Nočna potica

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

10. apr 2012 0:32

Vanja hvala! Zaenkrat bom kar običajno delala, ko bom ekspert pa vsekakor probam tudi tole - zgleda lepo. 

OlivaB

buci  

član od: 13.6.2002

sporočila: 141

10. apr 2012 12:29

Da poročam, kako mi je prvič uspela  "nočna potica". Zelo lepo je vzhajala in bila je zelo rahla in okusna. Ampak ker jo ne znam "zvit" (nimam čisto nobenih izkušenj v zvezi s tem) so bile na nekaterih stih manjše luknjice, mogoče je bil tudi malo preredek nadev. Naslednjič ne bom dala beljakov med nadev.

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

10. apr 2012 13:31

jaz sem letos delala potico prvič . izbrala sem nočno potico od loni. bila je krasna in vsi so jo hvalili. mamina klasična potica ni bila kaj boljša od moje. testo je bilo prav sočno. vzhajala sem jo v hladni pečici čez noč. pred peko pa dobro napikala. Po 15 minutah, ko je začela rjaveti sem jo pokrila z alu folijo in jo tako pekla do konca. mogoče je bila zato tako sočna. ali pa zaradi nadeva, ki ga je po navodilih dragega moralo biti vsaj toliko kot testa ;)

www.mojalbum.com/naredilaana

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

10. apr 2012 16:52

Bannanna, a ti si tudi imela letos krst?  Tudi jaz, prav tako z receptom od Loni - je uspela nad pričakovanji  Naredila sem jo dopoldne in za razliko od tebe nisem zmogla čakat 6 ur do večera, je šla v peko po treh urah  Povsem sem pozabila, da bi jo morala prepikat, pa ni bilo nič narobe. Čeprav sem dala nadev po receptu je bila vseeno dobra. Vseeno ga bom drugič podvojila. Kakorkoli, bravo za nas in za Loni!!!

OlivaB

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

10. apr 2012 20:21

Jaz sem dala letos v nadev eno žlico kakava, ampak meni ni bilo preveč všeč, hčerki pa zelo. Tudi dva jajčna beljaka sem dala in 50 dag orehov, ne 40. Nadev je bil ravno prav "moker", potička pa odlična. Se že kar ponavljam.

 

naor

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

10. apr 2012 23:19

ja oliva, je bil krst ;) tako sem se bala ker kar vsi nekaj strašijo s to potico. brezveze. takšna izpade super, dela pa je manj kot z vsako torto. imam na sumu dragega da si bo za rojstni dan zaželel potico namesto torte ;)

www.mojalbum.com/naredilaana

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

11. apr 2012 8:40

 bannanna enako, meni tudi ni povsem jasno zakaj toliko strašijo, ker je s torto res precej več dela in precej težje je naredit dobro in lepo. Mogoče le pa le fora v receptu 

Zanimivo, moj se zdaj tudi meni le še o potički, nič več o torticah - tko da vprašanje kaj si bo zaželel za rd     

OlivaB

bojanam  

član od: 18.7.2003

sporočila: 598

11. apr 2012 10:23

Letos sem za Veliko noč pekla same "nočne" potice. Makovo, orehovo in praznično (nadevi orehov, makov, skutni)...fantasnične so bile vse tri.

Res ne vem zakaj sem vedno čakala, da je testo vzhajalo in potem dokončala...

 

lp

 

 

Bojanca

polalonca  

član od: 27.10.2010

sporočila: 58

6. nov 2012 16:28

buci je napisal/a:

Mojstrice potic, kaj mislite se bo zgodilo s potico, če jo dam v hladilnik v četretek popoldne in jo dam pečt šele v petek popoldne (skoraj 24 ur v hladilniku). Najlepša hvala vsem,ki mi boste pomagale do jutri. 



Živjo, bi tudi jaz vprašala ali res lahko naredim to potico že v četrtek večer, v petek pa ko pridem iz službe jo dam pa pečt, mi bo uspelo?! ali bo predolgo vse skupaj. Buci a je tebi to uspelo, nič se nisi pohvalila ... Pa še nekaj me zanima ali bi lahko na ta način naredila tudi buhteljne?! v petek zvečer bi morala imeti to spečeno, dalam pa cel dan ,.... ojoj  mi bi katera to odgovorila, zelo bi mi pomagale

polalonca

buci  

član od: 13.6.2002

sporočila: 141

7. nov 2012 7:24

Polalonca,

ja bilo je v redu, čeprav sem imela občutek, da se je malo preveč "razlezla", pa počila mi je ob strani potem, ko se pekla. Tako, da čisto 100 % ni bila po izgledu, tako da jaz za naprej, jo bom raje dala da vzhaja cca 1 ura na pultu oz. na 40 stopinj v pečici. lp!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti