Zaposlitev v šparu, tušu...

gladiola  

član od: 11.4.2006

sporočila: 100

tema odprta - 20. mar 2008 11:10 | ogledi: 28.746 | odgovori: 25

Je katera zaposlena v šparu ali tušu in kako je kaj zadovoljna z delovnikom in s plačo. Zanimam se zato, ker iščem za mamo kakšno boljšo službo. zdaj dela pri privatniku in dela skoraj cele dneve, na plači pa se to nič kaj dosti ne pozna. Plačana je po fiksnih urah na mesec (168 ali 174) tiste ure, kaj pa so viška pa kao kompezira, da gre včasih, ko je šefica pri volji, prej domov. In na koncu meseca dobi cca 470 € neto plače.

lp

gladiola

Tarja83  

član od: 17.11.2006

sporočila: 273

20. mar 2008 11:26

Sama sem pol leta pri Tušu. Plača....hja, ne bom govorila o točnih zneskih( je nekoliko višja, kot si jo navedla), bom pa rekla,da zame, stara sem 25 let, živim doma, sem samska,brez otrok, je solidna. Ni ne vem kaj, vendar zame je kar nekaj. Res je,da se skoraj ne splača vzeti dopusta, da ne govorim o bolniški, je pa res,da nadure niso na dnevnem repertoarju in delam na smene : zjutraj od 6.30 - 13.30 + sobota od 6.30 - 17.30, popoldne pa od 13.30 - 20.30 + nedelja od 6.45 - 12.30. Zame tako delovni čas ni problem, niti ni problem plača, ne znam pa si predstavljati kako bi bilo, če bi imela malega otroka... Lp. Tarja83

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. mar 2008 12:26

Kolikor so mi povedali zaposleni, je v Leclercu plača blagajničarke 550 evrov neto. Delajo 40 ur na teden, v izmenah, a ne začno vedno ob isti uri ampak jim vse skupaj nekako kombinirajo. Kako je z nadurami, nadomeščanjem ipd, ne vem. Najprej jih za tri do šest mesecev zaposlijo za določen čas, potem je možnost podaljšanja. Ne vem, kako je s tem pri drugih firmah. Mamamia mamamia

šarlota  

član od: 8.4.2007

sporočila: 13

20. mar 2008 13:47

Ojla Kaj berem? Tarja 83 si rekla višja? Niti približno, še 470€ ne dobiš ven! Delovni čas...sem raje brez komentarja, mogoče ga upoštevajo večji centri, ampak v času praznikov delaš kot......., plača pa ista! Je pa res da je razlino glede na poslovne enote. Tak da, če bi še enkrat bla na tem kam....v Tuš 1000% NE. LP šarlota

Tarja83  

član od: 17.11.2006

sporočila: 273

20. mar 2008 21:12

Ker smo zaposleni na novo, mamo ze osnovo visjo...tak da moja placa je okoli 520 - 560 evrov....februarja je bila znatno nizja, saj sem imela dni dopusta in mesec je bil kratek. Tarja83

tejka77  

član od: 27.2.2007

sporočila: 544

20. mar 2008 22:20

Zakaj bi imeli zaposleni na novo višjo osnovo ? tejka77

*veki*  

član od: 6.10.2007

sporočila: 30

20. mar 2008 23:48

V Tušu delaš toliko časa, kot te rabijo. Nikoli ne veš kdaj boš šla domov. Imaš tudi čez petdeset ur na teden, plačanih pa štirideset. Osnovna plača je 500 evrov BRUTO. V Sparu tega ni, imaš štirideset ur na teden, vendar so plače prav tako slabe.Isto so 500 evrov bruto, potem pa izračunajte neto. Pri Tušu sicer delijo na tri mesece nagrade, pa tudi za konec leta dajo nekaj BOŽIČNICE, , pri ŠPARU bolj malo. Prodajalke v povprečju dobijo "na roke" okoli 580 do 600 evrov neto, tiste, ki imajo okoli 40 evrov prevoza, ostale, ki so oddaljene več kilometrov dobijo več. Najtežje pri delu prodajalke vsaj v teh dveh trgovinah je psihični pritisk , ki ga izvajajo nadrejeni z občasnimi obhodi v smislu kontrole izdelkov, ki so v ponudbi. Vedno moraš imeti vse polno, pa ni važno, če so ti ravnokar vse pobrali ali ne , prav tako zvečer naj nebi veliko ostalo, moral bi vse prodati,spet zagovor, zakaj je ostalo, zadolžen si za polico, kjer ti ne sme preteči rok uporabe, skrbeti moraš za čistočo prodajnih polic, nadzorovati HACCAP sistem, sploh pa bi moral biti vedno nasmejan. Zato vendar dobiš plačo. Njim se gre le za lov na potrošnika in čeprav vem, da je to njihovo delo, me že pošteno moti. Vem da je težko za službo, toda če le ima mami kakšno drugo možnost naj se ne odloči za Spar ali Tuš. *veki*

Tarja83  

član od: 17.11.2006

sporočila: 273

21. mar 2008 6:26

Tejka, nebi vedela, vem le kar vidim,na lastne oci. Res je da delamo cele dneve in veliko jih je ze obupalo. Meni zaenkrat ni za uiti, kaj bi bilo, ce bi me doma cakala druzina in otroci pa res ne vem. Je pa res da moje prosnje stalno lepo krozijo :). Tako bom rekla: Delat je treba vsepovsod, ce se ti ne da, je brezveze,da kjerkoli kaj isces. Tarja83

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

21. mar 2008 8:27

*veki* mal ga pihaš sem in tja in na pamet govoriš. Vem, da so plače slabe, kaj več od minimalca bruto res nimajo, vseeno je pa to en čink več kot 500 evrov bruto.

Kljub temu jih je pa večina srečnih, da sploh imajo službo in se imajo komu prijazno smejčkat za blagajno in 2490578 x v enem turnusu reči: dober dan, še kaj, hvala, nasvidenje... So si pač izbrali takšen poklic. Kje pa piše, da mora nekdo 40 let špilat trgovca, priložnosti je še veliko, le vsi jih ne znamo pravočasno zagrabit...

Ognjič

Tarja83  

član od: 17.11.2006

sporočila: 273

21. mar 2008 8:56

Sama sem po poklicu vzgojiteljica,a kaj ko ne najdem primerne zaposlitve. Res mi ni zivljenjski cilj ostati v Tusu, sem se pa naucila,da zadevo gledam iz lepse strani. Kaj cem sedeti za blagajno vsa zatezena,da bo strankam nerodno, meni bi pa itak vsak siht trajal vecno in bi vsak dan z muko sla tja. Ne. Ker smo lokalna majhna trgovina, stranke bolj kot ne poznam in se zato lazje pohecam z njimi, ali pa recemo besedo ali dve. Trenutno sem pac tukaj in vesela sem,da imam sluzbo. Tu dam Ognjickici cisto prav. Lp Tarja83 Sporočilo je spremenil(a) Tarja83 dne 21. mar 2008 09:48:45

dzoana  

član od: 12.3.2006

sporočila: 81

21. mar 2008 9:26

Ognjič, nimaš prav ko praviš da imajo trgovke veliko priložnosti za menjavo službe. Trgovka ima možnost poiskati službo v drugi trgovini, če je npr. 15 let delala v Tušu ima možnost dobiti službo v ostalih živilskih marketih ampak ni nič prebrala, ker so plače in nemogoč delavni čas ( vsaj 200 ur na mesec in 26 - 28 delovnih dni ) v vseh marketih pa naj bo TUš, Mercator ali Špar enaki. V trgovino z oblačili ali v tehnične trgovine, kjer se večinoma ob nedeljah ne dela pride samo mlad človek ali pa prodajalec ki je imel izkušnje v prodaji istega blaga. Pa so plače tudi v teh trgovinah slabe, minimalne ali pa samo nekaj čez. Kje torej misliš da bi se lahko zaposlila 40 - letna trgovka ? Jaz vidim možnost samo še v tovarni za trakom. So tudi izjeme, ki so dobile službo kje po pisarnah, ampak pri vseh so bile "veze" brez ni mogoče dobiti trgovki take službe. Prav imaš izbrali so si takšen poklic, da so prijazne in da rade ustrežejo stranki. Mislim, da večini to tudi ni težko. Ob izbiri poklica pa se niso odločile za minimalno plačo, za večinoma kar blizu 200 ur mesečno in v mesecu največ (če ni praznikov ali dopustov, bolnišk ) 4 proste dni.To jim je prinesel današji čas zadnji 10-h let. Trgovke pa nimajo izbire, morajo sprejeti ali pa ostanejo na cesti. lp dzoana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti