Bobnenje po bloku

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

29. mar 2008 22:30

V današnjem Delu je v kroniki tale novica: policisti so zoper 68 - letnika z Markovca pri Kopru spisali plačilni nalog, ker je kričal na sosedova otroka, stara 10 in 12 let. To naj ne bi bilo prvič. Ne piše pa, zakaj je človek kričal. Lahko prav zaradi primerov, o kakršnih tu razpravljamo. Drejček, vidiš, policija reagira včasih tudi tako. mamaF - Mojca

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

29. mar 2008 23:11

Hvala za vse prispevke, si so že prišli in ki še bodo. Kot sem napisal, ne pomaga nič, ne lepa beseda ne grožnje, z upravnikom si ni kaj pomagat ker še bolj nujnih stvari ne uredi, tako da ... Niti grožnja s hišnim redom ni prinesla želenih rezultatov, pa sem bil za spremembo vljuden in prijazen.

 

Sodni mlini tudi meljejo prepočasi, tako da izgleda, če se ne bom odločil zabrisati pamža po stopnicah v klet in mu polomiti kolen, mi ne preostane drugega, kot da se izselim v najkrajšem možnem času - zid stoji, tudi če se osel tri dni zaletava vanj.

 

Pač živimo v civilizaciji, ki ne zna gledati na nič drugega kot samo in izključno nase in se ji jebe za okolico. Jaz nočem biti in ne bom več njen del.

 

LP

Drejček

Nelly  

član od: 29.10.2003

sporočila: 264

30. mar 2008 0:55

Tudi v našem bloku so bili problemi z otroki, ki so nabijali žogo v steno betonskih nosilcev. Sosedom, ki so nanje kričali z oken so se samo smejali in jim še bolj nagajali. Mirno sem odšla do njih in jih prosila, naj mi nekoliko prisluhnejo. Naštela sem jim nekaj vzrokov, zakaj stanovalci  potrebujemo mir (bolniki, majhni otroci, starostniki, delo v izmenah, utrujenost...). Predlagala sem jim, naj oddidejo do bližnje telovadnice, kjer nikogar ne bodo motili. Povedala sem jim, da imajo pravico do igre,  da so dobri otroci in da bodo kot taki verjetno razumeli tudi naše težave. Poslovila sem se in pri odprtem oknu za zavesami čakala na rezultat svojega posredovanja. Po nekaj minutah tihega pogovora so odšli. Zavrtela sem nekaj številk njihovih staršev in jim pohvalila njihove otroke, kako razumevajoči in vljudni so. Pohvala naredi včasih več kot graja.

Brucko, ki je prirejala  nočne žure na balkonu svojega študentskega stanovanja, pa sem nekoč poklicala po telefonu in ji določila 5 minut, da svoje goste utiša na sobno jakost. Ker mi je odgovarjala, da v svojem stanovanju lahko počne kar hoče, sem ji zdrdrala tel. št. njenih staršev, ki sem si ga priskrbela in ji povedala, da bodo odslej brez poprejšnjega opozorila le-ti lahko  vedno v živo prisluhnili krulečim glasovom  iz njenega stanovanja. No, staršev ni bilo potrebno klicati, ker se je dekle  in njena družba odpovedala glasnim žurom.

 

Nelly

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

30. mar 2008 3:10

pri nas pa se je pojavil problem, ker že mesec ali dva se sosedom med pranjem perila pralni stroj tako zmrduje, da se ne sliši niti lastne televizije...žalostno je to, da še zdaj ne vemo čigav pralni stroj dela tak hrup ker ni možno ugotoviti s kje izhaja zvok...čudim se pa, ker se vsak dan pralni stroj uporablja vsaj 5-6 krat na dan...torej je vsakič ko začne centrifuga lavfat en tak velik "kažin", da me začne prav glava bolet...kaj naj? mi zna kdo pomagat? k sosedom (tistim, ki mislim, da imajo tale nori pralni stroj) ne upam, ker mi je zadnjič zaprl vrata v nos in poslal v 3PM...ko sem ga vljudno prosila naj ne razbijajo (so prenavljali stanovanje) ker je pač nedelja in nekateri ljudje se imajo za odpočit, drugi, kot jaz se pripravljajo na maturo...pa ni nič pomagalo!...zdaj se bojim, da bom morala to norišnico prenašat še preveč časa...se mi kar meša ycrna

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

30. mar 2008 10:11

Drejček, ful te razumem, samo nea obupaj, fse se enkrat reši. Se spumniš, kak sn tu gor jamrala zaradi mojih nadsosedov. Če sn jih prosla, so me poslali v MP3, pardon 3PM, ampak enkrat je nekdo poklico policijo in so najšli celo bando gor, drogo, pištole, pa jih odvlekli. Zaj pa je gori mlada družina, otrok se glih vztrajno uči hodit in igrače metat, še ob 23.30 je mali pokonci. Upam, da bo potem več hodil na igrišče pred blokom. Drži se pa dobre živce mej! tumpika

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

31. mar 2008 10:08

Ko to berem ugotavljam, da sem imela, ko sem živela v bloku (v dveh) veliko srečo. Potem pa smo se preseli v hišo. Čez leto ali dve so čez cesto pričeli graditi luksuzni blok. Kaki dve leti smo v petek in svetek prenašali škripajoči žerjav. Potem so se v blok vselili stanovalci. Posledično so komunalci začeli odvažati smeti. V ponedeljek in četrtek (v petek pa prihajajo v našo ulico) so se ob 6h zjutraj sparkirali točno pred podhod (da je "fajn" odmevalo) in praznili kovinske posode. Nekaj časa sem to prenašala in pri tem ugotavljala kako dobro je sosednji blok izoliran, saj se očitno nišče od stanovalcev ni pritožil nad jutranjo budnico. Potem sem poklicala komunalce in zadevo uredila tako, da sedaj prihajajo po smeti kasneje. Čez nekaj časa pa sem se pogovarjala z enim od stanovalcev tega bloka. Ni mi dalo miru in sem ga vprašala če jih niso komunalnici nič motili. Pa se je "tip" razgovoril, kako grozno je bilo, ko so jih ob 6h zbujali, da bi kdo slučajno ukrepel, to pa je že preveč.... K

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

31. mar 2008 10:26

Ljudje so zelo občutljivi, ko se jim pove, da njihovi otroci pa to-in-to počnejo in da rezultati tega početja niso najbolj prijazni. Eni starši postanejo celo zelo bojeviti in ko se začne boj...takrat gre razum v kot počivat. Meni je na prvo žogo tista ideja s coklami simpatična... Ampak po drugi strani pa, če človek začne razmišljati in potem celo početi pobalinskosti zgolj zaradi tega, da odgovori na ene iritirajoče pobalinskosti...Kdo tule zmaguje? Tisti, ki je začel s pobalinskostmi. Ker ti jemlje energijo. Tisto energijo, ki bi jo lahko uporabil za kaj bolj kvalitetnega. Torej, ali se mentalno prepričaš, da te to ne bo vznemirjalo in počakaš kakšno leto, da mularija zraste ali pa narediš eno akcijo, ki pa bi morala biti učinkovita. Če se odločiš za akcijo, imaš pa spet dve možnosti. - Da na list napišeš (in se tudi podpišeš) vljuden tekst, v katerem svoje drage sostanovalce pozivaš, da se vsi malo samoomejujete in da ravno ne navijate glasbe na ful, ne loputate z vrati, ne tulite po stopnišču...in ta listek nalepiš v dvigalo. List ob sicer tam maksimalno dva dni, ker ga bo vmes nekdo besno strgal dol. Jasno, tisti, ki se bo prepoznal v pisanju in ki bo skladno s tem malo osramočen.... - Malo potreniraj svoje posteljne veščine (v smislu izboljšave, to itak spada v vseživljenjsko učenje) in potem to prakticiraj in naj bo zelo zelo zelo glasno in naj traja dolgo časa. Ne bo dolgo, ko bo itak bližnja soseščina ugotovila, kaj se v bistvu dogaja in potem bodo iz strahospoštovanja zelo zelo zelo mirni. Podnevi in ponoči. Preverjeno deluje. Vendelina jr.

lisicka  

član od: 22.12.2004

sporočila: 650

31. mar 2008 12:06

Drejcek...... ker si moj prijatelj, ti zastonj(!) rentam svoj naraščaj. Ti bom povedala, kako ju spreš, potem pa se stepeta ko dva kavbojca! Hrup je zagarantiran! PS: Meni je zgornja soseda igrala klavir. Najbrž je brezveze omenjat, da ravno takrat, ko sem dala dojenčka spat. Raje nisem šla gor, ker bi ji takrat najbrž vrat zavila........ zdaj klavirja ne igrajo več, so si pa zato omislili enega terierja, ki ga puščajo samega doma........ sem tudi že razmišljala, s kakšno substanco bi nafilala kako klobaso in jo pustila na stopnicah. Soseda poleg nas pa tako huronsko domov pride (ali odide z doma), da včasih (pa imam zeloooooo dolg hodnik) kar poskočim s kavča............ Da ne govorim o tem, da med vikendi cele noči poslušam mularijo na parkplacu, njihove debate in cel spekter raznih zvrsti glasbe........ Včasih, ko sem bila pa še na vasi doma...... me je pa ob sobotah zjutraj okrog 7ih obvezno razveselil sosed, ko je začel drgnit kosilnico po tratici. Najlepše pri tem je bilo to, da sem takrat ravno kaki dve ali tri urice spala. PPS: Enkrat (tega je pa že davnoooooo) so mi pa prišli fantje podoknico igrat. Nekje sredi noči je moralo biti.......... Menda je bil en trop fantinov s parimi harmonikami. Vsaj tako so mi povedali starši, brat in vsi bližnji sosedje. Jaz jih nisem videla in ne slišala, pač pa sem spala spanje pravičnega............... zvitorepka

s.marinka4  

član od: 12.12.2007

sporočila: 121

31. mar 2008 12:16

Drejček, Tudi jaz z družino živim v bloku, tudi mi imamo sosede, ki delajo nered (vpitje, skakanje, pralni stroj, za katerega ponoči misliš, da bo priletel v stanovanje..), pa jim nič ne moreš. Od 22 -6 ure pa ob motenju lahko pokličeš policijo. Pri nas sta spodnja soseda imela obvezno čez vikende žurke in svirke, ko pa sta "naklepala"otroka pa je ljubi mir. Sedaj jim gre moja hčera, ki igra inštrument, kdaj prekleto na živce pa nihče nič ne more,(igranje je sicer glasovno omejeno, da ni preveč na glas, sliši pa se vseeno) Drejček, ob tvojem problemu bi jaz začela gledati na to, da čimprej grem oz. si poiščem parcelo ali hiško in oddidem (vsaj jaz delam na tem, da grem čimprej iz bloka) seveda, če so možnosti za to. lp s.marinka4

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti