Kako se počutite ve punce

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

tema odprta - 26. mar 2008 16:17 | ogledi: 9.147 | odgovori: 215

Ojla,

zanima me ena zadeva..jaz ko pridem domov iz sluzbe, pa nimam se otrok, pa se pocutim cisto brez energije, nic se mi ne da..ne vem kako bi povedala..kot da sem cist zanic..

A ima se katera podobne tezave, ker me namreč to ful moti

Skos sem brez energije

Visage

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

26. mar 2008 16:21

Visage - poskusi tole.

Ko prideš iz službe, hitro športne copate na noge, pa nič ne razmišljaj, samo tečt pojdi. Pa če ne bo šlo daleč, pa vsaj malo. In malo hodi vmes. Boš videla, kako hitro se vrne energija. In kako boš zadovoljna! Tačas ko tečeš, pa malo razmisli, kaj fajnega bi lahko popoldan počela! Boš videla, da boš presenečena nad idejami!

 

Pa javi se kaj!

jasna

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

26. mar 2008 17:05

Kako te razumem, evo zdaj se počutim kot "cunja"

Jaz pa si pomagam takole: se vsedem v avtu si prižgem radio, če mi je glasba všeč jo dam na ves glas, tako da me prebudi. Ko pridem domov se najprej preoblečem, si skuham kavico in se vsedem v popolni temi za približno 10-15 minut, nato skuham večerjo, vmes pokukam tukaj gor, velikokrat sem tudi že kaj prismodilaše posebej, če je bila tema tako zanimiva kot je ta.

lp

 

P.s. Zdaj pa gas....

Anamarija

neznan uporabnik

26. mar 2008 17:09

zanimivo podajanje nekega stanja : sem brez energije,čisto sem zanič. to je luksuz, ki ga nisem nikoli poznal. od mene je življenje vedno zahtevalo svoje, pa za energijo ni nihče spraševal.kaj pa prehrana, priporočam ti štirinajst dnevno povečano porabo križnic.naj prevladuje ohrovt in brokoli, pa čim manj kuhanja. ohlajena voda od kuhane zelenjave se lahko uporabi kot osvežilni napitek. poiskusi pa boš kmalu takšna kot nova. pa lep pozdrav VINKO pa seveda ne pozabi tri najpomembnejše dejavnike :1. gibanje, 2. gibanje in 3. gibanje. Sporočilo je spremenil(a) WRAN51 dne 26. mar 2008 17:14:03

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

26. mar 2008 17:25

jasna1 je napisal/a:

Visage - poskusi tole.

Ko prideš iz službe, hitro športne copate na noge, pa nič ne razmišljaj, samo tečt pojdi. Pa če ne bo šlo daleč, pa vsaj malo. In malo hodi vmes. Boš videla, kako hitro se vrne energija. In kako boš zadovoljna! Tačas ko tečeš, pa malo razmisli, kaj fajnega bi lahko popoldan počela! Boš videla, da boš presenečena nad idejami!

 

Pa javi se kaj!

jasna

Kako paradoksno se to sliši- tečt, ko si čisto zanič... Pa ne moreš verjet, kako deluje! Moj mož naredi isto, če mu rata, jaz grem na steper, ker so otroci doma... Res probaj. Če ne pa na daljši sprehod. Pa dosti svežega sadja v tem času pomladanske utrujenosti in dovolj tekočine...

Muzika dovolj na glas, da te zbudi...

Sicer pa- ojoj, tudi jaz sem kot cunja!

čoko

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

26. mar 2008 17:25

Pri kronicni preutrujenosti zensk je pametno za zacetek napravit pregled hemoglobina in scitnicnih hormonov (izgube krvi med menstruacijo, obolenja scitnice so pri zenskah 10x pogostejse kot pri moskih). Moja sefica je po legendi vsaj eno leto stoje spala v sluzbi in doma, nakar se je izkazalo, da je imela hemoglobina kaksnih 55. Od tam pa naprej: sport, tehnike sproscanja (joga, meditacija, avtogeni trening), analiza spalnih in delovnih navad. Eni ljudje rabijo popoldne kratko siesto, pa so potem kot prerojeni, spet drugi pol ure branja, tretji jogging, cetrti fitness - vsak mora ugotoviti, kaj mu najbolj ustreza. Mene se najbolj zbrihta vsakodnevno kolesarjenje v sluzbo in nazaj. Preden so se pri meni naselile stevilne macke, sem vadila meditacijo in bi se pravzaprav rada spravila nazaj k temu pocetju, le da bi morala biti vsaj pol ure prej v sluzbi. Veliko rekreacije se da vgraditi v vsakodnevno dogajanje - na primer ce hodis v sluzbo z avtobusom, gres dve postaji prej dol in prakticiras hitro hojo (stevilne Londoncanke in Newyorcanke hodijo na podzemno v supergah in imajo v nahrbtnikih salonarje). Jaz se na primer tudi pospravljanja lotim tako, da dam v player CD z miksom zivahne glasbe od Rickyja Martina do Rossinija (a se se kdo spomni fenomenalnega Geoffreya iz Fresh Prince of Bel-Air, ko je z metlico za prah izvajal balet na tole glasbo??:)) ful na glas in vmes tudi malo zaplesem po sobi (k sreci mi sosedje ne morejo gledat skoz okna, hihi..:)))) Sicer je pa na sreco zima mimo, vsaj kar se dolzine dneva tice, meni ponavadi ze to vrne energijo!:)) lp, proxima Sporočilo je spremenil(a) proxima dne 26. mar 2008 17:27:57

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. mar 2008 17:34

Sicer ne vem, koliko časa si v službi. Običajno se zgodi, da ko človek začne hoditi v službo, je kak mesec dva tako koncentriran v službi, da mu vse zastave dol padejo ob koncu delovnega časa. Sama sem po nekaj letih službe prišla do naslednje pameti: službo delam v službi, ko pa grem iz službe, se začne moje zasebno življenje. Ob koncu dneva si ponavljam nekakšno mantro v stilu...zapiram dokument, dajem v fajl, dam compjuter na sleep, zapiram omaro in predmete v njej me ne obremenjujejo, oblačim si plašč, grem v lift, sem na izhodu, vrata za mano se zapirajo....Skratka, mentalno pusitm službo na tisti lokaciji, kjer je. Potem pa si kakih 5 minut (včasih sem rabila več) pustim luksuz, da čisto nič koristnega ne počnem. Malo špegam po izložbah, naredim kakšen sprehod po centru in po nekem času pridem do ugotovitve, da je vse fino in da če pa kaj ni fino, se bo pa popravilo in da se nima smisla obremenjevati, ker to škoduje zdravju in lepoti. S tem mentalnim pristopom sem pripravljena v nove situacije, karkoli pač je. V avtomobilu prepevam. Ponavadi pomagam prepevati Lucianu Pavarottiju (tam pri Vincero sem prav aktivna), če slučajno ne bi zmogel.......In ko pridem domov, sem najbolj srečen človek, moja kučica, moja slobodica....Aja, naslednje jutro pa s pesmijo na ustih v službo. Mislim, ne vedno ravno s pesmijo na ustih. The point is, da sem se naučila, da moraš mentalno zapreti eno poglavje, da se lahko lotiš drugega in potem gre. Naredi si ene take rituale in malo si v mislih ponavljaj svoje mantrice. Resda imam tak "luksuz", da v mojem poslu velja profesionalna molčečnost in če ne bi naredila take mentalne priprave, bi imela hude težave sama s sabo. Tako pa se lahko izklapljam in vklapljam Hope this helps. Vendelina jr.

darja-  

član od: 11.8.2007

sporočila: 567

26. mar 2008 17:44

Vandelina jr. bravo, upam da bo tudi meni enkrat uspel tak način življenja.. Darja -

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

26. mar 2008 18:09

Joj kok ste fajn punce, ..no saj tečem cca 2 krat tedensko po 3,5 km in je res, da si čisto prerojen, ampak jaz ne vem kako naj povem svojo situacijo..delovne dobe imam priblizno 3 leta in pol..pol veste kako sem se pri bolj mladih , ampak meni je bilo grozno na zacetku, ko sem imela samo 21 dni prosto..halo v celem letu, pa vsak dan ob 6.00 auf..ne nooo..nocna mora..ampak sem se navadila. No, še vedno imam obdobja, ko se sprasujem kdo si je vse to izmislil..ampak grem rada delat...samo ne vem no..vedno recem zvecer, da bom pa jutri vstala prej- pa se to redko zgodi, pa rečem da bom manj jedla,pa se to tud e zgodi..vcasih sem skos telovadila pa vse..zdej pa ful mal..in to zato, ker sem skos brez energije, brez volje..grozn se pocutim res.Upam,da mi bo kdaj boljse..sam je res mucno no Visage

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

26. mar 2008 18:28

Sama sem si pomagala tako, da sem si poiskala kaj me zjutraj dvigne. Kombinacije barv na oblačilih, nakit. Razveseli me pogled na prečudovite gore in misli kaj me lepega čaka. Enkrat sem nekje prebrala, da je zelo važna prva misel, ko se zjutraj zbudiš. Veseliti se moraš novega dne in se vprešati kaj me danes lepega čaka in ceniti sebe. No, ja po bolezni se nekako zdaj ne poberem mislim. da me daje spomladanska utrujenost. Službe so danes težke in isčrpujoče. Pomaga lahek sprehod, po naporih sem sama še slabše. Je pa res, da ti dajo energijo otroci in srečna družina. ham-njam

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

26. mar 2008 18:33

Visage nič nisi povedala o prehrani... ta je poleg gibanja odločilnega pomena za počutje. Pa VODA!!! Pa smilit se samemu sebi tudi ne pomaga kaj dosti (ne mislim nič slabega, samo tak občutek sem dobila, glede na tvoje pisanje) ...tudi če si utrujena se odpravi kam: gledat izložbe, na klepet s prijateljico, v park, pa hišni ljubljenčki tudi delajo čudeže-tisto nepopisno veselje, ki ga delijo s teboj vsak dan, ko se vrneš z dela... mene to vedno "dvigne". Večkrat pomisli tudi na to, da imaš srečo, da si zdrava, da lahko delaš, pa v delu poskusi najti zadovoljstvo-potem ne bo tako težko. LP! mala zelena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti