Priprava nad soparo???

neznan uporabnik

tema odprta - 9. okt 2002 9:14 | ogledi: 2.028 | odgovori: 1

Šele pred kratkim sem začela kuhati, prej nisem bila tako navdušena in zdaj bi rada pripravila Ledeno torto. Recept že imam, sam pojma nimam ko pišejo o pripravi želatine(ali česa drugega) nad soparo. Sploh ne vem kaj in kako to izgleda. Zanima me kakšna mora biti posoda, ki s nahaja nad soparo? Ali se to položi v vodo ali prav nad soparo vse delaš? Prosim . Lep pozdrav. Sandra

Barbara Cuzak  

član od: 20.3.2002

sporočila: 108

9. okt 2002 11:46

Položiš tako, da zgornja posoda ni v vodi, potrebna posoda pa je lahko kovinska ali pa tudi plastična. Kako segreti želetino, ni jo potrebno segrevati nad soparo. Namočeno želetino (če je v lističih) ožemi in daj v malo kozico (največ 2dcl) in žličo vode ali druge tekočine, previdno premešaj, da se stopi (kozico sem ter tja odstavi, da ni ves čas nad ognjem), dodaj malo mase v katero jo moraš vmešati in mešaj še malo, potem pa na hitro vmešaj v preostalo maso.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti