Vlozene hruske

marusha  

član od: 8.10.2002

sporočila: 9

tema odprta - 8. okt 2002 13:04 | ogledi: 7.630 | odgovori: 3

Zanima me recept za vlozene hruske. Nekaj sem jih ze sporbala: al so hruške razpadle al pa je vse splesnelo!

LpMarusha

Maruša Maček

lenca58  

član od: 16.7.2002

sporočila: 131

8. okt 2002 14:16

Maruša, olupljene in poljubno narezane hruške (polovičke ali četrtinke) damo v vrelo sladkorno raztopino (sladkor:voda = 1:2), pustimo vreti 5 do 10 minut (odvisno od zrelosti hrušk). Hruške vložimo v kozarce, nalijemo tekočino in zapremo. Kozarci so lahko z navojem ali pa brez, glavno je, da so dobro zaprti. Ko kompot uporabimo, lahko tekočino poljubno razredčimo. Hrušk naj bo poln kozarec. Meni se še nikoli niso pokvarile, vendar pa sem vedno imela precej trde hruške, na prvi pogled so izgledale celo nezrele. Obilo uspeha in lep pozdrav!! Lenča

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

8. okt 2002 14:24

Moj recept za vlaganje kompotov je naslednji : Hruške olupim razrežem na osmine in jih namočim v vodo z limono ( da hruške ne porjavijo).Dobro očiščene kozarce dam v pečico na 70 stopinj,da se pogrejejo. Zavrem vodo s skadkorjem. Na liter vode dam 25 dag sladkorja. Liter vode je za 4 običajne kozarce. V vrelo vodo dam samo en kozarc hrušk. Ko ponovno zavrejo jih poberem ven in dam v pogret kozarec in zalijem z sladkorno raztopino. Takoj zaprem z alu pokrovi. Pokrove prej razkužim z alkoholom. Kozarec dam takoj pod deko, da se počasi ohlaja in kozarec prime(izsesa se zrak).Tako nadaljulem ,da porabim vse hruške. Ko je kompot ohlajen, preverim , če so vsi korazci prijeli. To preverim tako ,da potrkom po pokrovu in če zadoni polno ,je vredu. Na tak način vlagam vso sadje. Pogoj za uspešno delo je kvalitetno sadje in čistoča pri delu. Upam , da sem vam vsaj malo pomagala. martina

solzica  

član od: 12.8.2002

sporočila: 73

8. okt 2002 14:43

Jaz pa vlagam tako: Hruške olupim, razrežem/dajem jih v hladno vodo z limono, da ne potemnijo/, naložim v kozarce/oprane v pomivalnem stroju, da so še precej vroči/, prelijem s hladno mešanico sladkorja in vode, ponavadi 1:4 / če pa so hruške že bolj sladke pa dam sladkorja še manj/. Nato kozarce zaprem in dam kuhat. Počakam, da voda okrog kozarcev zavre in pustim na minimalnem ognju vreti 5-8 minut oz.tako dolgo, da hruške v kozarcih začnejo rahlo vreti. Nato jih pokrijem z odejo in tako ostanejo še najmanj 24 ur. Zaenkrat so pokrovi še vedno držali in tudi hruške so bolj trde kot mehke. Sporočilo je spremenil(a) solzica dne 09. okt 2002 08:12:09

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti