Težave z biskvitom

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. mar 2008 16:47

Loni, tudi jaz sem v ekipi, ki ji "biskvit, ki nikoli ne pade dol", zanesljivo pade navzdol. Po večkratnih poskusih sem ugotovila, da je biskvit lepši, če sneg iz beljakov ni preveč trd. POleg tega ga v zmes rumenjakov in sladkorja (ter morebiti čokolade) dodam najprej eno tretjino, in ko to rahlo, z leseno kuhalnico, vmešam, dodam prvo tretjino presejane moke. Potem dodam drugo tretjino beljaka, rahlo vmešam, znova vmešam moko in potem še preostalo tretjino blejaka in moke. Tako delam, če pečem bikvit za torto. Zdaj ubiram pot kot katka lopatka. Pečem vsako plast posebej. Nič ne more dol past ali popokat, ni probelmov z rezanjem (moje je bilo vedno cik cak, neravno prerezano, nikoli nisem zadela, da bi plast bisvita na kremo položila tako, da bi bila izboklina na vboklini od neravnega rezanja in podobno in otem je bila na eni strani tona kreme preveč in na ob robu pol tone premalo. Skratka, bordel na celi črti. S posebej pečenimi plastmi pa je sestavljanje trote pesem. In še to sem ugotovila: bolje je začeti peči biskvit na pet stopinjah manj kot pet stopinjah preveč. VSaj pri moji pečici in po lastnih izkušnjah. Tako da zdaj začenjam s 170 do 175, peče se mroda nekaj minut več, a učinek je pravi (to prakticiram, ko pečem v velikem pekaču ali v priemrih, konameravam testo prerezati samo en krat.) Mamamia mamamia

mrdica  

član od: 6.4.2007

sporočila: 117

30. mar 2008 17:17

Moje vprašanje ni ravno v neposredni povezavi z biskvitom, ampak če mi bo kdo odgovoril, bom vseeno zelo vesela. Za praznovanje bi rada spekla tri torte, ki bodo vsaka drugačna po okusu. Zanima me, če kdo ve, kje bi lahko kupila večdelen podstavek, pri čemer bi dala vsako od tort na svoj pladenj, ti pladnji pa bi bili med seboj povezani. Vendar ne bi želela takšnega, da bi mi torte stale točno druga vrh druge. Upam, da me razumete, kaj bi rada. mrdica

evagirl  

član od: 4.10.2007

sporočila: 276

30. mar 2008 17:19

Jaz nikoli,ko pečem mufine ne uporabljam ventilatorja.Stvari sam zmečem skup(pač posebej mokre in posebej suhe),nato še to skupaj vržem,mi pride vedno precej gosto,ampak se odlično spečejo.Nikoli pa nisem uporabljala mleka. evagirl

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. mar 2008 17:39

mrdica, če prav razumem, bi ti rada nadstropni pladenj za torte, a ne enega nad drugim ampak tako, da se ne pokrivajo. Morda ve katera od Ljubljančak, ali imajo takšno stojalo v trgovini pekarne Vrhnika na Brnčičevi ulici v Ljubljani. Kaj pa če povprašaš v kakšni pekarni, slaščičarni ali restavraciji, če ti ga lahko posodijo? Mamamia mamamia

Vanilija  

član od: 18.8.2005

sporočila: 208

30. mar 2008 18:27

Hvala za vse nasvete! Zdaj se mi res dozdeva, da premalo časa stepam rumenjake in premalo nežno vmešavam moko. Bom poskusila tudi z malo nižjo temperaturo pečice, pa bomo videli, če bo rezultat kaj boljši. Moj dragi me že heca, da mi biskvit pade skupaj samo zato, ker k peki pristopim z negativno energijo, ko se vsakič bojim, da spet ne bo uspel. Nekaj zna biti tudi na tem! Vanilija

mrdica  

član od: 6.4.2007

sporočila: 117

30. mar 2008 20:02

Hvala za informacije, mi bodo prišle zelo prav. Super ste! mrdica

Bogomira  

član od: 30.12.2005

sporočila: 182

30. mar 2008 20:07

Kadar delam biskvitne mase ,sneg beljaka vedno primešam nazadnje,(ko imam rumenjake in sladkor dobro stepene dodam moko,ki jo obvezno presejem,premešam, nato šele dodam sneg in rahlo premešam) in vedno uspe. Bogomira Bogomira

snezinka  

član od: 3.2.2008

sporočila: 60

30. mar 2008 20:41

kaj priteravate s tem snegom ,da ga daste na koncu.vse lepo zmixaš 15 minut na najvišji hitrosti.in na koncu vmešaš počasi moko.imate pa na 180 c,30 minut. snezinka

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

31. mar 2008 7:15

Se strinjam s snezinko in ji tudi verjamem (glede na poklic), moka gre na koncu. Verjetno pa moraš imeti boljši mešalnik? Meni že po petih minutah zasmrdi . katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti