Čemaž, divji česen

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

9. maj 2013 21:40

Meni osebno, absolutno previsoka!!!

 

 

babka1951

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

9. maj 2013 21:43

Ko kupiš kozarček, pokrovček, nabereš čemaž, vse narediš itd..................in nekaj moraš tudi zaslužiti, se meni zdi sprejemljivo, če razmislim, koliko je dela.

Če sem samo v koži potrošnika, se mi zdi veliko.

Tako to je. Take male, filigranske serije shrankov so pač povsod drage, meni se zdi, da je kar prav tako. Saj z vsem, kar tisti, ki to pripravlja, ne zasluži kaj dosti.

rimljanka

ursus_le  

član od: 25.5.2008

sporočila: 227

10. maj 2013 18:35

Meni se tudi cena zdi previsoka.

Zanima pa me ali si ta kozarec s cemazem kupila v trgovini ali direktno od proizvajalca (nabiralca). Jaz se pri nakupih taksnih "domacih" dobrot vedno izogibam kupovanju v trgovini, ko je med nabiralcem in tabo cela kolona vmesnih postaj, kjer si vsak vzame en del zasluzka, ti placas drago, nabiralec pa dobi neko ubogo miloscino.

urska

Mygrace

sporočila: 6506

10. maj 2013 18:46

Nimam točne predstave o teh 300g. Kako velik je kozarček?

Ali je čemaž sesekljan ročno ali je zadeva zmiksana? Je olje oljčno ali sončnično (ali katero drugo)?

Mygrace

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

11. maj 2013 7:58

To je naprimer drugi Etin kozarček po velikosti (od štirih), zrezan in zmlet ročno na flajš mašini, vložen s himalajsko soljo in olivnim oljem. Že precej let ga jemljem, pa se mi cena glede na kvaliteto in cene takšnih izdelkov sicer, ne zdi pretirana, ni pa iz trgovine.

Dolores

simond  

član od: 6.4.2007

sporočila: 60

11. maj 2013 8:29

Dobro jutro vesem.

Mene pa zanima, če pozna kdo rastišče čemaža, kjer začne rast bolj pozno. Tukaj pri meni je že skoraj odcvetel in listi so že vsi obarvani rumeno.

 

simond

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

11. maj 2013 21:16

V Kamniški Bistrici, od odcepa na Kalško goro  ( in po poti naprej  ) ga je še dovolj .

kobra 1

ursus_le  

član od: 25.5.2008

sporočila: 227

13. maj 2013 12:42

A cvetove od cemaza se lahko za kaj uporabi? Morda kdo ve, ce se jih tudi dà vlagati v olje in sol?

urska

dolenc52  

član od: 2.1.2012

sporočila: 72

14. maj 2013 12:40

Pozdravljeni! Cvetovi se tudi vlagajo. Zavreš vodo in kis razmerje3:1  malo olja, sol ,sladkor, malo celega popra in malo lovora. Super paše k pečenki ,suhemu mesu.Jaz jih vsako leto vložim kakšnih 20 kozarčkov.

dolenc52

pehtranka  

član od: 9.10.2006

sporočila: 163

14. maj 2013 14:00

Tudi meni se cena 8 E za 300g kozarček ne zdi prav nič visoka. Če gledam s svojega stališča, ko čepim ali se sklanjam po tri ali štiri ure in vsak listek, kasneje pa popke, posebej odrežem s škarjicami, (če nabiram z rokami, me že koža začne peči), bolijo me noge, hrbet, da se komaj vzravnam, pa domače olivno olje, itd... itd....,

prej bi rekla, da je cena še prenizka.

Popki so tudi krasna stvar, npr. vloženi v kisu v krompirjevi ali kakšni drugi taki gosti solati, so odlični, uporabiš tudi ta kis, pa npr. kuhana zelena zraven.

Sveže popke imam tudi zmrznjene, za v zelenjeavne juhe, ali rižote, dodam jih predno jed postrežem.

Popki so odlični tudi na pici, oziroma pica s čemaževimi popki je odlična in omamno diši. Potreseš po siru in spečeš.

, ,

pehtranka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti