Royal icing

slavcek  

član od: 19.3.2008

sporočila: 39

tema odprta - 28. mar 2008 8:20 | ogledi: 3.447 | odgovori: 4

Pozdravljeni!

Sem nova na kulinariki. Zanima me, ali je kdo od vas že kaj delal z royal icingom. Kakršnekoli izkušnje bi mi prišle prav.

LP Slavcek

slavcek

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

28. mar 2008 8:49

Pozdravljena slavčica. Danes sem prvič slišal za royal Icing, sem že mislil, da spet kdo hoča kaj reklamirat, pa sem malo pogooglal, kaj sploh to je. Na you Tube je v sliki razložen celoten postopek izdelave, upam, da sem pomagal. http://www.youtube.com/watch?v=Efmpm6WNazE Zgleda pa, da je na You Tube še ogromno drugih uporabnih stvari, s področja kuharije, bo potrebno še malo pogledat, in kakšen dober link na kulinariki objaviti. Je pa težko med vsem plevelom kaj dobrega najti. lp Vlado

slavcek  

član od: 19.3.2008

sporočila: 39

28. mar 2008 9:32

Hvala! Sem tudi jaz pregledala ogromno stvari na to temo, problem je samo v tem, da so to povečini članki iz tujine, tam pa imajo vse sestavine in pripomočke že pripravljene v trgovinah. LP Slavcek slavcek

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

28. mar 2008 10:07

royal icing narediš preprosto tako, da beljak malo zmiksaš, dodaš par kapljic limoninega soka (je nadomestek za cream of tartar, pa tudi tega se menda dobi, kot sem zadnjič tukaj brala), nato pa dodajaš sladkor v prahu po potrebi. Za prekrivanje piškotov narediš tako gostoto, da ko kaplja z žlice, ne potone takoj, ampak se pozna malo sled na masi, za brizganje pa dodaš več sladkorja. Sladkor v prahu mora biti presejan, posebej, če uporabljaš kakšen bolj tanek nastavek, ker se kristal hitro zatakne v luknjici. matilda

slavcek  

član od: 19.3.2008

sporočila: 39

28. mar 2008 10:52

Jaz sem ga že naredila, ker sem hotela narediti čipko za na torto. To mi je uspelo, vendar je stvar krhka, zato me zanima ali se mu za okraševanje tort morda doda še kakšno sestavino, da pri rezanju torte ne leti vse naokrog. LP Slavcek slavcek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti