Košarice za veliko noč

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

22. mar 2008 10:33

ledenka po katerem receptu pa si delala če lahko izdaš, jaz se ravno spravljam k delu pa se še odločam kaj bi naredila *Alisha*

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

24. mar 2008 10:24

alisha oprostite ker vam nisem prej odgovorila vendar me ni blo doma..... ni problema nobene skrivnosti ni..... sestavine: 1 kg bele moke 8 dag sladkorja 5 dag kvasa 4 do 5 dl mlčane vode ali mleka 1,5 dag soli 1 vanilin sladkor 4 dag olja 3 dag margarine 1 jajce limonina lupinica jajce za premaz Priprava: naredimo kvasec in pustimo da vzhaja 5 min.. V skledo zmešamo moko,vanilin sladkor,limonino lupinco,jajce,olje,margarino, kvasec in zmešano. Mleko ali vodo segrejemo in mu dodamo sol in sladkor. Dodamo testu in zamesimo testo. Pustimo počivat največ 45 min. Na to oblikujemo kakor želimo(košarica, pletenica.....) nato premažemo z jajcem in pečemo dokler ni pečeno. Upam da ni tako fuuuulllll prepozno,...... ledenka

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

25. mar 2008 19:36

Nobene panike, hvala za recept, letos sem sicer potem naredila kar po receptu za najboljši mlečni kruhek, tegale pa si bom shranila za naslednje leto, no mogoče bo že kdaj prej prišlo prav za kakšno drugo priložnost Lp, *Alisha*

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti