Likalna preša - a jo ima kdo?

Winnie  

član od: 14.12.2006

sporočila: 116

tema odprta - 27. mar 2008 14:00 | ogledi: 7.365 | odgovori: 15

Zanima me, ali ima kdo doma likalno prešo. Zanimajo me mnenja o tej stvarci, ali se res veliko hitreje zlikajo cunje z njo, ali je še vedno najboljši domač star likalnik. Jaz se iz tega likanja ne vidim več ven, samo nabirajo se mi kupi za likat - brez konca in kraja.

Pa še to: tisti ki jo imate, kaj svetujete, na kaj naj bom pozorna pri nakupu (če ga bom sploh kupila?!?)

Pozdravček

Winnie

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. mar 2008 14:29

Najprej pomisli, kam jo boš postavila. Stvar vzame kar nekaj prostora - če imaš veliko hišo z ogromnim utilitijem je okej, v nasprotnem primeru pa.... Čeprav likanje nekje na odročnem koncu hiše, kjer gledaš v steno in se te vsi izogibajo, to ravno ni my cup of tea. Sicer pa mislim, da ni kake blazne razlike v hitrosti. Stvar več stisne naenkrat, ampak moraš pa oblačila dlje časa postavljati, da ni kake gube, ki se jo težko popravlja. Meni se zdi, da se največ časa prihrani s tem, ko človek pazi, kako obeša (tista klasika od srajc na obešalniku, pa majice vodoravno, da ni sledi kljukic) in kdaj snema oblačila. Vendelina jr.

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

27. mar 2008 14:35

http://www.lango.si/ 

Upam, da imaš v mislih kaj takega. Jaz imam  malo starejši model.  Resnično se lika hitreje.  Moraš pa paziti pri obešanju perila, da imaš čimbolj ravne, nezmečkane in nagubane površine. Likala sem s tem pegleznom prav vse.

 

 

 

 

 

 

barbara9

Winnie  

član od: 14.12.2006

sporočila: 116

27. mar 2008 14:46

Ja, barbara9, nekaj takega sem mislila. Mi lahko namigneš, na kaj naj bom pozorna pri nakupu, ni pa te znamke. Kupila bi jo v Italiji, ker je bistveno cenejša. Hvala. lp Winnie

tadeja 13  

član od: 8.11.2007

sporočila: 226

27. mar 2008 15:48

Že kar nekaj let je od tega kar sem kupila prešo za likanje. Likanje sploh ni tako enostavno kot je prikazano na promocijah.Promotorka je zverzirna parkrat položi, pritisne in srajca ali kar koli drugega pa je zlikano. Ko pa imaš ti to potem doma pa je čisto druga pesem. Meni se ni obneslo in sem prišla kmalu nazak na klasično likanje. Winnie, če imaš kje možnost sprobaj prej, (ne brisačo, srajco) potem pa se boš lažje odločila. tadeja 13

dzeljan  

član od: 4.1.2004

sporočila: 79

27. mar 2008 15:55

jaz jo imam in je ful hitrejša (do 3x) za likanje T-shirtov, prtov, plenic, hlač... Za srajce pa po moje ni kul, razen če si ful natreniran. Jaz sem jo dobila od staršev, ko sem rodila in moram skoz likat gore plenic in oblek, ker smo skoz bohrugani, pokakani itd. pa en stroj tko v 20 min zlikam. res, ful dobro. po moje je odvisno od tega kaj likaš. bolj zapletene kroje se pač lika z navadnim likalnikom

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

27. mar 2008 16:40

Winnie, na zs sem ti pustila sporočilo.

 

barbara9

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

27. mar 2008 19:23

Jaz jo imam od Elne. Super je za rjuhe, majice, plenice, prte ... manj super za srajce (razen potem, ko se navadiš), hlače. Jaz vse likam z njo, hlač se mi pa pogosto ne da in jih zlikam z navadnim. Če bi še enkrat kupovala, bi kupila kaj takega kot Vorwerkov likalni sistem. Tam pa res lahko likaš vse. Stane pa enako. Pri moji preši se mi zdi, da manjka para. Toyotina jo ima. Ne vem pa, kako se obnese. Atina

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

27. mar 2008 19:50

Jaz imam likalno prešo že najman osem let. Likam enkrat tedensko. Likam zelo hitro, dosti hitreje kot z likalnikom. Po moji oceni je primerna za tiste, ki likajo enkrat tedensko, ker se greje kar nekaj časa. Zlikam vse, tudi srajce. Likam sede. Ko mi je prišla potnica delat predstavitev na dom s vojimi oblačili, ki jih je znala zlikat že na pamet, sem zahtevala, da zlika moje perilo in tako dokaže, da zadeva deluje tudi v gospodinjstvu. Malo je bila začudena, zlikala kar precej oblačil, vztrajala je ob meni, ko sem se učila likat in na koncu mi je zadevo prodala. Zadovoljna sem z njo in je zelo pomemben člen mojega gospodinjstva. Zelo pomembno je, da je likalni kotiček narejen tako, da imaš dovolj prostora za zlaganje, ker je pod vročo ploskvijo zelo težko zlagat. PACKA

pomarandza  

član od: 8.1.2007

sporočila: 61

27. mar 2008 20:41

tudi sama likam ze vec kot leto dni na Elno, in naj ti povem, zavzame manj prostora kot likalna deska, sem pa zelo zadovoljna - pa se sedim zraven :) priporocam nakup :) pomarandza

yimi  

član od: 10.1.2007

sporočila: 26

27. mar 2008 22:16

Koliko pa ta zadeva stane? yimi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti