Balkonsko cvetje

kozamurnik

sporočila: 2311

8. jun 2015 9:48

zanima me, če ima kdo kakšno idejo, kako naj naredim, da mi bo črnnoka suzana

http://www.jaldety.com/variety.asp?id=274&crop_i rasla navzdol?

Ker je plezalka  se mi kar naprej obrača navzgor, jaz bi pa rada da bi se povesila( kot obešanka) pa mi nikakor ne uspe.

Kakšen trik morda?

Hvala.

 

murnik

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. jun 2015 15:52

Kozamurnik, obrni se na glavo in bo tudi plezalka plezala dol.....

Vendelina jr.

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

8. jun 2015 16:04

Imam izkušnje s tunbergio. Sama raste navzdol, vendar tiste silovite rasti navzdol in niti navzgor nisem nikoli nikjer videla. Sicer pa sem jo nasadila v kombinaciji z belo bakopo in  modrim žajbljem, enkrat pa z neko modro rastlino. Pa je kar izpadlo, ker se nisem sekirala, da je do pol stene. Imam glinasta korita, ki so sama po sebi lepša kot plastika, in jih ni treba pokriti, kar mi je rešilo apetite po slapovih zelenja pod oknom.

Plastiko sem odpustila potem, ko sem imela večkrat rože do tal. Na tleh, če sem natančna.

F r i n a

kozamurnik

sporočila: 2311

8. jun 2015 17:10

Nekaj podobnega sem si zamislila, da bo bolj jasno. V modri kombinaciji sicer, slika je le za primer, da so lepe tudi kot viseče, seveda če jih zna kdo usmeriti ali če jih je volja,kaj pa vem.

Meni ne uspe, plezajo nazaj na balkon in pika.

http://www.wornik.at/sortiment/sommerblumen/sonne-

 

Tudi na Dolenjskem sem  lani  videla čudovit balkon s temi plezalkami  "obrnjenimi na glavo", vendar ni  bilo prilike, da bi vprašala kaj več.

 



murnik

Sporočilo je spremenil(a) kozamurnik dne 08. 2015 17:15

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

8. jun 2015 17:19

kozamurnik, na sliki je balkon "oblečen" v mrežo, morda zato, da se je plezalka oprijemlje?

O balkonskih rožah nimam pojma, moj je bolj "tehničen" pogled

lp

mzm

kozamurnik

sporočila: 2311

9. jun 2015 5:18

Jej miš zmoke, tisto mrežo sem  pa čisto spregledala. Morda je pa čas da si nabavim  taprave   

Hvala,  bom angažirala moje moške.

murnik

kozamurnik

sporočila: 2311

5. apr 2016 21:00

Kaj boste pa letos dale na balkone/okna?

Jaz sem bila lani zelo zadovoljna  z mešanico povešavih rastlin ( na traku). Le malo pozno so zacvetele, so pa bile čudovite in so trajale do decembra. Letos sem jih posadila prej, tako da bodo maja že cvetele. Morda celo prej.

Malo ali nič dela, poceni, lepe barvne kombinacije... preprosto in lepo skratka.

murnik

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

6. apr 2016 6:17

Na balkonu: ognjeniško deteljico - Oxalis spiralis subsp. vulcanicola in zmajeva krila, ker so to ene redkih rožic, poleg fuksij, ki dobro uspevajo tudi na slabo osončenih severnih legah. Razmišljam še o kombinaciiji z zebrasto tradeskancijo - tradescantia zebrina, saj  se  lepo poveša v slap.   Vse te rastline so med seboj vsklajene glede potrebe po zalivanju. 

Na južnih oknih bodo, kot že zadnja tri leta, povešavi balkonski paradižniki. 



Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 06. 2016 06:19

Vsesadkosneda  

član od: 11.12.2012

sporočila: 178

6. apr 2016 8:07

Mene pa zanima, kaj sadite na JV dele, kjer je zelo sončno in toplo. Pa da po možnosti ni potrebno zalivati vsak dan. Želelna bi neobčutljive rože.

Hvala vam za vaše nasvete.

Vsesladkosneda (slastnakuhinja.blogspot.si)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti