Nočna potica

sladkosnedko  

član od: 6.2.2008

sporočila: 223

tema odprta - 26. mar 2008 8:45 | ogledi: 29.827 | odgovori: 42

Pozdravljene, imam vprašanje za tiste, ki pečete nočno potico.Prebrala sem si recepte, prebrala odgovore pa vendar si je ne upam narest. Potica je zame  bau-bau.Zdi se mi prava umetnost in potem tisto ocenjevanje, ali je sočna, se škorja drži, je dovolj nadeva...

Imam prijateljico, ki mi vedno za praznike speče potico-najboljšo na svetu.Sedaj sem ji pravila o tem nočnem receptu pa ne pridemo skozi. V čem je fora, da testo vzhaja samo enkrat. Ali lahko po njenem receptu naredimo isti postopek? je katera provala svoj recept za potico na ta način ?

In pa še, v enem receptu je mrzel kvasec, v drugem pa vzhajan. Kako bolj uspe?

sladkosnedko

leny  

član od: 9.2.2008

sporočila: 335

26. mar 2008 8:58

Ojla! Sladkosnedko, kar pogumno! Tudi jaz sem v soboto prvič pekla potico, pa tudi še tri sodelavke. Vse smo delale po receptu za orehovo potico, ki je v bazi. Naredile smo jo v petek zvečer, v soboto zjutraj pa jo dale samo v peč. In vsem je super uspela, tudi če smo jo delale prvič. Poskusi, ne bo ti žal! leny

O-O  

član od: 6.10.2006

sporočila: 51

26. mar 2008 9:01

Kar pogumno, tako kot piše v receptu bo dobro (uspe enako z mrzlim ali vzhajanim kvascem). Recepti se med seboj razlikujejo le za nianso. Jaz običano količino sladkorja zmanjšam (za testo največ 10 dag, za nadev pa tudi zmanjšam), pa tudi orehov dam raje kakšno deko več kot manj, delam pa največkrat po receptu http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=1176 O-O

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

26. mar 2008 9:04

Jaz sem jo tudi v petek delala nočno potico prvič. 1. Najprej moram povedat, da sem podvojila količino za testo, ker sem običajno delala iz 1kg moke in sem se bala da bo testa premalo. 2. Potica mi je "vzhajala" samo 6 ur (popoldne) 3. Imela sem preširok pekač, ker se mi je razlezla. Drugič bom uporabila ožjega. 4. Potica je bila včeraj še vedno tako sočna kot prvi dan. 5. Prvič sem spekla potico, ki ji ni odstopila skorja. 6. povečala sem količino orehov, ker imamo radi bolj filano. 7. Testo sem najprej namazala z domačo prevreto smetano, nato pa dala orehe. Skratka, ne boj se, ker je potica odlična!!! Testo sem naredila potem isto tudi za potratno potico in je res super. Seveda sem dala tega vzhajat, ker sem potico spekla takoj. alexis

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

26. mar 2008 9:09

Jaz sem letos prvič pekla potico in sicer nočno po receptu, ki ga omenja O-O. Uporabila sem suh kvas, potica pa je super uspela. ajetam

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

26. mar 2008 10:50

Ehhhh... jaz sem pa nekaj pesnila, kombinirala tri recepte... pa ni šlo... Ni gratala, kakor se reče. Imela sem tri recepte - dva (od tukaj), po katerih zamesiš testo, ga namažeš zviješ in daš čez noč v hladilnik, in enega od doma, po katerem daš samo zamešeno testo vzhajat za dve uri v hladilnik. No in jaz sem vzela to zadnje testo in filo od ene od prvih dveh, edino suh kvas sem dala notri in je ratal en tak čuden štrukelj - testo ni vzhajalo popolnoma nič, zunaj se je sicer lepo zapeklo, notri pa je bilo bolj kot ne kuhano. Tudi pojedli smo jo potem kot štruklje. Okus je bil sicer dober, hvalila se pa ravno nisem z njo. Tako da, po moje če se RES držiš navodil, da gre čisto lepo. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

26. mar 2008 10:59

po receptu za kokosovo potico iz baze delam tudi orehovo. V nadev dam okoli 60 dag orehov, ker imamo zelo radi filo. Potica mi vedno uspe,tako kokosova kot tudi orehova. Se mi zdi, da je to eden najbolj zanesljivih receptov, nimas kaj falit, ko potico zvijes in jo das v pekac, direk v pecico z njo. vida70

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

22. apr 2011 8:25

Pri receptu za nočno potico nisem brala vseh mnenj, tako, da je odgovor lahko že tam.

 

Ali lahko naredim katero koli potico oz. nadev na hladno- nočno?

katti

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

22. apr 2011 12:20

Jaz sem delala metino, orehovo in makovo na ta način, pa so vse uspele. Mislim, da ni ovir.

lp

cervus

neznan uporabnik

22. apr 2011 12:41

Jaz nimam pojma o pečenju peciva,potic in v tej smeri. Draga kolegica Vendelina mi je enkrat zelo lepo svetovala za en biskvit. No, mi je ratalo pa se raspalo. Biskvit. Sem pol vse skup oblil s čokolado in nafajhtal z neko mešanco soka in nekega alkija. Je blo za pojest. Si pa več ne drznem v tej smeri kaj. Ker sem totalka štorast. Isto tak za palačinke in šmorn. Vem ja, da nas je eno par in prav noben nasvet mi ni ratal. Jaz sem tako butast, da od one mase za palačinke niti šmorna ne znam spacati. Pa sem kupil onega instant. dr.Oettker, in mi niti to ni uspelo.

Potico sem pa probal ono Šparovo premium - pehtran. Zelo,zelo dobro. In tudi moji domači so se strinjali,da je zelo okusna. Pa še, če prišepnem, ni draga kaj preveč.

 

 

Lepe praznike,

 

 

Multi

multivitamin

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

22. apr 2011 14:28

Vedno delam potico po Goljatu (testo), nadev pa poljuben in še vedno je uspela - tako zelo, da ni dočakala niti toliko, da bi se ohladila. Recept je v bazi.

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti