Česnov kruh

Pingvin  

član od: 8.4.2003

sporočila: 162

tema odprta - 24. mar 2008 19:49 | ogledi: 10.249 | odgovori: 12

Živ,

jaz bi pa pekla česnov kruh. Ne najdem nobenega recepta prav za ta kruh.

A bi bilo v redu, če kar nasekljam česen in ga dam med čisto običajno testo za kruh? Kot npr. razna semena.

Pa za čebulo me isto zanima.

Hvala vam za kakšno idejo, nasvet, navodilo....

LP,

Pija.

Pingvin

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

24. mar 2008 20:02

Česnov kruh lahko narediš tudi kot potico, namažeš z maslom, posuješ česen, zaviješ.

Čebulni kruh pa delam redno, čebulo na olju prepražiš do rjavega, malce soliš. Ohladiš in vmešaš v testo.

lidka

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

24. mar 2008 21:22

Jaz ga naredim dostikrat. Zamesim poljubno testo za kruh, počakam, da vzhaja, potem pa v testo vgnetem doooosti na debelo sesekljanega česna. Oblikujem hlebček, pletenico ali kaj drugega, še enkrat vzhajam in potem spečem. (tako kot Lidka čebulnega). Čebulni kruh pa praviloma delam tako kot Lidka česnovega - na olivnem olju do rjavega popražena, soljena čebula, razvaljano testo, gor nadev, pa zavijem kot potico. Lidka - medve se nekam dobro dopolnjujeva zadnje čase. Sem prav vesela, da so na svetu še oboževalci česna, čebule in testenin! mamaF

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

24. mar 2008 21:34

Jaz pa spečem čisto navadno francosko štručko in jo potem lepo zarežem. V zareze namažem sesekljan česen in peteršilj, malo osolim in dodam maslo. Celo štruco potem dodatno popečem, oziroma pogrejem na žaru. lp Vesna

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

25. mar 2008 7:50

MamaF, sem vedela, da imava midve kaj skupnega... Si mi bila že pri testeninah všeč...

lidka

SonjaB  

član od: 9.1.2004

sporočila: 250

25. mar 2008 9:24

Še dobro, da ste me spomnile. Ravno sem zamesila za kruh. Še malo česna nasekljam in se bomo spet oblizovali okoli ušes. Obožujem česnov kruh, prav tako tudi čebulnega. Tudi jaz pred drugim vzhajanjem zamesim nasekljan česen in čebulo. Tako ima kruh resnično pravo aromo! Komaj čakam, da bodo zrastle na vrtu še začimbnice. Drugič bom vmesila tudi kakšno izmed njih. Je že katera probala? Sonja

ssilva  

član od: 23.2.2005

sporočila: 428

25. mar 2008 10:45

Pehtran je čudovit....vsa hiša diši... ssilva

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

25. mar 2008 15:34

mi doma delamo čebulni kruh kot lidka.....česnovega pa ne delamo redko ker pol ga ne moremo vsi jesti ker imajo nekateri težave in ne smejo uživati veliko česna...... pa vredu je tudi če namesto čebule dodamo na drobno narezane olive ledenka

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

25. mar 2008 18:01

Kruh vedno pečem v kruhomatu in velikokrat dodam kar stisnjen svež česen že na začetku. Odličen je. Včasih pa delam en "kruh ala jaz" in dam tri četrtine bele moke, eno četrtino polnozrnate, vmes pa za eno veliko žlico drobnjaka (ponavadi kar suhega). Ta zmanjka najhitreje. Issi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti