Rožičeva potica.

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

tema odprta - 21. mar 2008 19:17 | ogledi: 11.009 | odgovori: 6

Pozdravljeni.

Iščem recept za rožičevo potico.

Prosim vas za pomoč.

lp

brkn83

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

21. mar 2008 19:30

Vzemi osnovno recepturo za nočno potico, nadev pa rožičev nadev. Jaz dam pol kilograma moke, ki jo presejem in jo poparim z mlekom, ki ga zavrem in mu dodam maslo.Sladkam tako od oka, dodam cimet limonino lupino, vanilin sladkor, sneg beljakov, sladko smetano. Nadev ne sme biti preredek, ker se sicer porazgubi, kar nekako vpije se v testo. Mmm naredila si mi skomine in tudi jaz bom naredila malo rožičevo potico. Lepo in radi se imejmo ursa40

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

21. mar 2008 19:47

Rožičev nadev: 75 dag mletih rožičev mleko po potrebi (uporabim kar hladnega) - rožiče zmočim toliko, da dobim dokaj trd "žganc" pribl. 2 dl smetane sladkor po okusu 2 jajca 2 žlici marmelade sneg 4 - 5 beljakov Nadev ne sme biti preredek. Včasih je veljajo prepričanje, da je potrebno v rožiče dati veliko maščobe, ker so rožiči suhi. Jaz rešujem to z naribanimi jabolki. Po razvaljanem testu namažem nadev, posujem z rozinami namočenimi v rum in po vrhu posujem naribana jabolka kot za "štrudel", ne po kupčkiih, bolj namažem. To imam doma na računalniku. Sem našla na netu, mogoče na KulSlo, tako da, ne me prosim kregat. Jelenckova

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

21. mar 2008 22:04

Zanimivo, da delate nadev z mlekom. Jaz vanj naribam kako jabolko in namesto mleka vzamem jabolčni sok. Čudovitega okusa se mi zdi. lp Vesna

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

21. mar 2008 23:11

Ali so navedene količine rožičeve moke za potico iz kilograma moke? Jutri jo bom spekla (iz pol kilograma moke - orehova je že pečena in bo rožičeva samo "za zraven", je nihče razen mene in dedka ne mara preveč), pa me zanima, koliko rožičev moram kupiti. s0ncek*

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

22. mar 2008 17:50

super ste punce. Danes dopoldan sem spekla potico in je res čudovito mi uspela. Hvala vsem za pomoč. lp brkn83

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti