Miksanje margarine (za razne kreme pri sladicah)

CARLY  

član od: 13.9.2005

sporočila: 136

3. apr 2008 12:46

Kaj pa vem, meni tudi ne rata. Pa sem že vse varijante probala.Mi nikoli penasto ne rata, če margarino prej stopim je itak vse vodeno, če uporabljam tisto na sobni temperaturi, se samo zmeša s sladkorjem, o kakšni peni ni ne duha ne sluha, če je pa hladna je pa tako in tako v kepicah in se je sploh ne da penaso umešati. CARLY

neznan uporabnik

3. apr 2008 14:03

Jaz v krem nikoli ne delam s pudingom, ker se mi puding, ko je ohlajen in ga razmešam zvodeni, zato vedno skuham mleko, jajca (samo rumenjaki) nekj žlic ostre moke ali pa gustina, vanilin sladkor in sladkor (klasična slaščičarska krema) in v to, če imam namen narediti čokoladno kremo dodam 100-150 g jedilne čokolade ali za lešnikovo nekaj žlic nutele. To ohladim na sobono temperaturo. Nato pa stepem rastlinsko smetano in jo počasi po žlicah vmešam v prvo kremo. Krema je obstojna in ni tako mastna kot z maslom ali margarino. Tudi tam kjer recept predvideva maslo in margarino to nadomestim z rastlinsko smetano. l.p. tedi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

3. apr 2008 14:42

Z maslom delam samo čokoladno masleno kremo, s pudingom ne, ker mi ni všeč. Maslo zmehčam na sobni temperaturi in ko je čisto mehko, ga najprej stepam brez sladkorja in ko je maslo lepo stepeno, po žlicah dodajam sladkor v prahu. Ko maslenso-sladkorna zmes postane zelo svetla in mehka, skoraj penasta, vmešam še rumenjak ali dva, potem pa staljeno čokolado in na koncu morda še pražene lešnike ali orehe, če tako zahteva recept. Na 25o g masla porabim okoli 300 g čokolade. Nikdar pa ne uporabljam margarine. mamamia mamamia

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

4. apr 2008 13:19

Margarina ali maslo se najlepše spenita, ko imata temperaturo višjo od 30 stopinj, sladkor pa naj ima sobno temperaturo. Ni nujno potrebno, da dodate sladkor v prahu, jaz delam z navadnim sladkorjem, pa je zmeraj v redu. Maslo morate peniti vsaj 10 minut na najvišji hitrosti mešalca, pa bo zagotovo lepo spenjeno, če pa bo v mešacu še dlje, pa ne bo prav nič narobe. Sam neham z mešanjem, ko ni več videti kristalčkov sladkorja, kar pomeni cca 15 minut. V spenjenemu maslu ali margarini počasi,po žličkah, med mešanjem, dodajajte dodatke, ki naj bodo sobne temperature, pa vam bo nastala lepa krema. Kremo dajte za kakšno uro v hladilnik, saj je z ohlajeno lažje rokovati. PS Ni vseeno kakšne metlice na mešalniku uporabite. Za penjenje so primernejše ostre metlice, kot tiste, ki so narejene iz okrogle žice. ati zlati Sporočilo je spremenil(a) ati zlati dne 04. apr 2008 13:25:27

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti