Kosilo v pol ure

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

28. mar 2008 10:50

Pozdravljena, pri nas zelo intenzivno deluje zmrzovalnik. Da prihranim cas, vedno skuham po 1 kg fizola (v ekonomu). Ko se fizol odhladi, ga dam v jogurtove kozarce (tiste plasticne po 0,5 kg - jaz kuham za 9 ljudi, ker vas je manj, moras prilagoditi velikost loncka). Po potrebi odmrznem: enkrat je na vrsti fizolova minestra, drugic jota, pa kraski golaz. Ravno tako imam vedno v zmrzovalniku preprazeno mleto meso za omako. Navadno kupim po 1 kg mletega mesa, ga preprazim in zamrznem (vedno v jogurtovih lonckih). Ob potrebi samo odmrznem, dodam zacimbe in paradiznik, pa imamo omako na mizi. Vedno so v zmrzovalniku tudi polpetke iz mletega mesa. Pa tudi razne osnove za rizote imam ze pripravljene. Nasa najmlajsa ima najraje rdec riz s papriko in piscancem. Tudi kislo zelje kuham v vecjih kolicinah in zamrznem. Ob potrebi odmrznem en loncek kislega zelja, en loncek fizola, skuham 2 krompirja in imamo joto. Poleti si pripravim paradiznikovo mezgo, ki je vedno na zalogi. Ce je prav sila, segrejem en loncek paradiznikove omake, dodam malo tunine, loceno skuham testenine, pa je kosilo na mizi. Nasi najmlajsi od vedno najraje jesta krompirjevo minestro z rizem. Skuhaj nekaj krompirjev, jih zmeckas, dodas prezganje, sol in riz ter pocakas, da se riz skuha. Nastane gosta krompirjeva juha, ki jo imako otroci zelo radi. Upam, da ti bodo ti nasveti vsaj malo v pomoc. Pa srecno! ribica

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

1. sep 2008 21:47

Danes sem iskala to temo. Začela se je šola in z njo spet razmišljanje, kaj skuhati prejšnji dan, da si enajstletnica lahko ob prihodu iz šole sama pogreje in dokonča. Kosila v šoli ne mara, meni se zdi pa tudi brez veze, da bi kar naprej žemljice in makovke jedla...

Tako da bom spet veselo vzela svinčnik v roke in napisala jedilnik . Še prej bom prebrala vseh osem strani...

jasna

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

1. sep 2008 22:02

po mojem je dovolj stara, da si naredi skoraj vse. Od pire krompirja, špagetov. Ti lahko npr narediš zrezke ali omako za testenine, ona pa naslednji dan skuha krompir, špagete, njoke. bannanna

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

2. sep 2008 8:01

jaz skuham vse, potem si pa pogreje v mikrovalovni ariella

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. sep 2008 8:41

Jasna1, ko delaš eno polivko, jo delaj na količinah in piskrih za najmanj deset ljudi in potem višek zamrzneš. Na tak način kuhaš manjkrat tedensko, pa še ostali lahko to pogrejejo. Jaz imam ponavadi veliko kuharijo ob sobotah (takrat naredim nekaj ajvarja, pa nekaj riht piščanca s paradižnikom itd itd)...tako, da je potem vsaj fazon tisto tedensko čiščenje pečice. Vendelina jr.

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

2. sep 2008 9:15

Pri nas je tudi večni problem okoli loncev. Otroci jejo v šoli, ampak ko pridejo domov so lačni. In ker nimam navade kuhati en dan prej vedno skuham, ko pridem domv. To kuhanje pa mora biti kratko. Ponavadi je to zelenjavni riž in meso (hčer že pripravi solato), testenine, golaž (iz skrinje ) s polento, mehiška zelenjava, zelenjava kuhana na sopari. Zadnje čase se poslužujemo veliko ta velke okrogle črne posode za peko pic. Tam zmečeš kar češ in pride odlično, potem pa še kakšne zrezke spečeš ali raznovrstno drugo meso (ki je primerno za žar)- lahko zelo hitro in dobro. Drugače pa jaz v tej posodi delam vse vrste rižot, paštašut. No edino kakšne mineštrice in juhe naredim en dan prej. Je pa res da vsak dan berem KULINARIKO.NET in sproti dobim kakšno idejo. Seveda pa uprabljam le enostavne recepte ) kruhy

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

2. sep 2008 12:57

Naša skrinja je skoraj prazna , če ne štejem kuhanih kostanjev, gobic, bučk in druge zelenjave in nekaj kosov piščanca...

In sem kupila:

- govedino za makaronovo meso, golaž in govejo juho

- mleto meso za čufte in omako boloneze

- paradižnik za "šalšo" ali kako že pravite tej fini omakci .

 

Vse bo šlo po porcijah v skrinjo. Danes sem se pa rešila z ovseno kašo, ki jo hči obožuje .

 

Lep dan in hvala vam za nasvete!

 

jasna

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

4. dec 2016 16:11

Po dooolgem času sem spet pogledala to  temo. Kako hitro je minilo! Takrat je bilo res hudo, take utrujenosti ne privoščim nikomur. Vaše ideje za kosila so mi še kako prav prišle, s časom je postalo lažje. Zdaj sta fanta stara 9 in 11, prespita vsako noč, kosilo pa oba skuhata popolnoma samostojno, pa še načrtujeta sama,kaj bomo jedli, ,uživata v kuhanju in v jedi tudi

Tako da,če je kakšna mamica zdaj v isti situaciji- pogumno,saj hitro mine!

Pa še enkrat hvala vsem,ki ste mi takrat pomagali prebroditi krizo!

čoko

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

4. dec 2016 17:41

Čoko, to pa je lepo prebrati, da imaš dva tako samostojna fanta. Ker je moj sin dopolnil 9 let me pa res zanima kaj vse samostojno pripravljata tvoja fanta?

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti