Kako razrezati kemšnite

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

tema odprta - 29. mar 2008 13:26 | ogledi: 5.963 | odgovori: 8

Obožujem kremšnite, zato bi jih rada pripravila sama. Se jih kar nekako ne upam lotiti, ker mi ni čisto jasno, kako jih potem razrezati. Ali ni testo pretrdo? Se mi zdi, da bi med rezanjem kremo kar pomečkala.

Pa še to me zanima, po katerem receptu jih vi delate?

Hvala za odgovore.

lp Saša

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

29. mar 2008 13:36

V bazi je nekaj receptov-jaz nisem še delala kremšnitsamo vem da je opisano kako jih je treba rezati.Mislim da prvo testo gre celo,drugo pa je treba najprej narezati šele potem dati na kremo.LP. golubić

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

29. mar 2008 13:38

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=2976 Jaz delam po tem receptu. Zgornja plast testa se najbolje reže z električnim nožem, če pa tega nimaš, pa razreži testo na kvadratke in jih potem položi po vrhu . saš

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

29. mar 2008 13:47

V Intersparu so pred kratkim imeli elektični nož  po 8 ( z besedo: osem)  €., v kupu z močno znižanim blagom. Sama sem ga kupila pozimi, po 11€. Zadnjega sem pred nekaj dnevi podarila, mi je pa žal, da jih nisem kupila več, ker jih nikakor niso prodali. 

Z njim se najboljše reže pecivo, sicer pa uporabi nož z žagico, ampak takoj potem, ko si pokrila rezine. Mokre je namreč precej težje rezati.

F r i n a

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

29. mar 2008 13:58

Zgornjo plast listnatega testa na kvadratke narežem takoj, ko vzamem iz pečice.

In seveda se prave kremne rezine ne delajo z želatino in pudingom. Jih je pa zelo enostavno skupaj spravit, zato kar pogumno. V bazi imaš kar nekaj receptov. Ko boš vtipkala v iskalca "kremne rezine", se ti bo itak ob strani prikazalo še 5 receptov na to temo, pa izberi, kar ti bo najbolj všeč.

Nekateri se s testom kaj dosti ne hecajo, ampak pečeno zgornjo plast kar nadrobijo na kuhano maso.

Ognjič

Sporočilo je spremenil(a) Ognjič dne 29. mar 2008 14:00:32

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

29. mar 2008 14:33

Predvsem je fora v nožu. Na težaju mojstra Goljata jih je razrezal tik-tak z neelektričnim nožem, rekel pa je, da je res boljši. Poglej spodaj v moj album pod tečaj za super okusen recept. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

29. mar 2008 16:23

Režem kadarkoli-ni potrebno takoj. Potrebuješ oster nož. Z nožem ne potiskam navzdol, ampak ga zapičenega v spodnjo plast vlečem do roba pekača, kateri je opora, da se je kremšnita strdila. ham-njam

limonca26  

član od: 23.7.2006

sporočila: 304

29. mar 2008 19:07

Jaz pa zgornjo plast zrežem s škarjami - lepo počasi in čisto pri vrhu. Potem pa zarežem z ostrim nožem do dna. Do sedaj se mi še nikoli ni podrlo. Veliko uspeha pri razrezu in lep večer še naprej. limonca26

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti