Kosilo v pol ure

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

5. dec 2016 19:52

Trixi, skuhata rizibizi in vse sorte podobnih,ne preveč zapletenih rižot, z mesom ali brez, testenine, piščanca ali purana v smetanovi omaki, zelenjavno juho, krompir, hrenovke, palačinke, testenine s tuno, pripravita različne solate, pripravita tortilije... Spečeta ali skuhata jajca, skuhata juho iz vrečke, spečeta mafine. Mislim,da se tu nabor samostojne kuharije konča, si pa večkrat kako idejo poiščeta v knjigah,pa potem pomagam... Lačna ne bosta 

Poskušam ju naučiti osnove,čim manj kompliciranja, čim več v enem loncu... In seveda potem zelo pohvalim narejeno

 

čoko

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

5. dec 2016 20:08

Čoko zelo pohvalno za tvoja fanta! Veliko že znata in seveda pohvale tudi tebi, da si ju naučila! Sedaj je na meni, da tudi jaz mojega fanta začnem uvajati v kuhanje. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

5. dec 2016 20:32

Ma jest v pol ure čist nič ne skuham, še voda mi ne zavre.......sem pa pred leti, ko sem iz službe prilaufala znala hudiča in pol ustvarit, zdej pa kr nekaj čmurim in na kulinariki visim.......kr čakam, da se bo samo nekaj skuhalo , pa se neeeeeee 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš."

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

5. dec 2016 20:51

Babka, pol ure je zelo malo za konkretno kosilo, roki sta pa samo dve. Z leti pa se tudi hitrost in volja upočasni. Če pomislim kako sem srečna, da je v eni uri...Nikakor pa ne gre s pečenkami, lazanjo, musako, filanimi paprikami, sarmami....Koliko je šele tu časa...Bom malega pomočnika uvajala, da bo kot pomočnik naredil vse tisto, ko mi manjka drugi par rok in se hkrati učil...

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. dec 2016 22:47

čoko je napisal/a:

Trixi, skuhata rizibizi in vse sorte podobnih,ne preveč zapletenih rižot, z mesom ali brez, testenine, piščanca ali purana v smetanovi omaki, zelenjavno juho, krompir, hrenovke, palačinke, testenine s tuno, pripravita različne solate, pripravita tortilije... Spečeta ali skuhata jajca, skuhata juho iz vrečke, spečeta mafine. Mislim,da se tu nabor samostojne kuharije konča, si pa večkrat kako idejo poiščeta v knjigah,pa potem pomagam... Lačna ne bosta 

Poskušam ju naučiti osnove,čim manj kompliciranja, čim več v enem loncu... In seveda potem zelo pohvalim narejeno

 

čoko

 Draga čoko, kar dolg seznam za tvoja fanta, resnično, Lepo, da se tako znajdeta. Tudi z juho iz vrečke, zakaj pa ne. Lahko si ponosna nanju. 

 

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. dec 2016 22:48

babka1951 je napisal/a:

Ma jest v pol ure čist nič ne skuham, še voda mi ne zavre.......sem pa pred leti, ko sem iz službe prilaufala znala hudiča in pol ustvarit, zdej pa kr nekaj čmurim in na kulinariki visim.......kr čakam, da se bo samo nekaj skuhalo , pa se neeeeeee 

"Pomembna je pot,Babka, zato je pa ta stran, da tu gor visimo ...skuhalo se bo že, mogoče na pari od ušes tistih, ki čakajo na kosilo ... 
mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti