Kosilo v pol ure

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

25. mar 2008 15:35

čoko je napisal/a:
Poskusi pritegniti pozornost na kakšen manj vsiljiv, pa bolj prijazen način, gotovo te bodo imeli ljudje rajši.

 

Stavek za dol past

Lep dan in veliko se smejte

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

25. mar 2008 16:08

Bravo, Čoko! Jaz tudi mislim, da nisi ena razvajena obupanka ampak si želela tu dobiti kak čisto konkreten namig, kako si olajšati delo. Konec koncev nas na žalost ni veliko tako discipliniranih in 100& organiziranih, da nam nikoli ne bi tekla voda v grlo. In naj reče kdor hoče nasprotno - za mlado mamo ni hujšega kot neprespanost in občutek lastne neučinkovitosti zaradi tega. Sploh, če je obkrožena s super taščami in mamami, ki ti na obupan vzdih "Joj, spet bo treba kuhat, kaj naj naredim danes" vzvišeno odpredavajo kako so pa one disciplinirano vse zmogle pri treh otrokih, pa dveh mesecih porodniške, pa še hišo so zidali, pa še kmetijo obdelovali... V takih primerih sem se -vsaj jaz- počutila še bolj neznatno in nesposobno. Pa je šlo mimo, hvala bogu, kljub temu, da je bilo velikokrat kosilo "bolj po navdihu". Čoko, drži se! Bodi vesela, da imaš partnerja, ki ti stoji ob strani, pa dva zlata otročka, ki jima verjetno tudi več pomeni tvoj čas, ko se z njima igraš, kot pa ne vem kake hude kulinarične umetnije. Pa lepo se imej in čim bolj se spočij!...in uživaj v današnjem prazniku mamic! mamaF Sporočilo je spremenil(a) mamaF dne 25. mar 2008 16:10:52

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

25. mar 2008 16:16

Čoko vem da ne bom veliko pripomogla ampak je pa res, da je jedilnik super.Pri nas je enkrat mami pošizila,ker je bilo vsak drugi dan slišat "Pa ne že spet to!"...takrat smo pod roke fasali list in je mogel vsak napisat jedilnik za en teden.Meni je bilo to super ! Roncolino

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

25. mar 2008 16:18

"Tu smo res razdeljeni v dve ekipi in tega ne more nihče zanikati. Določeni bodo vedno vlekli skupaj, kajne... žalostno, res..." Tudi meni se zdi tako, Simona84- zajedljivi in prijazni...

 

  Rimljanka, vsekakor veje klic na pomoč- saj sem to napisala dobesedno, a ne? Ampak pomoč, kar se kuhanja tiče. Saj je to takšen forum, če se ne motim. Ne pa psihoanalizo. Sicer so mi tudi drugi še kaj svetovali, ampak tale Vendelina ni pa nič dobronamerna, pa se mi zdi, da nisem samo jaz tega opazila...

 

Se mi zdi, da sta se oglasila 2 moška- en s komentarjem in en z nasveti.. Nekaj je pa le...

čoko

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. mar 2008 16:39

Jaz sem za umiritev žogice, pa lepo prosim brez tega, da me razvrstite v katero koli ekipo. Nismo v ekipah, ampak se pri posameznih temah razdelimo na za ali proti, kar je po mojem čisto normalno. V tej temi pa tega niti bilo ni. Vendy pač deli nasvete, včasih pri tem mimo pihne, včasih pa da komu misliti. Je ne zagovarjam, ker tega ne potrebuje, navsezadnje ji je čoko sama lepo odpisala, torej se zna postavit zase in nam ni treba niti njej peruti nastavljati, da jo potolažimo. Ji je dovolj, da jo razumemo, pa kakšen receptek prilepimo. Je pač tako, da na forumu kdaj od koga (pa ne samo od dear Vendy, če smo pošteni) prileti tudi veliko takega, po čemer nismo spraševali. Mene to sploh ne moti, tisti ki ga, vrne z isto mero nazaj. In dokler smo v mejah obzirnega, zame ni problema, sploh ker skozi takšna pisanja vidimo, kako zelo različno gledamo na eno te isto zadevo. Res pa je, da se včasih na teh straneh zazna tudi precej strupa, ampak to je že povsem druga zgodba. Tako da grem jaz raje še malo pobrskat za kakim receptom, da ga posredujem čoko. Pa poškilit, če se morti polna luna ne bliža... Mamamia mamamia

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

25. mar 2008 16:45

Tudi jaz sem za- samo še o kuhanju, prosim!

In: ja- že pišem jedilnike, vidim, da to pri mnogih funkcionira. Še mož se je zagrel za pomoč pri sestavi (upam, da bo realen)...

čoko

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

25. mar 2008 16:47

Ja, in naša "dear vendi" je tako zelo predvidljivo potem, ko je sr** skuhala, spet poniknila... Enostavno, kajne!

Ne želim, da bi odpisala in bi tekla vroča debata, želim si le, da bi enkrat doživela, da bi rekla PUNCE, SEM MALCE MIMO PIHNILA...

jasna

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. mar 2008 17:04

jasna1, upanje umira zadnje... čoko, že pridno brskam... z jedilniki je pa tako: pišemo jih zato, da se jih potem ne držimo.... ali pa se odločimo, da jih bomo sprememnili, se bolj zdravo in sploh bolj raznoliko hranili, potem pa ugotovimo, da vsak česa ne je in smo namesto petih novih jedi na mesec pristali pri eni.... Ali pa se zgodi kot meni, ko sem v nedeljo po obilnem zajtrku sploh pozabila na kosilo. Šele ko je sin okoli druge ure prišel v kuhinjo in ni videl mame za štedilnikom, pač pa na kavču v dnevni sobi, in se čudil, sem ugotovila, da na kosilo niti pomislila nisem (seveda, sin je prešprical glavnino zajtrka, ker je šele ob sedmih zjutraj prišel domov, pa ob osmih še nujno nekam skočil....). No, sta s hčerko jedla dunajske iz zamrznjenega programa.... Ampak ni ga čez dobro voljo.... Mamamia mamamia

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

25. mar 2008 17:16

Jaz ponavadi skuham za 1 dan vnaprej. Jedilnikov si ne pišem, kuham po trenutnem navdihu. Sem pač neorganizirana kaj čem, ampak meni "laufa".

Kuham pa čisto vse kar lahko stoji čez noč, drug dan samo pogrejem. Včasih, če se mi res ne da kuhat, pa, ko pridemo domov naredim solato in spečem jajca na oko, pa so vsi zadovoljni. Res pa je tudi, da moj mož ne komplicira, važno, da ni lačen. Otroka jesta kosilo v vrtcu, najmlajša pa pri tašči, ki jo čuva, tako, da potem doma samo še malo prigriznejo, ker niso lačni.

jade

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

25. mar 2008 18:07

No, pa če boste že pisale, lahko mogoče še sem napišete?

Saj vem, da je tega že full, ampak saj veste...

 

Mi smo se pred časom poskušali organizirati in sem predlagala hčerkama in možu, naj napišejo na list vsak 10 jedi, tako da bo za cel mesec (sem vedela, da bo tavečja po mojem okusu pisala, pač sva si bolj podobni, he he).

takole nekako so napisali:

-makaronovo meso, zelena solata

-špageti boloneze

-goveja juha, pražen krompir, govedina v kosih, hren, jabolčni kompot

-rižota, solata

-gobova juha, palačinke

-zelenjavna enolončnica, rižev narastek

-golaž, polenta

-puranji zrezki v omaki, njoki, solata

-dunajski puranji, pire krompir, solata

-krompirček in perutničke ali bedrce v pečici, solata

-regrat, šmorn

-češpljevi knedlčki

-musaka

-segedinar

-jota

-repa s proseno kašo in fižolova omaka

-krvavice, zelje, ajdovi žganci ali krompir v kosih

-pečene ribe (file morskega lista, ostriža ipd), krompirček v pečici ali blitva s krompirjem

-krompirjev golaž, hrenovka

-špinača, pire krompir, hrenovka

-pohane bedrce, pire krompir, solata

 

Več se jih trenutno ne spomnim. Zgleda kar veliko, a ne? Pa si vseno kdaj glavo razbijam, kaj za boga naj spet skuham...

 

jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti