Prestavi potico v pekač

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

26. mar 2008 23:26

SonjaB, danes sem naredila krompirjev zavitek (brez šunke). Prva liga! Testo je bilo sicer iz trgovine, a zdaj ste me punce toliko opogumile, da bom kmalu probala narediti svojega! Zato, hvala tudi tebi, Lipa1 za natančen opis "akcije". O bodočih uspehih vam bom z veseljem poročala! Pozdravček! mamaF

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

27. mar 2008 11:24

Katka, ti si....najlepša, najboljša in najbolj prijazna punca pod soncem! Škoda, da med mojimi smeškoti ni poljubčka - takoj bi ti enega cmoknila na lička, ko si mi tako polepšala dan! Me je pa ves čas ob gledanju posnetkov matralo, da bi slišala, kaj je gospa govorila zraven, sigurno jo je užitek tudi poslušat, kot vse taprave Sarajke. Hvala še enkrat in lep pozdrav! Zdaj pa res nimam več izgovorov....kupit moko in delat! mamaF

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

27. mar 2008 12:15

MamaF si me ganila in polepšala dan s temi besedami... Hvala!!! Par punc je že delalo po tem receptu in je vsem uspelo, tudi tebi bo zagotovo. No, glede govora pa, nekako ji je bilo nerodno že, ko sem prosila, če jo lahko snemam, pa sem ji morala obljubiti, da ne bo tona, hihi :))) Saj tudi če bi vedela, da jo bo gledalo toliko ljudi, bi jo po moje kap zadela lep dan, katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

27. mar 2008 19:27

Enkrat smo se že pogovarjale o vlečenem testu in tam sem napisala, da testo, preden ga pustim počivati, vržem ob element cca 100-krat in postane zelo voljno. Nato ga pustim počivati vsaj pol ure, še boljše je eno uro, v plastični posodi s pokrovom. Potem ga dam na pomokan prt, ki ga imam čez celo mizo, malo razvaljam in s hrbno stranjo rok razvlečem. Testo se da tako na tanko razvlečt, da bi lahko čitale časopis skozi. regina

SonjaB  

član od: 9.1.2004

sporočila: 250

28. mar 2008 8:39

Katka, tudi jaz se ti zahvaljujem. Kapo dol, punca ras obvlada! Presenetilo me je, kako z lahkoto obdeluje testo. Malo valja, malo razteguje v zraku, potem spet valja... Tudi zvijanje je en sama velika posebnost! Naslednjič bo tudi moj "burek" tako vitek in lep. Upam. Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti