Hladna potica s kvasno emulzijo

CARLY  

član od: 13.9.2005

sporočila: 136

tema odprta - 21. mar 2008 12:03 | ogledi: 4.844 | odgovori: 4

Je že kdo sprobal? Imam malo stisko s časom pa bi delala hladno potico (prvič) ampak sem si že zjutraj pripravila kvasno emulzijo, ker sem imela najprej namen delati klasično potico. No pa ker sem po gorenjsko škrt in nočem emulzije stran zlit no pa tud ker sem do sedaj samo z emulzijo potice pekla in mi je bil testo všeč, me zanima če bi šlo tudi s hladno potico? Sem v Goljatovi knjigi prebrala, da lahko hladno vzhajanje uporabimo za vse potice, sam kaj ko pa v tej knjigi nič ne omenja kvasne emulzije.

CARLY

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

21. mar 2008 12:07

Rata.

Loni Makaroni

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

21. mar 2008 12:08

G. Goljat je na tečaju povedal, da potica narejena s kvasno solno emulzijo hitreje vzhaja. Ne moreš je pustiti celo noč v hladilniku, ker bo preveč vzhajala . Če me spomin ne vara, vzhaja 4-5 ur.

In pazi, da so vse sestavine hladne. 

barbara9

 

Sporočilo je spremenil(a) barbara9 dne 21. mar 2008 12:10:27

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

21. mar 2008 12:16

Pa v testo daj nekaj mleka v prahu, da ne bo preveč vodeno, če je emulzija delana z vodo. lp Vesna

CARLY  

član od: 13.9.2005

sporočila: 136

21. mar 2008 12:25

Hm, torej mi tole nič kej ne pomaga če vzhaja samo pet ur, ker ravno sredi noči pa nebi vstajala pa jo pečt dajala.Imam namreč problem, ker moram popoldan na mamin rojstni dan in bi jo lahko pripravila šele zvečer. Nadev si je pa moj zaželel iz jabolk, skute in orehov pa je treba jabolka prepražit pa se tudi nebi shladila, če bi jo želela pripraviti takoj po službi da bi jo dala pečt potem ko prideva nazaj. Loni kako si jo pa ti naredila?Si jo pustila vzhajati celo noč al tudi samo ene 4-5 ur? CARLY

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti