Balkonsko cvetje

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

17. jun 2014 9:40

A ostale imaš pa na oknih, tako da lahko dežuje nanje? Jaz bi šla skoraj stavit, da je prevlažno in prehladno :(

saša

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

17. jun 2014 14:50

Mogoče niti ne prehladno, bolj verjetno le prevlažno.  Letos sem ob nakupu v rastlinjaku opazila mizo rumenih begonij, ki so propadale že pri njih.  Lani je imela z njimi katastrofo moja soseda, pa sem jih vprašala, kaj je vzrok. Odgovor: preveč zalivanja.  Da so vse begonije bolj ali manj občutljive na to, da pa so recimo zmajeva krila med nekoliko bolj trpežnimi.
Cila

 

PS. begonijam ravno zato korita z vodno rezervo ne ustrezajo preveč.

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 17. 2014 14:52

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

5. avg 2014 8:13

Kako ravnati s potaknjenci dipladenije?

Imam rdeče, naredila sem si  nekaj potaknjencev, zdaj so veliki približno 10 cm, kako naj jih prezimim? Nekje piše na hladnem, drugje na toplem, prav zmeda torej. 

 

Ima morda kdo rumeno dipladenijo in kakšne zahteve ima? Baje je veliko bolj  občutljiva?

Hvala za odgovor.

Kotarca

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

5. avg 2014 11:19

Tam nekje 15 stopinj, zračno, svetlo, minimalno zalivanje. Potaknjence zelo rade napadejo uši, tako da jih je treba imeti precej na očeh. Roza, bele in rdeče vrste pri meni zdržijo par let, rumena je pa žal preminila že v "otroški" dobi.

Lisa

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

5. avg 2014 17:58

Imam rumeno dipladenijo, vendar je povsem drugačna od ostalih.  Ni razvejana, vsaj moja ima en sam dolg poganjek iz katerega se potem razraščajo  cvetovi. Ti so veliko večji kot  pri drugih barvah, vendar pa cvetijo bistveno manj časa.

Vsekakor zelo lepa. Kako se bo obnesla pozimi ne vem, to barvo imam letos prvič.

Meni niso všeč napeljane ob opori, zato sem jih posadila v korita in se potem ali prevesijo ( na sliki ) ali pa same vzpenjajo po balkonski kovinski i ograji.

Preden jih prenesem v notranje prostore, jih občutno porežem.

lp Lučka

Joanfaca  

član od: 31.1.2014

sporočila: 5

12. sep 2014 16:15

Pozdravljeni,

počasi se bliža čas, ko bodo poletne balkonske rastline odcvetele, zato me zanima, kaj ponavadi dajete oz. predlagate za v cvetlična korita pozimi.

Ker sem nagnjena k bolj nekonvencionalnim rastlinam (niso mi npr. poleti všeč pelargonije in bršljanke, ker se jih res vidi že povsod in sem se jih že naveličala), me zanima, ali obstaja za v korita še kaj drugega poleg mačeh. Lahko je tudi brez cvetov, bi pa bila vesela, če bi bilo vsaj malo bolj košato, saj živimo v prvem nadstropju in mi je všeč, če se s ceste kaj vidi :) trenutno imam v koritih gavre, travo bodalico, bakope in pisanolistni javor. Bi kaj od tega prišlo v poštev tudi za čez zimo? Prav tako me zanima, ali je tudi pri zimskih (kot pri poletnih) rastlinah velik faktor lega (torej jug, sever ...). Vesela bi bila kakršnih koli predlogov in nasvetov, saj bo to moja prva zima z balkonskim cvetjem in ne bi rada mela vseh korit praznih :) Najlepša hvala že vnaprej.

Joanfaca

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

12. sep 2014 16:53

Letos bodo rože v koritih pri tem vremenu, cvetele sigurno še kakšen mesec.

 

mopsika

Joanfaca  

član od: 31.1.2014

sporočila: 5

12. sep 2014 18:32

Najbrž res, ampak mislim, da nič ne škodi, če se začnem pripravljati za takrat, ko se bo vreme še bolj skisalo

Če pa čisto po pravici povem, sem se že malo naveličala teh rož, ki jih imam sedaj, tako da bi se mi počasi prilegla sprememba 

Joanfaca

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

21. sep 2014 6:50

Joanfaca je napisal/a:

Pozdravljeni,

počasi se bliža čas, ko bodo poletne balkonske rastline odcvetele, zato me zanima, kaj ponavadi dajete oz. predlagate za v cvetlična korita pozimi.

Ker sem nagnjena k bolj nekonvencionalnim rastlinam (niso mi npr. poleti všeč pelargonije in bršljanke, ker se jih res vidi že povsod in sem se jih že naveličala), me zanima, ali obstaja za v korita še kaj drugega poleg mačeh. Lahko je tudi brez cvetov, bi pa bila vesela, če bi bilo vsaj malo bolj košato, saj živimo v prvem nadstropju in mi je všeč, če se s ceste kaj vidi :) trenutno imam v koritih gavre, travo bodalico, bakope in pisanolistni javor. Bi kaj od tega prišlo v poštev tudi za čez zimo? Prav tako me zanima, ali je tudi pri zimskih (kot pri poletnih) rastlinah velik faktor lega (torej jug, sever ...). Vesela bi bila kakršnih koli predlogov in nasvetov, saj bo to moja prva zima z balkonskim cvetjem in ne bi rada mela vseh korit praznih :) Najlepša hvala že vnaprej.



Joanfaca

Jaz imam nekaj korit posajenih z bršljanom  prav v ta  namen . V sredimo  dodam le še kak majhen lonček z eriko, ciklamo ali krizantemo in imam v trenutku pripravljeno lepo in za povrh še  poceni jesensko zasaditev. Nemalokrat cvetje traja še dolgo v zimo.

Ciklame  navadno na severno, ostale na bolj sončno  stran.

lp Lučka

Joanfaca  

član od: 31.1.2014

sporočila: 5

23. sep 2014 18:29

Živjo,

 

hvala za odgovor. Sem se odločila, da bom dala na balkon nekaj korit z bršljanom (v Evrogardnu sem našla izredno lepe in košate) in belo reso, v korita na okenskih policah, do katerih težje pridem, pa bom najbrž naredila "mrtvo" zasaditev s smrekovimi vejicami in zimskimi okraski. Zdaj moram samo še ugotoviti, kakšno 

Če ima še katera kakšen nasvet, pa jih bom vedno vesela :)

 

Lep pozdrav,

 

Karmen

Joanfaca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti