Trdo kuhano jajce

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

7. jul 2013 21:33

, ibiza, misliš? 

 

Po mojih izkušnjah, limnol, si imela z nakupom jajc na tržnici srečo, dobila si popolnoma sveža jajca.

Jaz, če rabim jajca h kakšnemu narezku, vedno skuham starejša jajca, in tega problema ni, pa še jajčna lupina se lepo loči od samega beljaka. Če pa jajca skuham dan pred morebitno uporabo, jih takoj kuhana ohladim v mrzli vodi, da rumenjak ne posivi.

Sama še pojem kakšno takšno s pocastim beljakom, za postrečt gostom pa niso.

Ja, mislim, da je samo v tem problem. Probaj naslednjič z jajci, vsaj en teden starimi.

 

Johanna

mojezlato  

član od: 10.12.2012

sporočila: 1039

7. jul 2013 21:38

V knjigi Na konici noža sem brala, da morajo biti jajca vsaj nekaj dni stara, da so dobra za kuhanje. Očitno si imela preveč sveža.

mojezlato http://kosilazavsakdan.blogspot.com/

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

7. jul 2013 21:43

Hihi, da niso to sous vide kuhana jajca :D si se podala v molekularno gastronomijo ali kaj :D

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

8. jul 2013 9:36

Skratka, če prav razumem, ni nič narobe, ampak je vse tako, kot mora biti. Hvala! Do zdaj sem pri svežih jajcih sicer večkrat godrnjala, ko lupina ni šla stran od beljaka, ampak, da bi se mi beljak razlezel pod prsti, se pa še ni zgodilo. Hvala bogu, da se človek lahko vsak dan kaj novega nauči!

V molekularno kuhinjo se sicer še nisem podajala - ampak nikoli ne reci nikoli.....

 

Sonja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

8. jul 2013 14:06

Česa vsega ne izveš! Pregledala sem po ameriških forumih in prav tako nisem našla boljše razlage kot te, da je jajce preveč sveže. Nekdo se je pritoževal, da mu taka jajca leže samo ena kura. 

 

Vanja

silven  

član od: 26.8.2009

sporočila: 130

8. jul 2013 14:09

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Česa vsega ne izveš! Pregledala sem po ameriških forumih in prav tako nisem našla boljše razlage kot te, da je jajce preveč sveže. Nekdo se je pritoževal, da mu taka jajca leže samo ena kura. 

 



Vanja

 

Ne morem verjet, da pri nas vse kure nesejo sveža jajca!!!

Silven

silven

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

8. jul 2013 15:11

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

..... Nekdo se je pritoževal, da mu taka jajca leže samo ena kura. 

 
Vanja

Se bo moral pa resno pomeniti z ostalimi !

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti