Trdo kuhano jajce

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

19. mar 2008 9:56

Ne se smejat, ampak meni na srečo nikoli nobena ni spokala, pa sploh nisem vedela, da je umetnost skuhati jajca, pa jih kuham pogosto, vsak teden, ne le za Veliko noč. Normalno jih iz hladilnika dam na rahlo ali celo z žlico v posodo z mrzlo vodo, zavrem in kuham 10-12 min.,stuširam z mrzlo vodo in to je to, brez soli in kakega čaranja. Lep dan jaša

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

19. mar 2008 10:03

Kuhalnik za jajca meni leži v kleti. To je pa nek izum,... Jelenckova

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

19. mar 2008 10:13

Jelenckova, a mi poveš prosim, kje je ta klet v kateri leži osamljeni kuhalnik za jajca Bi ga peljala malo na lepše blažkaa

barbay  

član od: 4.1.2008

sporočila: 202

19. mar 2008 10:40

Tudi pri nas nimamo problemov s kuhanjem jajc( do danes seveda). Ponavad moram kuhano jajce se ene parkrat dobro udarit ob nekaj trdega, da poči in da ga lahko olupimo. Ne znam vam pomagat. Mogoče je odvisno od jajc. Mi imamo domača. barbay

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

19. mar 2008 18:33

Mi imamo pa probleme s pokanjem kuhanih jajc izključno takrat, ko bi nujno rabili lepa cela jajca! Vsako leto za Veliko noč in v takih primerih: Sinoči me je sin prosil, da mu skuham dve jajci, ker bodo pri likovnem pouku delali pirhe. Seveda sta med kuhanjem obe počili. Vzamem novi dve, ju namesto v toplo dam v hladno vodo, počasi segrevam....seveda sta počili. Pa sem vzela novi dve jajci, šla brskat po tem forumu, v lonec dodala sol in žličko...seveda sta počili tudi ti dve jajci. Na srečo so se razpoke čisto skrčile (na dveh jajcih), ko so se jajca ohladila in sin ju je nesel v šolo. Potem pa pride domov in pravi:"Še sreča, da si mi dala dve jajci, ker mi je eno padlo iz škatle in se zmečkalo..." Ja, tako gre to. V vseh ostalih dneh je tudi pri nas tako, kot pravi barbay, prav dobro je treba potolči jajca, da sploh počijo...Haha... mamaF

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

19. mar 2008 20:48

Frina, saj je vendar lepše podarjati obkvačkana jajca! Saj vem, da znaš kvačkati. Verjetno hitreje kot jaz. Žabica, strinjam se s teboj, da morajo biti jajca na mehkem, tudi majhen ogenj pripomore k celim primerkom. Lp! riba-ribica

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

20. mar 2008 8:17

Nekdo je enkrat na kulinariki napisal, da doda v vodo žlico kisa in da jajca potem ne počijo. Vedno pa pozabim poskusiti. lp robida

elba  

član od: 7.2.2007

sporočila: 178

20. mar 2008 8:22

Blažkaa, kuhalnik za jajca sem videla prejšnji teden v ljubljanskem Rutarju, v pritličju pri gospodinjskih aparatih. Lp, elba

mestnac2  

član od: 22.11.2005

sporočila: 129

20. mar 2008 8:56

Pozdravljene! Pravkar sem na eni od radijskih postaj slišala, da se dajo jajčka lepo pobarvati v črnem ali rdečem vinu. Ste že slišali za to varianto? Lep dan! mestnac2

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti