novosti na kulinarika.net: "sorodniki"

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

tema odprta - 18. mar 2008 17:10 | ogledi: 4.652 | odgovori: 78

Pred vami je nova storitev imenovana sorodniki. Ko odprete recept se na desni pojavi še pet receptov, ki so sorodni odprtemu. Ali bolje rečeno NAJ BI BILI.

Za kalkuliranje kaj je podoben recept in kaj ni sta dve možnosti: Ali se to vnaša ročno in tudi popravlja ročno, kar je pri 8000+ receptih nemogoče. Ali pa se naredi zapletena kalkulacija, kaj je "sorodstvo" in kaj ni. Ampak računalnik ni pameten, pa če sem se še tako trudil. Zato vnaprej naprošam, da se ne jezite, če je kakšen sorodnik bolj daljna žlahta. Formule so dolge in zapletene, a ne vsemogočne. Pri receptih, ki imajo dober naslov, raznovrstne sestavine in jedernat opis, je pet sorodnikov kar dobro poiskanih in nastavljenih. Pri receptih, ki nimajo opisa, imajo le par sestavin ime pa v stilu "Moja juha", lahko najde tudi kaj hecnega.

Ne glede na to pa mislim, da je zadeva zelo uporabna, da vam naša stran predloži še par idej poleg tega, kar ste iskali. Nepluski bodo na ta način prišli na svoj račun, saj bodo hitreje našli podobne recepte. Zato smo razmišljali, če bi bila storitev le za naročnike. Zaenkrat bo za vse, prvič, ker vem, da vas je veliko, ki prispevate tudi ali pa predvsem zaradi solidarnosti, in drugič zato, ker bodo kmalu Pluski dobili nekaj večjega. In nenazadnje tudi ta sistem sorodstva ne nadomesti klasičnega iskanja, a obogati strani.

Sistem je narejen tako, da se fiksno določi pet najbljižjih sorodnikov, ki so tako vedno isti. Ker pa prihajajo nove slike in novi recepti se kalkulacije odvijajo na določeno časovno obdobje, zato se bodo sorodniki tudi malo spreminjali sčasoma.

Ne zaradi nespoštovanja receptov brez slike, ampak predvsem zaradi lepše prezentacije in uporabnosti, so sorodniki lahko le iz plemena (TM Vendelina Jr.) tis receptov, ki imajo sliko. Zato... hitro po fotoaparat, da zapolnimo še ostale vrzeli.

Sistem oz. njegove formule bom še posodabljal in izboljševal (kar počnem doma že mesec dni, zato sem s trenutnim rezultatom že kar zadovoljen) , tako da to kar berete ni končno. Je le poskus tega, da omogočimo uporabnikom prikaz podobnih idej, ki ne temeljijo zgolj in samo na naključju. Upam, da nam je vsaj malo uspelo doseči ta cilj.

Lep pozdrav

Uredništvo KulSlo

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. mar 2008 17:12

Ma Jernej ti si eno tako prijazno bitje. mamamia mamamia

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

18. mar 2008 17:19

mamamia: huh... O tem se pa nisi nič z mojo ženo pogovarjala, a ne? 

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

18. mar 2008 17:20

Sm glih hotla vprašat, kaj so pa to zaene slikce ob receptu :)

Pa sm takoj pomilsila da mora bit kje neka razlaga :)

Vse pohvale .... še ena luštna poteza z vaše strani :)

lp

Tukaj klikneš in si ogledaš moje slikice

Pitončica

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

18. mar 2008 17:39

sem ravno hotela odpreti temo "predlagamo...", ko sem opazila sorodnike Jernej, super....zelo dobra stvar.. robida

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

18. mar 2008 17:42

No tile sorodniki so pa res super,pa še tiho so,za spremembo od tistih iz bližnje in daljne okolice. Hvala lepa za posodobitev in sončen Notranjski pozdrav. anaeva

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

18. mar 2008 17:47

Super, kot vedno na KulSlo...

Nasja

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

18. mar 2008 17:53

To je pa super novost!!!!!!! Hvala saš

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

18. mar 2008 17:55

Jernej,hvala,za ves trud. renata69

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

18. mar 2008 17:56

FENOMENALNO. Jernej, ti si res naš sonček. Vidiš kako "malo" je treba, da polepšaš dan, teden.... zasvojencem s kulinariko Glede slikic, se pa trudim kolikor se lahko. Zadnje čase res pečem samo še po tistih receptih ki nimajo slikice . E.

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

18. mar 2008 18:03

Jernej, ti res skrbiš za nas kot pravi očka

Lep dan in veliko se smejte

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti