Kaj z listnatim testom??

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

tema odprta - 26. mar 2008 22:06 | ogledi: 23.850 | odgovori: 29

Pozdravljene!

imam nujno hitro lepo prošnjo :) Imam 2 kocki listnatega testa in nikakor ne vem kaj naredit z njim... morem ga porabit ker se mi zdi škoda da se valja po zamrzovalni skrinji. Razmišljala sem, da bi ga razvaljala in namazala malo nutele, ali pa kaj takega? Moj fant ima sicer zello rad jabolka, pa imam samo 2 jabolki in niti ne vem kako naj to skombiniram... lepo prosim za pomoč

hvala že v naprej

nitta

Nena  

član od: 2.10.2001

sporočila: 98

26. mar 2008 22:14

Lahko narediš slane piškotke: zvaljaj, posoli, po želji posuj s sezamom ali makom ali ... (jaz zvaljam čez sol in semena, da se vtisnejo v testo). Prestavi v pekač in zreži na male kockice (1,5 x 1,5 cm) ali palčke. Na vročini se bo testo skrčilo in nastali bodo piškotki. Nena

*sandy*  

član od: 23.3.2008

sporočila: 65

26. mar 2008 22:25

Jaz razvaljam , narežem trakove, premažem z jajcem in posujem s soljo, sirom (navaden ali parmezan), sezamom, makom,... Niso piškoti, so bolj prigrizek. *sandy* Sporočilo je spremenil(a) *sandy* dne 26. mar 2008 22:25:54

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

26. mar 2008 22:30

Lahko narediš okusne "mini pizze". Testo razvaljaj v pravokotnik, premaži s paradižnikovo omako, potresi z naribanim sirom (ne preveč) in origanom. Zrolaj v salamo in nareži na rezine (debele slab centimeter). Naloži jih na pekač, premaži z jajčko (ali pa tudi ne) in speci na 200 stopinj.

Veš, kako so dobre...

 

Ali pa testo razvaljaj, premaži z jajčko, posuj z makom ali sezamom ali sirom itd. Nareži na trakove, naloži na pekač in speci.

 

Nekako mi pridejo same slane variante na pamet, z jabolki pa ne vem...

jasna

lipa1  

član od: 19.10.2007

sporočila: 193

26. mar 2008 22:44

Predlagam! Testo razvaljaj na tanko, uporabiš ga namesto vlečenega testa za zavitek-študelj. Nam je najboljši s češnjami (razkoščičenimi) ali borovnicami in skutno smetanovim namazom. Zmešam gladko malo skute in približno enak del kisle smetane, v to mešanico dodam še kakšno jajčko, vanilijev puding in seveda sladkor, dodam tudi cimet, to namažem na slabo polovico razvaljanega testa, potresem s sadjem zvijem in hop v pekač. V pečici se speče nato božanski štrudelj, ki gre našim v slast. Pa še bi se našlo. lipa1

Pecenka  

član od: 23.1.2007

sporočila: 225

26. mar 2008 23:06

Lahko pa narediš cimetove rolce. Testo razvaljaš, ga posuješ s cimetovim sladkorjem (jaz dam kar navaden sladkor in veliko cimeta), zviješ, narešeš na 1 cm debelo, pomažeš z jajcem in daš peči. Pecenka

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

26. mar 2008 23:35

Nekoč so si moji domači zelo pozno zvečer zaželeli pizze. Seveda se mi ni ljubilo delati testa. Pa odprem hladilnik in dolgo, dolgo "buljim" vanj, če je kaj pametnega notri kar bi morda vzbudilo zanimanje ostalih članov in bi pozabili na pizzo. In Tam nekje v kotu poličke je ležalo listnato testo. Ga zagrabim, razvijem (Hoferjevo sveže listnato testo), namažem s ketchupom, potresem z začimbami za pizzo, naložim s šunko, stresem pločevinko koruze gor in naribam veliko sira Pošljem vse skupaj v pečico za cca. 20-25 minut in..........................od takrat je ta listnata pizza kar pogosta na našem jedilniku Ker imam vedno vsaj 2-3 zavitka tega testa doma, ga včasih kar hčerkici sami premažeta s toplo vodo, posujeta s semeni (laneno + sezamovo), narežeta na trakce in me pokličeta, da dam pekač v pečico Zadnjič enkrat se nam je zluštalo skutinega zavitka. Nedelja. Ura skoraj 18.00, trgovine pa ob 15.00 zaprle svoja vrata. Na hitro pristavim liter mleka na štedilnik, preden zavre dodam lonček kislega mleka, malo premešam, precedim skozi sito in čez cca. 15-20 min dobim približno 150-200g skute. Zamešam vanjo eno jajčko, malo smetane, pest rozin, vanilijev sladkor in namažem listnato testo. Pa smo jedli skutin zavitek ob 20.00. Domač Se zgodi, da včasih olupim 2-3 jabilka, jih narežem na kockice, dodam pest rozin, vanilijev in navadni sladkor, vse skupaj zavijem v listnato testo, spečem in jemo zelo enostaven, poceni, "brzinski", predvsem pa home made jabolčni zavitek. Pa šalčka mleka ali pa kar čaj zraven in nam je prav lepo Joj koliko je ura, jaz pa o zavitkih pišem Ja, po (skoraj) celodnevnem učenju sem si dovolila "malo pokukati" na KulSlo in poglejte kam me je zaneslo blažkaa Sporočilo je spremenil(a) blažkaa dne 26. mar 2008 23:35:30

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

27. mar 2008 7:21

Na drobno narežeš por, dodaš malo olivnega olja (lahko tudi navaden), vmešaš jajce, v slučaju, da imaš v hladilniku kak ostanek kisle smetane lahko dodaš tudi to, ni pa mus, namažeš po testu in zviješ iz obeh strani, v tanke zvitke (ala zviti burek). Po vrhu malo premažeš z vodo in prebodeš z vilico.

Postrežeš ga lahko kot obrok s solato ali pa že pečene nareži na cca 4cm dolge štrukeljčke, kot prigrizek. Hitro in enostavno narejeni. Vsaki obiski jih bodo zelo veseli ...

 

Testo položiš na pekač, ga obložiš s prešano šunko (lahko trudi panceta, pečena slanina ... )

preliješ z stepenim jajčkom v mleku. Po okusu lahko dodaš tudi začimbe.

 

Tudi jaz imam vedno kak zavitek (že razvaljan) v hladilniku, vedno pride prav. Pa naj bo takrat, ko sem brez ideje za kuhat ali pri kaki minuti prej napovedanih gostih. Enostavno pogledam, kaj imam v hladilniku, oziroma kaj je doma od sadja ... v skrajni sili namažem z marmelado, naredim polžke ali zgoraj omenjene slane palčke, saj je to dvoje vedno pri hiši.

kobra 1

Majolčica  

član od: 2.2.2008

sporočila: 98

27. mar 2008 7:42

Jaz imam pa ponavadi delam z listnatim testom bolj slane zadeve. Naprimer hrenovke narežem na 2 cm dolge koščke in jih zavijem v razvaljane kvadrate (5x5cm) listnatega testa. Ali pa naredim nadev iz sesekljane mocarele, pečenih puranjih prsi in malo kisle smetane (samo toliko, da je nadev kompakten). Ali pa samo kakšen sir in nariban jajček. Ponavadi malo improviziram s tistim, kar imam v hladilniku. Tudi jaz imam vedno zavitek listnatega testa v skrinji...mi vedno prav pride, če moram kaj na hitro pripravit. Potem pa dam zavitek kar v posodo z vročo vodo in je v 15 min odtajan.

okama  

član od: 29.10.2007

sporočila: 9

27. mar 2008 7:47

Avtor: okama Član od:29.10.2007 Odgovor z dne – 27. mar 2008-03-27 7:47 Pozdravljene! Lahko narediš žepke. Razvaljano listnato testo narežeš na kvadrate 10 ×10 cm. Jabolka naribaš, primešaš zmlete orehe ali lešnike, sladkaš po okusu, dodaš vanili sladkor in cimet po želji. Na vsak kvadrat daš pol žlice nadeva. Robove kvadratov namažeš z razžvrkljanim beljakom. Testo prepogneš čez nadev v trikotnik ali pravokotnik in robove zatisneš, da nadev ne bo uhajal. Žepke lahko narediš tudi s polovicami marelic v sezoni ali zamrznjenimi. S prerezom jih položiš na testo. Ostali postopek je enak kot prej. Pečene žepke obilo posuješ s sladkorjem v prahu, ker marelice niso sladkane. Ali Razvaljano listnato testo lahko namažeš z naslednjim nadevom: beljak stepeš v trd sneg, sladkaš po okusu in dodaš toliko zmletih orehov, da bo nadev mazav. Dodaš še vanili sladkor in cimet po želji.. Namazano testo tesno zviješ v klobaso, jo daš v zamrzovalnik za 20-30 minut, da boš lažje rezala. Nareži na 1 cm debele rezine in jih zloži na pekač z malo razmaka. Pečene bodo podobne polžkom. Ali Polovice razvaljanega testa namažeš z istim nadevom, čez prepogneš nenamazani del testa. Na rahlo povaljaš z valjarjem. Narežeš na pravokotnike 4 × 8 cm, v sredino vsakega zarežeš približno 3 cm, skozi zarezo potegneš en konec pravokotnika in zložiš na pekač. Pečeni pravokotniki bodo pisani ob robovih in zarezi. Ali Oprana jabolka olupiš, prerežeš na pol in odstraniš peščišča. Razvaljano testo narežeš na kvadrate 12 ×12 cm. Jabolčne polovice polagaš na kvadrate s prerezom navzdol. Vsako jabolčno polovico pokriješ s testom in premažeš z razžvrkljanim jajcem. Pečene posuješ s sladkorjem v prahu. Listnato testo uporabljam za zavitke, ker se od gledanja moje mane nisem naučila izdelave vlečenega testa kar zelo obžalujem. okama okama Sporočilo je spremenil(a) okama dne 27. mar 2008 07:49:17

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti