Kaj z listnatim testom??

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

27. mar 2008 14:51

Najhitrejši recept za pripravo listnatega testa z jabolki je, da se listnato testo razvalja, nareže na kvadratke, nanje položi kolobarček jabolka, doda žličko marmelade, mi posujemo še s cimetom in zložimo pismo. To premažemo s stepenim jajcem, posebej dobro robove in v pol ure že lahko jemo. Ta recept za žepke je bil enkrat v na pakiranem zmrznjenem listnatem testu, kjer so bili kvadratki že narezani, vmes pa folija. To smo zmeraj imeli doma, ko se je mudilo, sem vzela iz zmrzovalnika, odprla, v tistem času, ko sem pripravila jabolka, se je testo že tudi odtajalo. Žal, se tako pakiranega testa več ne dobi. Na ta način se lahko pripravijo tudi skutni žepki, žepki s šunko in sirom ali kaj drugega. Mi imamo sedaj zmeraj v hladilniku zvito listnato testo iz Lidla in je odlično . zvezdica55

lipa1  

član od: 19.10.2007

sporočila: 193

27. mar 2008 20:22

matilda je napisal/a:
renatana je napisal/a:
ko smo že pri listnatem testu, razvaljano iz Hoferja je zelo dobro, opazila pa sem, da ima LIDL akcijo in je ful poceni, pa me zanima, če je ravno tako dobro. Če ga kdo pozna, prosim, naj mi pove, da ga nabavim na zalogo. renatana
Hoferjevega še nisem poskusila, z lidlovim sem enkrat naredla kremšnite in je bilo v redu. Brez pripomb. matilda
Jaz poznam oba, meni je Lidlov skoraj boljši, nobeden pa ni slab. Jaz ga kupim kadar je v akciji malce več in dam v skrinjo. Mi pride kasneje prav za razvajanje mojih "otrok". lipa1

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

27. mar 2008 20:23

Najlepša hvala vsem za nasvete, zdaj je naneslo tako da sem ga imela premalo :D Ja moja bavi še vedno dela zavitek (štrudl) in sama naredi listnato testo, ki je najboljše od vseh! Moram jo prositi za recept- nasvet, ker to kar samo od sebe pada v posodo :) Lepo pozdravljene nitta

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

30. mar 2008 21:50

katjushka je napisal/a:
maserka je napisal/a:
Razvaljaš namažeš s kislo smetano,malo posladkaš potrosiš s koksovo moko.Zviješ pokneš v pečico za cca 25 min in njami. Domač kokosov zavitek je pečen.[njam] maserka
dobra (in predvsem hitra) ideja ......... tole bom pa tudi jaz poskusila....razmišljam, kako bi se obneslo, če bi na tanko namazala s kakšno marmelado in posula s kokosom (za našega alergika) .....maserka, katjushka
Preizkusila varianto s kislo smetano in kokosom in moram povedati, da je res enkratna, okusna in ekspresna sladica. Sploh je bila dobra še mlačna. katjushka

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

2. apr 2008 13:18

zvezdica55 je napisal/a:
Ta recept za žepke je bil enkrat v na pakiranem zmrznjenem listnatem testu, kjer so bili kvadratki že narezani, vmes pa folija. To smo zmeraj imeli doma, ko se je mudilo, sem vzela iz zmrzovalnika, odprla, v tistem času, ko sem pripravila jabolka, se je testo že tudi odtajalo. Žal, se tako pakiranega testa več ne dobi. zvezdica55

 

Zvezdica55, zdaj se dobi tako razvaljano, zmrznjeno testo v Hoferju, samo da so pravokotniki...

čoko

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

2. apr 2008 14:08

Hvala čoko za informacijo. Sedaj uporabljam že zvaljano testo iz Lidla, ki je lahko kakšne tri tedne kar v hladilniku. Bom pa poizkusila tudi to iz Hoferja, da vidim razliko v okusu. zvezdica55

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

2. apr 2008 14:11

Zvezdica in kako se obnese to test? Enako kot tisto zamrznjeno, ki smoga vajeni (vprašati hočem, če se lepo razlista)?

Lep dan in veliko se smejte

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

2. apr 2008 14:41

Nam je to testo super. Pred tem testom pa sem nekaj časa uporabljala že zvaljano in zamrznjeno testo iz Spara, se ne spomnim znamke. Pri tistem pa je bila opazna razlika, da je bilo slabše od drugih takšnih testov, zato sem ga imela samo za rezervo v zmrzovalniku. Tega pa sedaj stalno uporabljamo in je odlično zvezdica55

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti