Feferoni

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

tema odprta - 29. mar 2008 13:38 | ogledi: 16.603 | odgovori: 7

Zadnjič sem v maxiju kupila enih deset lepih rdečih feferonov z željo, da malo zašpilim kakšno jed, sprobam kaj novega, ker sem opazila, da non stop ponavljam 10 jedi.

Danes sem res skuhala nekaj krasnega, sva si z možičkom še prste oblizovala...

Da preidem k vprašanju. Ti feferoni so ful hudi, kar sem opazila šele ko sem jih rezala, in sem porabila le dva najmanjša. Kaj naj naredim s preostankom? Prosim za ideje, predvsem o shranjevanju, konzerviranju, ker ne bi celi teden jedla pikantnih jedi.

Enkrat sem tukaj zasledila eno ekstravagantno kombinacijo - feferoni + čokolada, če ima kdo kakšne izkušnje o tem, prosim.

tigris

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

29. mar 2008 14:58

zakaj pa jih nebi vložila v kakšen manjši kozarec? anaeva

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

29. mar 2008 15:04

Jaz zrele feferone poberem in jih posušim. Ko so čisto suhi jih lahko na različne naine zdrobiš in dodaš jedem. Poleg sušenja jih jaz tudi vlagam v kis. Sušenje se predvidevam, zdajle ne b obneslo, sploh pa ne pri kupljenih, ker so po mojem kar precej vodeni. Jaz bi jih n tvojem mestu sesekljala in dala v olivno olje. Zasevo bi tudi malce osolila. Nadevala bi v kozarček in imela v hladilniku. lp Vesna

ursy&simi  

član od: 27.12.2007

sporočila: 4

22. sep 2009 16:07

mene pa zanima ali se feferoni sušijo na soncu ali bolj v senci?prosim za dogovor, ker imam res veliko feferonov(pekočih) že vloženih sedaj pa bi jih pa še posušila.hvala lp urša ursy&simi Sporočilo je spremenil(a) ursy&simi dne 22. 2009 16:08

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

22. sep 2009 16:59

Če jih sušiš na soncu so pol bolj pekoči, če pa v senci pa postanejo bolj blagi. Sej mislim da je tako. hedonist

gartner3  

član od: 16.9.2009

sporočila: 66

23. sep 2009 6:43

Tigris, lahko ti povem moj recept za katerega mislim, da ti bo všeč. Ji imam tudi jaz. Če želiš na hitro posušiti f. jih daj v segreto pečico na 50 in jih na tak način posuši. Posušene f. daj v "možnar" in jih skupaj z zrni dobro pretlači. Daj jih v mali lončeni lonček s pokrovom ulij malo olivnega olja toliko, da jih prekriješ in lonček postavi v hladilnik. Na tak način jih lahko spraviš tudi za leto ali več brez da bi se pokvarili. Po želji pa kasneje lahko začiniš hrano samo s tem oljem (po kapljicah). Pa dober tek! LP, Garti gartner3

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

23. sep 2009 7:45

Nanizani na nit se lepo posušijo, jaz bi jih sušila na soncu, te dni je v senci bolj hladno......na notranji strani oken, ki gledajo na vzhod ali jug je povsem primeren prostor, recimo. Spomladi bodo uporabni tudi za seme.....

rimljanka - zasebno mnenje

francis  

član od: 7.7.2007

sporočila: 130

23. sep 2009 8:57

Jaz jih kupim sveže na trgu. Kar jih takoj ne porabim, dam v PVC vrečko in frizer in potem jemljem po potrebi. Pri tem ne izgubijo "ostrosti". LP. francis

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti