Bobnenje po bloku

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

31. mar 2008 13:10

Tudi jaz živim v bloku. Na moji strani je relativno mirno, na sosednji, kjer je moja soseda, pa je direndaj.Zgoraj so 3 otroci, dečki, stari 3, 5 in 7 let. Celi dan kričijo, se derejo in tulijo, sedaj so pa privlekli še malega kužka in se vsi s staršema vred podijo po stanovanju za njim in tulijo. BRRRRRRRRRR.

Pod njo pa je en lušten sosed, ki cele dneve nabija muziko z ne vem kakšnimi instrumenti in stereo napravo. Ko on zakurbla, se trese cel blok.

Mene to ne moti preveč, no za otročke pa je druga. Ubogi niso nič krivi, ko pa imajo tako starše. Se jim je že potožila in dobila nazaj ......hm....odgovor.

Jaz imam spodaj eno gospo, ki skoraj nikoli ni doma, zgoraj pa upokojence, ki včasih tako veselo preklinjajo, da se cel dan režim ko zmešana kura, posebej, ko to počneta na balkonu, jaz pa pijem zunaj mojo kavico, heheh.

Drugače pa smo doma v starem bloku, kjer so stene iz debelega cigla in se zvok ne prenaša tako kot v betonskem bloku.

Kyara

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

31. mar 2008 21:38

Kakšni siromaki ste. Mi pa nismo v bloku, pa imamo vse to kar imate vi, pa še več- Pod oknom spalnice oštarijo, z desne trobentača samouka ki špila v pleh-bandi, zadaj mladeniča s frajtonerco norega na govejo in ko eden neha, drugi nadaljuje. Za nameček je mož glasbenik, tako da še zvečer in ponoči ni mira, s sprednje strani pa striptiz dveh starejših, ki se mirno raztegujeta ne meneč se za ostale. Ta dva sta tudi kljub svoji molčečnosti najbolj moteč faktor v vsej bližnji okolici, pa čeprav se ravnoonadva počutita najbolj ogrožena, ker se ne moreta predajat svojim užitkom, ker je pač vse prenaseljeno. Si predstavljate kako zgleda, ko pride poštar s priporočeno pošiljko in namesto da pozvoni na vratih, ga že pred vrati preseneti tako ganljiv prizor.A ni to fino, ali se lahko še katera s tem pohvali? Pa to še ni vse. Ko greva na hišo, skoraj sredi hoste, sosedje ob nedeljah poslušajo oddajo po željah na ves glas. Čeprav niso tako blizu, imam poslušanje zastonj. Ko se njihova fešta konča pa pride nasledji sosed na svoj račun in vneto pritiska na svoj sint in vadi solo petje. Skratka dragi moji/e, po mojem smo vsi na istem in tudi mi najbrž motimo svoje sosede, pa se nam to niti ne sanja. Mislimo pač, da se obnašamo povsem normalno, tako nekako, kot naša dva striptizerja. Kaj hočemo, tako pač je in čim prej se s tem sprijaznimo, lažje nam bo. lp Vesna

Iwana  

član od: 31.3.2008

sporočila: 143

1. apr 2008 0:05

Od 6. do 22. lahko vsak dela skoraj vse kaj hoce. Ce je glasba obupno preglasna [da ti vibrira pod nogami in se kozarci tresejo], ti policija svetuje, da daj namestiti merilec decibelov. Ce doloceni sosedje krsijo pravila dobrih medsosedskih odnosov, in to kar naprej ali se posebej hudo, se jih da tudi prisilno izseliti [tudi, ce so lastniki], ce ne upostevajo uradnega opozorila upravitelja, lastnika,... Se da, ce vec sosedov stopi skupaj in vztraja. Najboljsi recept pa je, da ignoriras in se nehas zivcirati, in da te boli k.... za vse. Verjamite tudi to se da! Pri nas itak nemore biti hujse. Iwana

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

1. apr 2008 0:12

Povabi enkrat prijazno enega od staršev k sebi, da bo slišal, kako je. Mogoče se sploh ne zaveda hrupa, ki prihaja iz njegovega stanovanja. To bi moralo zadostovat. seherezada

PISTACIJA  

član od: 7.1.2007

sporočila: 105

1. apr 2008 14:08

Vendelina jr.: "Torej, ali se mentalno prepričaš, da te to ne bo vznemirjalo "... Drejček, mi živimo v hiši, praktično sredi travnikov in njiv, pa nas tudi marsikaj moti: npr. taščo in tasta je grozno motilo, če smo imeli mladi obiske zvečer po 9. uri. Motilo jih je, če je bila kaka rock glasba malo bolj naglas. Motilo jih je, če smo se tuširali ob 23. uri. Mene blazno moti, ko tašča spušča plastične rolete zvečer ob 10.30, jaz sem pa že zadremala. Enaka ponovitev je vsako jutro ob 7.30 (sobota, nedelja in praznik). Sledi pospravljanje posode v njeni kuhinji spodaj- v vseh letih se še ni naučila zapirati vrat. Tast z nekim železom čisti peč na drva za centralno - je glih tako, kot bi z žlico tolkel po radiatorju. Koruzo za prašiče je tudi običajno treba v soboto zjutraj namlet za cel teden. Da ne pozabim, da se sosed odpravlja v gozd po drva (poleti je dan že zelo zgodaj) in prej pol ure "ogreva" traktor. Da celo popoldne oskrbuje sosesko z glasno govejo glasbo. Aja, pa pri drugem sosedu je kokošnjak v kratki zračni liniji z oknom moje spalnice, in ko se neznosna poletna vročina v podstrešnem stanovanju v zgodnjih jutranjih urah potuhne, lahko pričneš uživat v pestrosti petelinjega vreščanja. Saj verjamem, da se v bloku bolj brezbrižno vsi obnašajo, da so zvoki še bolj nenormalni in moteči, ampak najbolje se je naučiti živeti po zgornjem stavku. Verjetno si tudi bolj tak tip, ki uživa v tišini in spokoju, zato se pojdi sproščat raje kam v naravo ali si omisli kako drugo početje, da te ne bo doma v t.i. prostem času. Čimbolj prijetno bivanje želim vsem! PISTACIJA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti