Kruh z regratom/rukolo ...

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

tema odprta - 26. mar 2008 21:43 | ogledi: 4.094 | odgovori: 8

nekje sem videla kruh z rukolo in me zanima, ali ima kdo že izkušnje s peko takšnega kruha.

je dovolj, če zelenjavo oz. sveža zelišča samo narežem in vmešam v testo?

5rusa

SonjaB  

član od: 9.1.2004

sporočila: 250

26. mar 2008 21:55

Nisem še pekla, a mislim, da je to dovolj. Sonja

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

26. mar 2008 22:38

Ja, vmešaj in to je to. Rukolo bi celo lahko prej marinirala v balzamičnem kisu recimo. Odcedila in vmešala v testo. Tudi jaz še nisem tega delala, tako da. Je pa dobra ideja!

lidka

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

27. mar 2008 7:33

Hvala, ko se spravim k peki, poročam, kako je uspelo. 5rusa

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

27. mar 2008 7:38

No, daj, te čakam!

lidka

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

27. mar 2008 8:04

http://www.pastaweb.de/snacks/rucola-knoblauch-brot/ evo ene ideje, tu rukolo sesekljajo, dodajo stisnjen česen in prem,ešajo z oljem in posolijo. (Den Rucola putzen, waschen, abtropfen lassen und kleinhacken. Den Knoblauch schälen und dazu pressen. Mit dem Öl verrühren und leicht salzen) klavdija

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. mar 2008 9:23

Very good, lidka. Kruhomat že itak od zadnje potice ni bil v funkciji, bo delal balzamični rukola kruh. Vendelina jr.

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

14. apr 2008 20:39

v nedeljo popoldne sem dobila ta hitre obiske, pa ničesar pametnega za postreči. zamesila sem testo za čebato, dodala pa še narezan čemaž, mariniran v balzamičnem kisu. Fotke mi ni uspelo naredili, ker je bilo vse v naglici, ampak obiski kruha niso mogli prehvaliti, tako da se zagotovo obnese tudi z rukolo katerim koli drugim zelenjem. taščino testo za enostavno čebato 1 kg domače pšenične moke 1/4 kg polnozrnate moke (sem delala že z rženo in pirino, pa je ravno tako uspelo) kocka in pol kvasa 2 žlički soli 1,1 litra tople vode zamešaj vse sestavine (sama prej naredim kvasec iz malo moke, kvasa in malce sadkorja) - nastati mora zelo lepljivo testo. Vzhajaj ga pol ure. v tej fazi sem dodala še namočen čemaž z balzamičnim kisom vred in malo celega lanenega semena pečico segrej na 250 stopinj C Vzhajano testo vsuj/zlij na zelo pomokano površino in ga razdeli na več delov (velikost je odvisna od tega, kako velike čebate želite narediti, sama delam manjše). koščke testa oblikuj in poskrbi, da bodo imeli dovolj moke, da se ne bodo lepili na prste. preloži na pekač (s peki papirjem) in vzhajaj 12 minut. v ogreti pečici peci 20 minut (manj ali več - preveri spodnjo stan kruhkov). čebate morajo nujno počivati nekaj časa, sicer so pocaste, ko jih režeš. Tašča jih dela s čebulo (ocvrto, kupljeno v plastičnih kozarcih) in so prav tako njami, za prste oblizat. Mislim, da bi bile dobre s kakršnim koli dodatkom, izbiro prepuščam vaši domišljiji. pa dober tek vsem kruhojedcem 5rusa

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

14. apr 2008 21:43

5rusa, hvala, tole bo pa nekaj zame...sem zaprisežena kruhojedka! mamaF - Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti