Kosilo v pol ure

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

23. mar 2008 20:49

Ma ja, malo sem razmišljala... Verjetno s takim planiranjem tudi finančno kaj prišparaš... Jaz za zdaj kupujem tako, po občutku, brez planov in vedno kupim preveč, po drugi strani mi pa dostikrat kaj manjka, ko bi rada kaj skuhala.. Prinesem domov 3 vreče, pa moram zjutraj spet v trgovino (včasih). Kaj pravite tisti, ki delate sezname? Definitivno bom začela načrtovat jedilnike, ideje tu so mi dosti pomagale, upam, da mi bo lažje. čoko

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

23. mar 2008 20:54

Predvsem planiranje, Čoko. Konec tedna si napiši jedilnik za cel teden. Res je da na ta način prihraniš, pa še izogneš se vsakodnevnemu stresu ali vsaj slabi volji, ko niti skučajno nimaš ideje kaj kuhat. Pa ko kuhaš take stvari, ki se lahko tudi zamrznejo, skuhaj 2 ali tri kratno količino in zamrzni. In ko boš kak dan res čisto brez energije, pobrskaj po skrinji in imela boš koslio v pol ure.

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

23. mar 2008 21:00

Sigurno ti bo lažje,in točno veš kaj rabiš in koliko.Lažje se je enkrat tedensko-pri meni zdej že enkrat mesečno ,vsesti in razmisliti in napisati jedilnik .LP. golubić

dzeljan  

član od: 4.1.2004

sporočila: 79

24. mar 2008 7:38

Jaz imam 5 mesečno punčko, ki jo dojim, in prav tako nimam energije za kuhanje. Sem se kar specializirala za hitra kosila. Moji najljubši recepti so: http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=2554 - včasih dodam še šampinjone in kakšno drugo zelenjavo. Kul je, ker imaš 15 minut dela, potem se pa samo cmari v pečici. http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=2789 - zravem postrežem špinačo in kake njoke, ali samo kruh potem različne lazanje (zmešaš špinačo in feta sir, ali pa mleto meso in paradižnikovo omako), ter obvezno vsaj 2x na teden testenine. Pa rižote, velikokrat riž zamenjam s prosom ali pirino kašo (mi ful lasje odpadajo zaradi dojenja). Delam tudi veliko kitajske hrane, sam tam sem pa zverzirana, zato mi ne vzame veliko časa. Sem pa ravno v iskanju novih hitrih receptov. Največ časa si prišparam s tem, da nakupujem preko spletnega merkatorja. s tem mam vsaj 3 ure na teden več, ker mi ni treba na tavelik nakup iz hiše :) LP Dzeljan

dzeljan  

član od: 4.1.2004

sporočila: 79

24. mar 2008 7:41

aja. pa ful pomaga če si plusek na kulinariki. v iskalnik sam vpišeš kaj imam v hladilniku, pol ti pa ven skočijo možne jedi, ki jih lahko pripraviš... jaz sem kar plusek ratala že med nosečnostjo :)

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

24. mar 2008 9:06

Tudi jaz načrtujem jedilnike za cel teden, saj tako mislim, da se da kar nekaj prihraniti, pa tudi hrano mečem manj stran.... Kar se jedilnikov tiče pa se še javim, saj jih imam tudi jaz kar nekaj napisanih (saj veste, pametni pišejo ), pa trenutno nisem doma. katjushka

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

24. mar 2008 17:24

Evo, dzeljan, me je prepričal argument, že dolgo razmišljam in zdaj sem naročila pluskota... Katjushka, se priporočam za jedilnike... čoko

dzeljan  

član od: 4.1.2004

sporočila: 79

24. mar 2008 18:41

kulsko čoko če najdeš kak max polurni recept, se priporočam

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

24. mar 2008 19:41

Zelo hitro se naredijo tudi sojini zrezki, pa naj si bodo iz sojinih kosmičev ali medaljonov. To se samo namoči v vodi, nato se malo popeče in pripravi kot zrezki iz mesa. Drugače pa kot so že rekle: testenine vseh vrst, enolončnice, ki jih lahko pripraviš iz vsega kar imaš doma, pa če je v njih veliko zelenjave je to zelo zdravo za malega. Ali na hitro popečeno meso piščanca ali purana, zraven popečene bučke,... Sedaj vidim, kaj vse me še čaka! Jelenckova

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

25. mar 2008 10:40

Čoko, večina ti priporoča vnaprej načrtovane jedilnike, ena tudi knjigo Emilije Pavlič "Za otroke kuhamo zdravo", jaz pa ti priporočam oboje! Gospa je bila dolga leta kuharica v vrtcu in se je ves čas zavzemala za zdrave, domače in poceni obroke. Tako dobiš v knjigi 365 jedilnikov -zajtrk, malica, kosilo-, ki so sezonsko naravnani in vsebujejo jedi iz kar najbolj zdravih živil (primerno za majhne in velike otroke, pa za starše seveda tudi). Priloženi so tudi recepti za pripravo jedi, ki je v večini primerov hitra in preprosta! njena spletna stran je: http://www.emilijapavlic.si/ Pa čim več mirnih noči ti želim! Evo, tudi na tem forumu se je že pisalo o tej knjigi: http://www.kulinarika.net/knjige/pavlic.asp mamaF Sporočilo je spremenil(a) mamaF dne 25. mar 2008 11:03:42

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti