Trdo kuhano jajce

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

20. mar 2008 10:17

Ja, skuhaš jih v rdečem vinu (refošk) in pustiš, da se v njem ohladijo. Ko daš jajca "na suho", so lepo vijolična in na njih se lesketajo lepi kristalčki ;) s0ncek*

vanilija76  

član od: 29.9.2007

sporočila: 415

20. mar 2008 10:47

Sonček ali si ti to že probala?Me zanima ali res deluje. Lep sončen dan,ki naj bo vsak dan nasmejan! Vanilija76

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

20. mar 2008 11:10

Sem, lani. Nam je bilo všeč in bom letos ponovila vajo. Ampak bom nekaj jajc pobarvala tudi z barvami (rdeča, oranžna, zelena), da bo malo bolj pisano. Saj so refoškove res lepe, vseeno pa mislim, da mora biti košara z jajčki pisana ;) s0ncek*

vanilija76  

član od: 29.9.2007

sporočila: 415

20. mar 2008 11:19

Se strinjam s tabo.Bom pa letos tudi jaz probala s tem refoškom.Hvala. Lep sončen dan,ki naj bo vsak dan nasmejan! Vanilija76

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

20. mar 2008 17:50

Jaz sem pa lani dobila pirhe kuhane v teranu, so tudi imeli kristalčke :) iiii mala zelena

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

20. mar 2008 18:05

Jajca, pobarvana v teranu so zelo lepa. Kljub temu, da se ga večini zdi škoda rabiti za to početje, vam svetujem, da z njim ne varčujete - jajca morajo biti pokrita. Počasi naj vrejo v vinu vsaj 10 min., potem pa jih pustite, da se še ohladijo v njem. Na koncu so lepe nežno vijolične barve in se rahlo svetlikajo, kot bi bile posute z drobnimi kristalčki. To se zgodi zato, ker teran (pa tudi refošk) vsebuje precej kisline, za jajca pa vemo, da imajo apnenčasto lupinico, ki jo kislina nažre in ustvari te lepe učinke. Tudi barva ni enakomerno razporejena, nastanejo nepravilne lise. Pa še kuhinja lepo (kakor za koga, seveda) diši po vinu in barvilo je povsem naravno. To pa je tudi nekaj vredno! Natočite si še kozarček terana, pa boste tudi težke velikonočne dobrote lažje "predelale". mamaF

teja-kit.  

član od: 11.8.2006

sporočila: 183

20. mar 2008 18:39

Pozdravljeni! Kdo bi si mislil, da je kuhanje jajck res taksna znanost. Jaz jih kuham kar pogosto, pa se ne spomnim, da bi mi ze kdaj kaksno pocilo. Imam navadna-trgovinska jajcka, vedno pa gredo direkt iz hladilnika v posodo (pred tem jih se dobro umijem), ki jo takoj polijem z vrelo vodo iz kettla (vrca kjer voda hitro zavre), saj se zjutraj ponavadi mudi. Se nikoli nisem dodala soli, zlicke, kisa... Hm, ne vem ce gre za kaksno posebno "magijo" pri tem. No ja, mogoce bi se dalo pa tole kako vnovcit. Prodajam kuhana nepobarvana jajcka za nadaljno "obdelavo". (Se hecam seveda)! Vsekakor zelim vsem cim manj razpok >> na vseh podrocjih (!!!) in lepe praznike! Teja teja-kit.

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

20. mar 2008 18:48

blažkaa je napisal/a:
Jelenckova, a mi poveš prosim, kje je ta klet v kateri leži osamljeni kuhalnik za jajca Bi ga peljala malo na lepše blažkaa
Ga bom poiskala. Upam, da ga najdem. Ti sporočim. Ok? Jelenckova

IRENA305  

član od: 3.10.2007

sporočila: 2

20. mar 2008 19:06

Hvala,za nasvet za kuhanje v vinu.Ali kuhate samo v vinu ali ga razrečite z vodo. Jaz pa dam kuhati jajca v mrzlo vodo,ko pa zavrejo, pa ugasnem štedilnik in jih pustim v pokriti posodi pol ure.Jajca so ravno prav kuhana in tudi počijo ne. lp IRENA IRENA305

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

21. mar 2008 11:00

Jaz kuham jajca vedno v nerazredčenem vinu - teranu, ker ga imamo pač doma. Verjetno bi bila jajca v razredčenem vinu pač bolj blede barve, ne vem,tega nisem poizkusila. Sem pa imela projekte s hibiskus čajem in pravimi črnimi čaji, pa na koncu nisem bila najbolj zadovoljna - težko je namreč dobiti jajca z zelo svetlo lupino, na temni pa se čaji niso najbolj prijeli... Tudi barva "teranovih" jajc je odvisna od tega, kako temno lupino imajo - če izbereš različno temna oz. svetla jajca, boš dobila različne vijolične odtenke! LP mamaF Sporočilo je spremenil(a) mamaF dne 21. mar 2008 11:04:36

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti