Kosilo v pol ure

dzeljan  

član od: 4.1.2004

sporočila: 79

26. mar 2008 9:13

MamaF - krasni predlogi. Jih bom še jaz z veseljem ponucala!!!

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

26. mar 2008 9:44

MamaF a živiš kje v moji bližini, 100 km ni problem, jaz bi te kar posvojila. Imam tri, že iz plenic, a dela je še vedno čez glavo. Hvala za vse ideje, prišle bodo prav še marsikomu. Malčica

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

26. mar 2008 11:16

unicorn je napisal/a:
" Vse živali so enakopravne. Ampak prašiči so bolj enakopravni od drugih." unicorn

Tale me je pa kar pošteno nasmejala! Ampak pustimo zdaj to..

 

Kako je fajn, če človek ni preveč samozadosten in si upa prositi za kakšen nasvet, potem se pa najde cel kup prijaznih ljudi, ki takoj priskočijo na pomoč. Res ste super. Mislim, da bodo ideje še kako prav prišle tudi drugim, ne samo meni...

čoko

Sporočilo je spremenil(a) čoko dne 26. mar 2008 11:17:05

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

26. mar 2008 11:41

Malčica, živim na Krasu (ne smem delat reklame za same sebe, ne!), in ti moram priznati, da so te moje ideje plod moje - kako se že temu na fino reče- "neorganiziranosti" oz. po domače lenobe. Moja dva mulca sta stara 11 in 9 let, mož je precej nezahteven, poleg tega tudi službe nimam (tako da imam časa ves dan), pa vendar se mi zdi škoda vsak božji dan zapraviti uro ali dve samo za kosilo. Zato skombiniram kar dva dni v enega oz. po domače "po navdihu očistim hladilnik". Sicer zeloooo rada kuham, pa vendar je še toliko enako prijetnih stvari na svetu....tičanje za računalnikom in dopisovanje z vami, na primer!! ....to me spravi v boljšo voljo kot lupljenje krompirja...ali jokanje s čebulo. Potem pa še Unicorn tako poči! mamaF

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

26. mar 2008 11:48

Aja, pa še to. Vse kuhane žitarice prav brez problema zdržijo v zaprti posodi v hladilniku tudi do 5 dni. Niso uporabne samo za v juhe ampak tudi za zdrav otroški zajtrk - z zmiksanim sadjem, jogurtom, za hladno solato.....pa še zelo nasitne so, pa dosti boljše kot industrijski "kornflejksi"... Čeprav....moja dva "prednajstnika" vsako jutro jesta samo Čokolino. Ja, kovačeva kobila... Ah, kaj hočemo, glavno, da smo dobre volje! mamaF

gobica1402  

član od: 21.7.2007

sporočila: 472

26. mar 2008 12:28

Jaz svojima malčkoma 1 in 3 leto kuham kurjo in govejo juhco z rezanci, knedlčki, kašo ali vlitimi "nudlčki". To imata zelo zelo rada pa še veliko dela ni. Drugače še obožujeta testenine, večinoma brez omak, rada imata krompir v vseh oblikah; pečen, kuhan, svaljke, vse z malo mesa, potem palačinke, šmorn, krompirjevo juho s hrenovkami, riž z mesno omako (meso v tem primeru narežem full na drobno in je zelo hitro kuhano), zelenjavne juhice s korenjem, cvetačo in zdrobom, golaž s polento, ki ga ne papriciram veliko. Pa kakšne obare z obilo zelenjave,... .

Jaz imam to srečo da ponoči spita.

Uživaj, pa veliko uspeha.

 

gobica1402

CARLY  

član od: 13.9.2005

sporočila: 136

26. mar 2008 14:16

Ojla, nisem imela časa brati vsega napisanega ampak ti tudi jaz svetujem da si narediš jedilnik za cel teden. Ga tudi jaz, ker hodim samo enkrat na teden v trgovino. Pa imam vedno en dan ribe, en dan testenine, v nedeljah nedeljsko kosilo ( različne pečenke, goveja juha ) in potem kombiniram tako, da če imam v nedeljo juho jo imamo tudi v ponedeljek pa ker moj ne je mesa iz juhe velikokrat potlej za zraven naredim polpete, če pa meso porabim za večerjo ( okisanega z jajci ) pa naredim kakšne na hitrco popečene piščančje ali puranje zrezke ( ker moj pač k goveji juhi noče jest druzga kot meso pa krompir) pa pire, tega naredim več in imam potlej za naslednji dan kakšne slivove knedeljne ali pa hrenovke v svaljkih, če mi pa še pire ostane (ker sva samo dva , od doma pa sem še vedno navajena kuhati za štiri)pa naredim iz njega še svaljke in jih zamrznem tako, da jih imam za prilogo h golažu ali pa mesu z omako.Pa tko gledam da imam na jedilniku čim več zelenjave, če ne drugače vsaj za prilogo, pa vsakih štirinajst dni imava kakšno enolončnico (buranja, golaž, ričet,pasulj,...) te pa tudi zmeraj več skuham, da jo imam vsaj še za enkrat v skrinji. Potlej pa ne ostane več veliko dnevov v tednu, mal mojga vprašam kaj bi jedu al pa tuki po kulinariki mal pokukam, bolj zato da se ne ponavljam preveč z jedmi.Pa ko si jedilnik pišem zraven še vse sestavine napišem, ki jih moram kupiti, na koncu listka pa še ostale stvari s trgovine tako, da mi res ni trebo potlej še med tednom v trgovino hodt ( no razen, če se nepričakovano spomnim, da bi kej dobrga spekla pa nima sestavin).Se mi zdi da kr prihraniš.Midva sicer ne šparava in ne gledava na cene ker nama za enkrat še ni treba tako da je tedenski nakup kar okoli 100 eurov, ampak se da tudi dosti ceneje skos priti, še posebej če ne kupuješ veliko pijače pa raznih salam. Pa tudi po nepotrebnem ne kupuješ stvari, ki jih ne rabiš. CARLY

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

26. mar 2008 14:52

Ravno sem v fazi sestavljanja "družinskega" jedilnika. Če si bolj računalniški tip, je mogoče kar dobra ideja sestavljanje takšnega jedilnika v Excelovi tabeli. Npr. ime recepta v glavni celici, recept pa v opombah. Takorekoč vsi recepti so iz kulinarike, prepisani po sistemu "copy"- "paste". V takšni tabeli je dokaj dober pregled, da se preveč ne ponavljaš, s tem, da je ponedeljek rezerviran za enolončnico, ki se jo skuha v nedeljo zvečer. Petek je npr. rezerviran za jedi, kjer je potrebno nekoliko več časa, saj smo prej doma itd, pač po zmožnostih. lp

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

27. mar 2008 14:39

Tudi pri nas smo v začetku, ko so bili otroci majhni, midva oba v službi, delali jedilnike. Zelo dobro se obnesejo, saj se mi zdi, da se največ časa porabi s premišljevanjem, kaj se bo kuhalo. Imela sva zvezek, v katerega sva pisala jedilnike in na vsakih toliko časa, so se jedilniki ponovili. Veliko lažje je bilo tako kuhat. Sedaj se to naredi še lažje, kot je predlagal Vlado, na računalnik in še recepte zraven. Zaradi raznolikosti bi tudi jaz predlagala juhe, goveje in piščančje, z mesom in zelenjavo, ki se jo lahko poje v juhi ali se jo, pravočasno, da ni razkuhano, vzame iz juhe in uporabi na veliko načinov. Hitro so pripravljene vse jedi iz mletega mesa, testenin ali kupljenega testa (kore, listnato), iz testenin in riža. Vse to se da kombinirati v enolončnicah in samostojnih jedeh. Pa tudi z napol pripravljenimi jedmi, kot so ravioli ali kapelati vseh vrst, njoki, kuhana in pakirana polenta, si lahko občasno veliko pomagamo. Če se naprej pripravijo jedilniki, potem ni problem skuhati več neke jedi in jo drugi dan ali čez dva dni uporabiti na drug način. Uspešno kuhanje ti želim in veliko ljubezni v družini zvezdica55

mestnac2  

član od: 22.11.2005

sporočila: 129

28. mar 2008 9:21

Pred dvema dnevoma sem imela pravo krizo kaj sploh še kuhati. Ker kuham samo zase, sem seveda v veliki prednosti pred mamicami z malimi otroki, pa mi ideje kljub temu nikakor ne padejo z neba. Zato se vsem, ki ste napisale svoje predloge, najlepše zahvaljujem! Sobota in nedelja bosta v znamenju kuhanja in spravljanja v zamrzovalnik. Lep vikend! mestnac2

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti