Torta brez želatine

Dobrojedka  

član od: 11.4.2010

sporočila: 282

3. sep 2010 21:06

Jaz sem mascarpone speculas torto zmeraj naredila brez želatine, enkrat celo zelo na hitro (le dve uri v hladilniku), pa je bila lepo obstojna, naslednji dan je še lepša. Dobrojedka

palalačinka*  

član od: 25.2.2010

sporočila: 113

3. sep 2010 21:12

hvala, se bom torej osredotočila na tiste 'mascarponaste' kreme  predlogi pa itak vedno dobrodošli

palalačinka*

sweety  

član od: 27.3.2006

sporočila: 265

4. sep 2010 22:26

 

Jza tud ne znam več brez želatine,,pa naj bo v prahu ali lističihDrugače pa moja kolegica dela vse torte brez želatine,tako da uporabi samo rastlinsko smetano,v katero vmeša ali spasirano ali celo sadje(jagode,borovnice,maline)Krema je res čvrsta,samo men ni okus same rastlinske smetane všeč.Jaz dam pol-pol..ali pa mogoče malo več alpske kot rastlinse,sama rastlinska se mi zdi,da se kr zalepi po celih ustih

sweety

_tmickena_  

član od: 20.6.2006

sporočila: 293

5. sep 2010 20:08

teta torta je napisal/a:
Mene pri vsej tej debati zanima: - ali ne uporabljate želatine, ker je ne poznate in/ali je ne znate uporabljati? - ali ne uporabljate želatine, ker se vam "gravža" (čeprav je frinina pripomba glede goveje juhe čisto pravilna)? - ali ne uporabljate želatine, ker se vam zdi "umetna" (čeprav je v njej gotovo manj kemije kot v "šlagih" in "moussih" iz vrečke)? Da ne govorim o "naravnosti" rastlinske smetane ... Kot pove že moje ime, delam zelo različne torte, z želatino in brez nje ... teta torta
No jaz priznam, da želatine ne znam uporabljat. Edino enkrat sem jo uporabila in em očitno nekaj pomučkala hehe. Bi me pa veselil če me kdo mal razsvetli s to želatino, kremfixi in ne vem kaj še. Ker bi pa kdaj pa kdaj tudi kaj takega naredila, kjer je potrebna želatina, pa me je strah.. Lahko tud na pvt mi kdo napiše sporočilo, bi bila super vesela!! ;) _tmickena_

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

5. sep 2010 21:06

_tmickena_ je napisal/a:
teta torta je napisal/a:
Mene pri vsej tej debati zanima: - ali ne uporabljate želatine, ker je ne poznate in/ali je ne znate uporabljati? - ali ne uporabljate želatine, ker se vam "gravža" (čeprav je frinina pripomba glede goveje juhe čisto pravilna)? - ali ne uporabljate želatine, ker se vam zdi "umetna" (čeprav je v njej gotovo manj kemije kot v "šlagih" in "moussih" iz vrečke)? Da ne govorim o "naravnosti" rastlinske smetane ... Kot pove že moje ime, delam zelo različne torte, z želatino in brez nje ... teta torta
No jaz priznam, da želatine ne znam uporabljat. Edino enkrat sem jo uporabila in em očitno nekaj pomučkala hehe. Bi me pa veselil če me kdo mal razsvetli s to želatino, kremfixi in ne vem kaj še. Ker bi pa kdaj pa kdaj tudi kaj takega naredila, kjer je potrebna želatina, pa me je strah.. Lahko tud na pvt mi kdo napiše sporočilo, bi bila super vesela!! ;) _tmickena_
pri jagodno borovničevi torti je ne uporabljam, ker ni niti malo potrebna. Imam pa en recept sestre Vendeline, za eno skutnotorto, tam jo pa obvezno uporabim, ker, če ne bi se krema res razlezla. In ja , če popravici povem sem imela probleme z želatino le, če se je dodala oz je pisalo v receptu, da se da v mrzlo kremo. Če jo dam v vroč puding se zelo lepo zmeša in ni nikoli grudvasta. enkrat sem pa delala po receptu in je prišla želatina v hladno zadevo, se je pa kr okoli metlic od mikserja ovila. . No še dobro, sem jo vsaj lahko ven lepo pobrala. S prelivi pa ni problemov, lepo želirajo na vrhu sadja. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

5. sep 2010 21:18

_tmickena_ je napisal/a:
teta torta je napisal/a:
Mene pri vsej tej debati zanima: - ali ne uporabljate želatine, ker je ne poznate in/ali je ne znate uporabljati? - ali ne uporabljate želatine, ker se vam "gravža" (čeprav je frinina pripomba glede goveje juhe čisto pravilna)? - ali ne uporabljate želatine, ker se vam zdi "umetna" (čeprav je v njej gotovo manj kemije kot v "šlagih" in "moussih" iz vrečke)? Da ne govorim o "naravnosti" rastlinske smetane ... Kot pove že moje ime, delam zelo različne torte, z želatino in brez nje ... teta torta
No jaz priznam, da želatine ne znam uporabljat. Edino enkrat sem jo uporabila in em očitno nekaj pomučkala hehe. Bi me pa veselil če me kdo mal razsvetli s to želatino, kremfixi in ne vem kaj še. Ker bi pa kdaj pa kdaj tudi kaj takega naredila, kjer je potrebna želatina, pa me je strah.. Lahko tud na pvt mi kdo napiše sporočilo, bi bila super vesela!! ;) _tmickena_
_tmickena_ ... tudi mene je blo vedno strah, ko sem zagledala kak recept z želatino in sem se ji na veliiiiiiiiiiiko izogibala... potem pa sem enkrat, ko sem bila sama doma, se opogumla in nardila eno sadno tortico, kjer je bila potrebna želitana in to v obeh kremah (evo, tale recept, ki sem ga potem prispevala sem http://www.kulinarika.net/recepti/13916/sladice/sadna-t ) Zakaj sem to poskusla, ko sem bila sama? Hihi, če ne bi ratalo, bi romalo v smeti in nihče ne bi nič vedel. PA glej ga zlomka, delala po navodilih in je uspelo in to točno tako kot bi moglo. Tako, da se kr opogumi in poskusi kakšno pecivo z želatino. Morda za začetek pošičeš takšnega, kjer piše kakšno želatino uporabiš, da ne boš v dvomih kako in kaj. Saj veš, da je vsak začetek težak, ter da se na napakah učimo ;) Lp, Petya

_tmickena_  

član od: 20.6.2006

sporočila: 293

5. sep 2010 22:20

Hehe, verjetno je res najbolje, da eksperimentiram ko bom sama doma (rofl). Hvala za vzpodbudne besede, očitno nisem edina, ki se je izogiba :D (no mogoče se pa kaj hitro spremeni) _tmickena_

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. sep 2010 7:57

Sem za včerajšnjo priložnost delala tole torto, v kremi ni želatine, BTW, je ena mojih najljubših. In je krema zelo kompaktna, tudi tokrat je bila, ne glede na neumnost, katero sem naredila ; stepena jajca in sladkor sem hotela dati malce v korito v mrzlo vodo, vmes sem letela po smetano v hladilnik, seveda pustila pipo odprto, posoda se je gladkomalo po vodi odpeljala direkt pod curek mrzle vode, sem vodo samo odlila ven in delala dalje.

http://www.kulinarika.net/recepti/4668/sladice/cokoladn

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti