Prestavi potico v pekač

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

tema odprta - 21. mar 2008 11:30 | ogledi: 7.859 | odgovori: 57

Ob živce bom. Ravno kar sem naredila hladno rozinovo potico. Vse je teklo po načrtih, dokler je ni bilo potrebno prestaviti v okrogel pekač. Tu so se začeli križi... vse se mi je raztrgalo sedaj je sicer v pekaču... ne zgleda lepo, bomo videli kako bo, ko se bo spekla.

Verjetno sem imela premehko testo in preveč nadeva??? Kako se ve lotite prestavljat potico v pekač????

Pomagajte!!!

MissLady

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

21. mar 2008 11:34

Imam enake težave, vse je lepo in prav dokler potica ne gre v pekač, tam se pa vse podre, ves trud zaman. Tudi rabim vaš nasvet in pomoč. Lp jaša

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

21. mar 2008 11:40

Z okroglim jaz naredim tako, da potico sestavim že na deski, jo pokrijem z modelom in nato prevrnem z desko vred. Se vedno obnese.

Loni Makaroni

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

21. mar 2008 11:41

Potice res še nikoli nisem pekla, vendar včasih naredim kruh s čebulnim, sirovim ali kakim drugim slanim nadevom v obliki potice. testo z nadevom zvijem kar na peki papirju in potem vse skupaj preložim v pekač, da se mi vse ne razleze. Seveda to velja samo za podolgovat pekač...z okroglimi nimam izkušenj. Pri vseh mojstricah na tem forumu bosta gotovo dobili pravi odgovor! Pa lep pozdrav in lepe praznike vsem! mamaF

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

21. mar 2008 11:43

Loni je napisal/a:

Z okroglim jaz naredim tako, da potico sestavim že na deski, jo pokrijem z modelom in nato prevrnem z desko vred. Se vedno obnese.

Loni Makaroni [rozica]
Delam enako,sigurno vedno uspe brez problemov. Lp Nasha

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

21. mar 2008 11:47

dobra ideja tole z desko... hvala! MissLady

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

21. mar 2008 12:14

Če delate mehko testo, naj bo nadev trši in obratno. Tudi preveč tanko ne sme biti testo razvaljano. Jaz običajno nimam problemov pri prestavljanju iz mize v pekač, tudi preveč nežna nisem, pa mi je do zdaj vedno uspelo. lp Vesna

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

21. mar 2008 12:53

Lahko pa prosiš za pomoč še en par rok (denimo moških) in se potem, ko je potica pečena, veselo muzaš, ko se naokoli hvali, da brez njega pa letos tako dobre potice ne bi bilo. Vem iz prakse. Danca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. mar 2008 14:15

Dobrodošle v klubu... Sama sem sinoči naredila tako, da sem si svaljek naravnala na roko do komolca, pa ga potem prestavila v okrogel pekač tako, da mi je testo počasi drselo z notranje strani podlahko, z dlanjo pa sem lepo uravnalavala. Je uspelo. Pošljem recept in fotko orehove potice za začetnike, popolne amaterje, levake in podobne kategorije pekov potic, kamor sodim tudi sama. Uspeh zajamčen, s pomočjo kruhomata, boni moke, dodatkov po lastnem navdihu, orehovega nadeva, v katerega mi je mož vlil kar kubanski rum .... ampak dobra pa je, dobra.... mamamia

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

21. mar 2008 15:04

No moja je že kar lepo vzhajala... čeprav se mi je ob "tlačenju" v pekač pretrgala na pol, mal spacala... pa še kej Zdele bo romala v pečico... pol bomo pa vidl. Če ne bo ratala... bom zavihala rokave in še enkrat... ne bom se predala hehe MissLady

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. mar 2008 15:43

Moja prva potica je tudi bila boljša kot lepša, tako da so uživali z zaprtimi očmi...Može je rekel, da je potica kot sem jaz: Ni lepa, je pa dobra.... Letošnja je pa tudi lepa, ne samo dobra. Tako da, MissLady, vaja dela mojstra.... mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti