Pletenica

KristinaG  

član od: 23.8.2005

sporočila: 87

9. apr 2009 18:14

cellnet je napisal/a:
vedno sem se spraševal, kaj naj z zažganimi pirhi na pletenici...
Jaz za vsako veliko noč pečem pletenice z jajčko na sredini in se ni jajčka še nikoli zažgala! Vedno dam gor surovo jajce, ki ga po pečenju okrasim s kako nalepko ali pa kaj narišem gor. Pletenico naredim tako, da iz treh trakov spletem kito, ki jo nato sklenem v krog, ko pa vzhaja pa dodam na sredino jajce. Ponavadi testo vzamem od maminega testa za potico, ki ostane. KristinaG

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

9. apr 2009 20:44

KristinaG jaz tudi tako spletem kitko in sklenem krog, na sredino dam pa surovo jajce in dam peč. mi bo pa prav prišel kak nov recept na tem forumu, bom probala malo drugačnega, kako sladko pinco, da bo dobra za pojest. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

9. apr 2009 21:15

Pa tisto jajce potem pojeste? Mi ga nismo še nikoli :) Sicer jaz dam kar gotovo, kuhano pisanico.

Atina

KristinaG  

član od: 23.8.2005

sporočila: 87

9. apr 2009 22:04

Ja, pojemo to jajce. Pride isto trdo kuhano kot če ga 10 minut kuhaš v vodi. Brez skrbi, je užitno :) Mi vsakega tako pečenega pojemo. Jutri ravno delava z mamo potico, pa bom iz ostanka testa naredila kakšno pletenico. Uspešno pečenje/kuhanje velikonočnih dobrot vsem ;-) KristinaG

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti