Kako se počutite ve punce

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

26. mar 2008 18:39

Popolnoma se strinjam z Vendelino, bi pasamo še nekaj dodala. Nihče do zdajle ni omenjal pitja vode. Gre izključno za vodo in ne za kako drugo tekočino. To je zelo pomemben dejavnik pri utrujenosti. Če ne veš koliko jo spiješ,se prični kontrolirat. Razlika v počutju se zelo kmalu pokaže. lp Vesna

daabul  

član od: 11.2.2007

sporočila: 97

26. mar 2008 19:04

Mnogo koristnega so ti ze povedale prehodnice,dodala bi se,da vzami vaska dan zase. Samo danes bom vstala ob tej uri in naredial to. Ne razmisljaj kako bos to pocela 30 let,ker tega nihce ne ve. Zivi za ta trenutek in naredi to kar te veseli in pozivi. Jutri morda ne pride. Uzivaj v prihodu pomladi,pojdi v naravo.Ta je pravo zdravilo za naso duso. Pozdrav! daabul

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

26. mar 2008 20:04

Super, te težave pa jaz nimam, je pa res, da počenjam vse od zgoraj navedenega, vključno s pitjem vode. Danes sem se takoj usedla na gorca, drugače hodim laufat, letos sem si omislila še športno plezanje. Edino pri eni stvari se nikakor ne znam  v red spraviti - hoditi spat ob normalni uri. Ali pa vstajati malo pozneje. Sem jutranji tip in grem navadno pred službo še laufat.

Pa tudi službo pustim v službi, upoštevala sem pa še nasvet zdaj že bivše sodelavke - služba je služba, družba pa družba. Se da perfektno izpeljati, je pa res lažje, če imaš opravka s stvarmi, ki so tajne, si že po zakonu dolžan držati usta zaprta.

Loni Makaroni

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

26. mar 2008 20:15

Kaj pa če te pomlaanska utrujenost daje? Ali pa si začela delat na novem delovnem mestu? Nisem vseh postov brala, zato me ne kregat, če ponavljam. Mene pomladanska utrujenost daje vsako pomlad. Takrat samo malo podremam, ko pridem domov, pa je. Sem pa ponavadi tudi jaz fuč, ko pridem iz službe, še posebej kadar kje začnem delat na novo. No, ne dogaja se pogosto, se pa, še posebej, če delaš preko študenta. Takrat nič ne jem skoraj in grem takoj spat, ko pridem domov. Po kakem mesecu se stanje izboljša. Jelenckova

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

26. mar 2008 20:22

Loni Makaroni cestitke, da gres ze zjutraj laufat...bravo. Lepo je to slisati res. Jaz pa tudi sluzbo kdaj dam nosim in vem, da to ni prav, samo če mi kdo v sluzbi krivico naredi pa sem potem slabe volje. Res je tudi glede pitja vode..premalo pijem..manj kot liter na dan.Hvala za vse spodbudne besede. Daabul mi je dala super nasvet in je res tako in se strinjam Bomo videli kako bo..pa se shujsat moram, ker sem se v enem letu in pol zredila 10 kil in me se to daje, pa sploh ne morem shujšat.. Gremo novim zmagam naproti..osebni zmagi Hvala vam vsem za energijo in, da ste si vzeli čas. Visage

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. mar 2008 20:23

Bi se pridužila mnenju proxime, da si daj pregledat kri, še prej pa si zmeri pritisk. Morda imaš malo nizkega, a temu se da hitro pomagati. Iz lastnih izkušenj vem, kako dobro dene voda ob trentni utrujenosti ali celo zaspanosti. Sama sem v službi včasih zelo zaspana, sploh ob dnevih, ko mi nekoliko pade pritisk, in takrat spijem dva ali tri kozarce vode in čez pet minut je bolje. Morda gre pri tebi za kombiancijo vsega pomalem: morda nekoliko slaba kri, nizek pritis, spomladanska utrujenost... Začni v glavi - en dan se prpeprčiaj, da boš danes oziroma ta trenutek začela z nečim zase, ne morda jutri. Ker či vsak dan rečemo, da jutri začnem znova, potem nikamor ne pridemo. Iz vsega, kar so napisale predhonice, morda izluščiš kaj zase, ali pa se zgolj zamisliš in najdeš nekaj, kar te bo izvleklo iz utrujenosti. Ali morda zgolj brezvoljnosti. Morda bo dovolj pogled skozi okno, v kakšnem lepem sončnem popoldnevu.... Zmigaj se, dekle drago, pa svet naekrat lepši. Mamamia mamamia

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

26. mar 2008 20:49

Hm, jaz bi se na tvojem mestu šla vseeno malo pokazat k zdravniku- tvoji znaki se nekako pokrivajo s premalo aktivno ščitnico, ali pa mogoče z depresijo...

Čeprav ti želim, da bi ti že samo klepet na forumu ali s prijateljico ob kavici pomagal....

čoko

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

26. mar 2008 20:59

Si morda noseča? Meni je prvo trimesečje dobesedno posrkalo energijo. Je pa res, da, ko sem vmes imela nizek pritisk, nižjo raven hemoglobina in premalo pila, je bilo še hujše. jessy6

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

26. mar 2008 21:39

še moj dodatek ... čeprav praviš, da si se zredila in želiš shujšati .. meni ob utrujenosi velikokrat pomaga košček čokolade (malce se razvajam, pa še sladkor v krvi se menda?? dvigne). ne vem, če je znanstveno kaj na tem, meni pomaga. glede dela, ki ga nosiš domov, pa - sem v novinarstvu, tako da vem, kako je to, a sem to sprejela v način ivljenj. če te to delo doma preveč obremenjuje, poskusi organizirati tako, da ga bo čim manj. ps - ali si morda pomislila na to, da si depresivna? to ni nobena sramota, je bolezen kot vsaka druga in se da pozdraviti (tudi ob pomoči zelišč ali morda antidepresivov). upam, da boš kmalu pogruntala, kaj te daje, 5rusa

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

26. mar 2008 22:35

Nekje sem prebrala, da tako imenovana siesta oziroma popoldanski počitek za največ pol ure v tišini in rahli zatemnitvi sobe, naredi čudež. Ampak res samo pol urce in si kot nov.

Ko pridem iz službe še skočim po malo v varstvo, potem priropotava v hišo in ta čas, ko se kuha kava jo malo zabavajo moji doma. jaz nimam ravno pol ure za čisti počitek. Tistih petnajst minut se uredim v kopalnici, stuširam in preoblečem v kaj udobnega, potem popijemo kavo in sem že nared za nove podvige moje dveletnice. Po začetnih izlivih ljubezni, ker se cel dan nisva videli, se lahko le malo odlepim in se posvetim kuhinji ona pa igračam.

Hočem reči, da sem včasih resnično čisto "crknjena", ampak po kopalnici in kofetku sem kot nova. Če pa bi slučajno kar naprej bila v pogonu, brez tistih nekaj minut zase - no potem bi bila res na koncu z močmi.

 

Jaz ti torej predlagam, da si ustvariš en mali obred, ko prideš iz službe. Potem pa si reci, da vsaj 1 x na teden greš malo po trgovinicah, ali pa v knjižnico ali enostavno greš na kakšno razstavo. Ne vem kje si doma, če že nimate vrta, si omisli kakšno koritico in noter lahko poseješ kar ti srce poželi.

Ko ti bo enkrat "zalaufal " ta ritem, da enostavno moraš nekaj, potem ti ne bo težko in ideje bodo kar prehitevale ene drugo. In tudi dnevi bodo vse daljši.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti