Mucke

vesoljka  

član od: 14.4.2008

sporočila: 134

6. jun 2008 2:57

Drugač, v Ljubljanskih Gmajnicah ti mačko zastojn kastrirajo/sterilizirajo. Pač rečeš, da "se je pritepla, da bi jo sicer obdržala, sam pač..." Itak v zavetišču odraslih mačk ne sprejemajo v oskrbo, jih le pozdravijo, če je to potrebno, sterilizirajo/kastrirajo in "vrnejo v njihovo naravno okolje". Tako da je s te strani vseeno, kaj pravzaprav naložiš. Sam ne reci, da ni mačka Ljubljančan/ka. Mojega mačkona so npr. odpeljali tja na tak način. Malo (bolj) je bil prestrašen, ker predvidevam, da ni neke pretirane skrbnosti in tolažbe. Je pa to odlična rešitev za tiste, ki si tega posega ne morejo/nočejo privoščiti. ps: seveda to velja tako za odrasle kot za mladiče (moj je bil še mali) - v obeh primerih so veseli, če ga prideš tudi dejansko iskat nazaj... vesoljka Sporočilo je spremenil(a) vesoljka dne 06. jun 2008 03:00:58

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

6. jun 2008 9:00

Vesoljka to je pa grdo :(.V zavetiščih so že tako nabasani in imajo polno dela in kup stroškov...sramota da tja pelješ potem svojega mačka na zastonjsko kastracijo.če ti je škoda 50€ za kastracijo,ki je samo 1x in imaš potem mačka 10 let... Roncolino

bojanam  

član od: 18.7.2003

sporočila: 598

20. avg 2008 7:17

Imamo 6 malih navihančkov...tri samičke in trije samčki, ki že pridno uporabljajo mačji wc. So navajeni bivanja v hiši... Ker na moje veliko žalost ne morem obdržati vseh 6, bi jim želela najti nove lastnike.

Doma smo v Lenartu...Za oddajo bi bili nekje konec meseca.

Enih par slikic.. http://bojanca.moj-album.com/album/13236882/

 

Če bi kdo imel prostor za keterega kosmatinca..naj se mi javi.

 

Hvala

 

Bojanca

 

 

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

20. avg 2008 15:05

Joj bojanam škoda, da sem tako oddaljena.Takoj bi vzela enega mladička, čeprav imamo že enega mucota doma. Čudoviti so vsi, upam in želim, da bi dobili dobre gospodarje in topel dom. lp daga

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

20. avg 2008 16:41

Ko smo ravno pri muckah... v današnjem Večeru je objavljena fotografija/članek o muci s štirimi ušesi:

Čudo narave, ni kaj! 

 

 

 

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

20. avg 2008 16:59

Pa če to ni fotomontaža, sem jaz Angelina Jolie. Začetnica

bojanam  

član od: 18.7.2003

sporočila: 598

20. avg 2008 21:00

Kaj res nihče nebi imel muckota malega....jaz bi jih vse obdržala ampak sta se tako ata in mama pred kakšnim letom zatekla k nam, tako da enega bomo obdržali.

 

http://bojanca.moj-album.com/album/13236882/

 

lp bojana

vesoljka  

član od: 14.4.2008

sporočila: 134

21. avg 2008 0:25

Muckov je vsako poletje ogromno... Vse preveč je pa tudi zgodb, kako končajo svoje malo nebogljeno življenje. Vse premalo je namreč ljudi, ki bi se trudili preprečiti nezaželena legla. Živim sredi Ljubljane, pa jih je po ulicah povsod polno, se mi srce trga še tja do zime, zamrzne vse do pomladi. Zavetišča po Sloveniji so polna in jih ne sprejemajo, če pogledam recimo na stran Podarimo.si mi je pa tudi že vse jasno... Jaz imam dva, danes sem skoraj že pobrala tretjega. Če se ne bi spomnila, da imam več kot dva neprijazna soseda... vesoljka

vesoljka  

član od: 14.4.2008

sporočila: 134

21. avg 2008 0:35

Roncolino je napisal/a:
Vesoljka to je pa grdo :(.V zavetiščih so že tako nabasani in imajo polno dela in kup stroškov...sramota da tja pelješ potem svojega mačka na zastonjsko kastracijo.če ti je škoda 50€ za kastracijo,ki je samo 1x in imaš potem mačka 10 let... Roncolino
Ane, meni se tudi tako zdi. Zato ga je skrivaj (brez moje vednosti) odpeljal prijatelj mojega očeta. Če ima pa človek 400€ mesečnega dohodka, pa malo več mačk (kot jih ima omenjeni prijatelj), se pa že pošteno pozna. Smo ljudje, ki si dobesedno od lastnega kruha trgamo, ker imamo - sicer res majhno, ampak to je le vseeno - možnost nuditi topel dom nezaželenim muckom. Če je to spodbuda drugim, da se le tako odločijo za ta poseg, naj bo. Kot pravim, s(m)o tudi nekateri, ki teh "bogih" 50€ "že" tri zime šparamo za novo zimsko obutev, ker je "stara pač še dovolj dobra" (čeprav v osnovi ne služi temu namenu). Moje odobravanje tega zato ni ravno sramote vredno.. vesoljka Sporočilo je spremenil(a) vesoljka dne 21. avg 2008 00:38:22

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti