Trdo kuhano jajce

marosu1  

član od: 17.3.2009

sporočila: 10

6. apr 2010 14:16

Jajca in voda naj bodo približno enake temperature, najboljše je, da daste jajca na manjši grelnik ter počasi segrevate do vrelišča, nato pa 12 minut kuhate. Od 30 jajc mi ni počil niti eden (brez raznoraznih dodatkov - soli, kisa , žlic...) marosu1

cukr-pekrca  

član od: 23.2.2010

sporočila: 12

6. apr 2010 15:46

mi damo v vodo za kuhanje jajc kar kis cukr-pekrca

sosika  

član od: 18.10.2010

sporočila: 4

12. apr 2011 12:22

Nic ne pomaga, ker so to v glavnem jajca od kokosi iz farme. Domaca jajca ne pocijo. Priporocam tako, kot je ze ena napisala. Na dno posode eno krpico in lepo pocasi vret, da samo brbota. Pa se to... naj bodo stara vsaj en teden, se lepse lupijo. sosika

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

12. apr 2011 12:26

meni jatina jajca iz tane reje ne počijo. 

kako dolgo je užitno trdo kuhano jajce če je v hladilniku?

www.mojalbum.com/naredilaana

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

12. apr 2011 12:27

zima13 je napisal/a:
Kaj naredite iz pirhov, ki "ostajajo" oziroma če jih je preveč?

Zrežeš na regrat, narediš solato z govedino,...

Jaz sem naredila musako z mletim mesom, šampinjoni in koruzo. Jajca sem uporabila namesto krompirja.


zima13

 

štefani pečenko ;) mogoče.. ali pa jajčni namaz...

www.mojalbum.com/naredilaana

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

12. apr 2011 12:35

escada je napisal/a:
No, v bistvu se odgovor ponuja kar sam od sebe...
Cedilo za špagete dajte na pisker v katerem je voda, notri ne preveč na tesno zložite jajca in jih kuhajte na sopari...BINGO.
Ne pozabite da jih morate kuhati dlje kot običajno...


Ali sem poskusil??
Ne nisem....bom pa....mogoče naslednjo veliko noč, ko se bomo spraševali spet, zakaj jajca popokajo.

Escada

 

Ali je to že kdo poskusil? Koliko časa pa naj bi se jajca kuhala na ta način?

JJ

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

12. apr 2011 12:38

banana,

meni se zdi, da se kuhana jajca hitar pokvarijo, hitreje kot nekuhana ( pa če je logično ali ne ).

ežoj

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

12. apr 2011 12:43

marosu1 je napisal/a:
Jajca in voda naj bodo približno enake temperature, najboljše je, da daste jajca na manjši grelnik ter počasi segrevate do vrelišča, nato pa 12 minut kuhate. Od 30 jajc mi ni počil niti eden (brez raznoraznih dodatkov - soli, kisa , žlic...)

marosu1
Tale je pa malo močna, segrevanje, pa še 12 minut. 10 minut v vreli vodi je več kot dovolj.

Commis débarrasseur

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

12. apr 2011 12:47

bannanna je napisal/a:

meni jatina jajca iz tane reje ne počijo. 

kako dolgo je užitno trdo kuhano jajce če je v hladilniku?



www.mojalbum.com/naredilaana

 

Pri nas jih jedo največ 3-4 dni po dnevu, ko so bila skuhana. Kakšnih eksperimentov pa še nismo delali. Mislim, da ima ežoj prav.

JJ

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

12. apr 2011 13:19

ežoj je napisal/a:

banana,

meni se zdi, da se kuhana jajca hitar pokvarijo, hitreje kot nekuhana ( pa če je logično ali ne ).



ežoj

Menda je mal logike vmes, ja . Surova jajca imajo preko lupine tanko mreno, ki preprečuje bakterijam vdor v jajce. Ko jajca kuhamo, se to spere z lupine. Surova jajca se tudi hitreje pokvarijo, če jih umijemo in potem shranimo. A zakaj umijemo? Ja, včasih je katero pos...., pa nekatere to moti. Najbolje je, da taka jajca hitreje porabimo, umivajmo jih pa ne .

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti