Čemaž, divji česen

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

15. mar 2015 8:02

Pri nas je že  tudi. Pa regrat 

yulchi

Valchi  

član od: 15.1.2015

sporočila: 71

16. mar 2015 14:35

Jaz ga zmiksam v olivnem olju, dodam sol in to je to. Ostane tudi celo leto uporabno, seveda imam shranjeno v hladilniku. Imam še pol kozarčka, komaj čakam, da naredim novega. Valchi Sporočilo je spremenil(a) Valchi dne 16. 2015 14:36

bljak112  

član od: 20.12.2008

sporočila: 22

10. apr 2018 17:30

TP_Kuhar je napisal/a:

Pozdravljeni!

 

A mi lahko kdo svetuje kje v Celju ali okolici bi lahko nabral čemaž? Tega bi se letos lotil prvič in me res zanima kje bi ga lahko nabral. Lahko samo za vzorec, da ga poiskusimo, če nam bo okus sploh odgovarjal.

 

Hvala že vnaprej in lep pozdrav,

TP_Kuhar

Zadaj za Toper-om je cestica asfaltirana za pešce,  na ostrem ovinku kar naravnost gor ob ograjah hiš (zadaj za hišami na Grogarjevi) in za cca. 100m  boš našla-našel  cel nasad..lp

bljak112

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

10. apr 2018 21:16

Pred dvema letoma sem zasadila korenine čemaža na severno stran hiše, kjer je stalna vlaga in dokaj senčno mesto. Čemaž se je lepo razrasel, vendar pa se mi zdi, da ni tako izrazitega okusa, kot v gozdu. Sicer lepo zadiši po česnu, ko ga odrežem,  vendar okusa ni pravega. Je to mogoče zaradi drugačne zemlje, kot je gozdna? Mesto nasada mu očitno prija.

kara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti