Kostanj!

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

11. okt 2002 15:44

Ful receptov za kostanjeve kolače in ostale jedi je na www.geocities.com/mojrecept/ Želim skorajšnjega lepega vremena, primernega za nabiranje kostanja Tina

Hana65  

član od: 12.2.2003

sporočila: 15

19. feb 2003 11:09

Vem, da je sezona kostanja že mimo, me pa vseeno zanima, če je kdo preizkusil Kostanjeve rezine I ( recept je dala ncvelb), ker mi ni čisto jasno, kako rezine sestaviš: piše, da v model daš plast kreme, pa plast smetane....kje pa je testo? Kaj biskvit pustiš kar v modelu, ga ne prerežeš ali kaj podobnega in naj nadevaš kremo in smetano, ali kako? Mi imamo kostanjeve sladice izredno radi, uporabim kar kostanjev pire v konzervi, dam zato v sladice manj sladkorja, pa je. Nam se zdi čisto v redu, pa še lupiti ni treba! Hana65

Melita  

član od: 28.9.2001

sporočila: 21

19. feb 2003 14:12

Hojla Hana! Kostanjev pire v konzervi - naziv kar kliče po peki sladic... Do sedaj še ga nisem zasledila - verjeno, ker ga nisem iskala. Kje ga kupiš? Lep sončen dan!

ncvelb  

član od: 23.7.2002

sporočila: 9

19. feb 2003 16:20

Živjo, Hana! Opažam, da sem takrat, ko sem pisala recept, res pozabila napisati kam daš biskvit. Imeti moraš model za srnin hrbet ali škatlast model. Spodaj daš kremo, na kremo namažeš smetano, nanj pa biskvit. Nato pa, ko se shladi obrneš model in poliješ s čokoladnim prelivom. Predvsem je ta sladica lepega izgleda. Drugače pa lahko ta recept prirediš. Nisem ga še preizkusila, tako da ne vem kakšen je. Lep pozdrav! Nataša

Hana65  

član od: 12.2.2003

sporočila: 15

20. feb 2003 7:21

Dobro jutro vsem! Melita, kostanjev pire v konzervi so nekaj časa prodajali v Intersparu (pri Nutelli in podobnem), vendar ga sedaj že dolgo nisem videla, verjetno ni šel preveč v prodajo. Sedaj ga občasno kupim v Metroju(Graz), videla sem konzerve po 800g in tudi 1 kg. Če mi kaj ostane, dam v skrinjo in ostane enak. Verjetno bo marsikdo proti uporabi teh konzerv zaradi konzervansov, vendar jih najdemo še marsikje. Pri nas drugače konzerv ne uporabljamo dosti, zato me občasno to ne moti . Tak pire je že sladkan, zato v pecivu po občutku količino sladkorja zmanjšam. Nataša, najlepša hvala za hiter odgovor, vendar se mi pecivo še vedno zdi zelo komplicirano, sploh, kako lahko zvrneš pecivo iz modela, da se ta krema ne spaca???Verjetno bom ob priliki vseeno poskusila, aampak bom recept malo prilagodila, morda biskvit prerezala in namazala kremo vmes ali kaj podobnega!! Hana65

rozinca  

član od: 28.10.2009

sporočila: 3

18. okt 2011 12:37

Pri Oprah show-u sem videla, da so nek namaz delali na podoben način, se pravi narobe obrnjenega v skledo in potem obrnili naokoli. Da vse skupaj ohrani obliko, so najprej v skledo dali kuhinjsko folijo (prozorno), nato pa vse skupaj gor zdevali. Če je to pecivo potrebno peči, potem to verjetno ne pride v poštev, mogoče pa pomaga peki papir :)

Tudi jaz imam kar nekaj kostanja, ki ga moram spravit v promet. Se pa še odločam, kaj bom naredila iz njega.

Sporočite, kako so uspeli recepti, ki še niso bili preizkušeni.

Pa dober tek :)

rozinca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti