Kutine

Berni  

član od: 2.7.2002

sporočila: 55

tema odprta - 7. okt 2002 8:48 | ogledi: 7.661 | odgovori: 8

Prvič imamo polno drevo kutin, s tem pa tudi problem kaj z njimi narediti. Prosim svetujte s kakšnimi dobrimi recepti. Slišala sem, da so super za marmelado, pa tudi za to nimam recepta.

Hvala in lep pozdrav,

Berni

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

7. okt 2002 10:14

Ravno včeraj sem probala eno krasno zadevo iz kutin, in sicer kutine nadevane v palačinkah. Sama še nisem tega naredila, je pa baje popolnom apreprosto. Kutine olupite, narežete na tenke rezine ( ali jih kar naribate na lističe) in jih popražite na maslu ( do mehkega), prelijete z medom (ali s sladkorjem) in dodate pest nasekljanih orehov. Vse skupaj naj izgleda kot nekakšen džem. Namažete ga na palačinke, jih zvijete naložite v pomaščen pekač, prelijete z žvrkljanim jajcem in sl. smetano in pečete do lepo rjave skorjice. Anča

Melita  

član od: 28.9.2001

sporočila: 21

7. okt 2002 13:40

Anča, ko pišete o kutinah, ste me spomnili na meni ljubo prijateljico. Nekoč sva si bili blizu, potem pa so naju pota peljala vsako na svojo stran. Nekoč smo mlada druščina pri njej " počeli nekaj" s kutinami, ona pa je skuhala odlično marmelado. Verjetno nisi "moja Anča" (iz MB), je a bilo prijetno spomniti se.... Lep dan! Melita

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

7. okt 2002 13:55

Nekoč sem kutine sočila.Iz soka sem potem naredila žele.V liter soka se da 50 dag do 1kg sladkorja.Kutine zelo dobro želirajo. Spomnim se ,da mladini ta okus ni bil preveč všeč. Vse je spet stvar okusa. Lahko skuhate kompot.Mešan z jabolki je zelo dober. martina

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

7. okt 2002 14:01

Berni, pa veš za to, da se kutina da lahko tudi v omaro, med perilo?, da le-to lepše diši? Bojan

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

10. okt 2002 0:51

Odtrgana kutina stoji na omari, lepo diši in čaka, da bo končala v kakšnem kompotu. Brez problema lahko čaka nekaj tednov. Tisto s palačinkami pa moram poskusiti. Lp, Mimi

neznan uporabnik

16. okt 2002 7:06

Prosim, če ima kdo recept za marmelado iz kutin. Dobila sem namreč ogromno teh sadežev pa sploh ne vem kaj se da narediti iz njih. Shranila bi jih namreč za ozimnico. LP Vesna vesna

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

16. okt 2002 12:44

joj, še vedno ni recepta za marmelado... vseeno pa bi rada delila z vami drug recept, s katemim se kutine prav okusno porabi: ocvrte v testu. V bistvu gre za enako zadevo kot jabolka v testu. Kutine narežemo na ne predebele kolobarje (peščišče izdolbemo), jih pomočimo v testo za palačinke in ocvremo v olju. Lahko naredimo tudi pivsko testo.

Sebastjana  

član od: 29.11.2001

sporočila: 15

16. okt 2002 14:30

jaz sem skuhala marmelado iz kutin in jabolk. 70% kutin 30% jabolk. vse skupaj sem zmiksala ( zelo težko jih je bilo, ker so vsaj to vrsto ki jo imam jaz zelo trde), dala v lonec in dodala želirni sladkor za marmelado.marmelada je super okusa in danes imam ponovi vajo še z parimi kilami. poskusila pa bom tudi tisto s palačinkami in v testu njam njam.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti