Balkonsko cvetje

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

1. jun 2013 13:45

Večinoma uporabljam enako gnojilo kot noemi, v naši vaški cvetličarni ga prodajajo že kar nekaj let.

rimljanka

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

3. jun 2013 11:32

Pri nas uporbljamo Asef tekoče gnojilo za balkonsko cvetje.

JJ

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

7. jun 2013 9:54

V Merkurju sem kupila nekaj begonij" bonfire", to so  takoimenovane bolivijske begonije.

Sprašujem, ali jih je katera poskusila sama razmnožit?

Ene par vejic je bilo polomljenih, pa sem iz njih naredila potaknjence. Mislite, da bom uspela vzgojiti  nove rastline, ki bodo prav tako lepo cvetele?

Pa morda tudi prezimijo? Imamo  dokaj svetlo klet, okrog 8 stopnj je pozimi.

Najlepša hvala za morebitne odgovore.

 

Kotarca

Dipsi  

član od: 14.11.2004

sporočila: 378

21. jul 2013 20:43

Letos sem prvič posadila grobelnik pa mi je v vseh koritih propadel.Ali mogoče kdo ve kaj bi bilo lahko narobe?

Dipsi

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

21. jul 2013 20:50

Dipsi, zakaj ti je grobelnik propadel, sicer ne vem, vem pa, da ga imam tudi jaz in je neznansko žejen.

Posajenega imam v kombinacij z zmajevimi krili in vse skupaj je resnično žejno.

rrr

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

21. jul 2013 21:22

Tudi moj grobelnik je po začetni bujni, res bujni rasti in cvetenju sedaj ovel in ga niti z zalivanjen, niti gnojenjem ne morem ponovno obuditi. Enega imam samostojno posajenega v lončku, ostale med zmajevimi krili, bršljankami, krompirjevo itd in pri vseh podobno stanje.  Ima kod kakšne podbodne izkušnje, prosim za pomoč, če se seveda še da pa vsi so mi govorili, kako lepa in hvaležna rožca je to .

 

sonce51

Dipsi  

član od: 14.11.2004

sporočila: 378

22. jul 2013 17:07

Grobelnik sem imela posajenega samostojno in je tudi pri meni najprej začel zelo lepo cveteti potem pa se je začel kar nekako sušiti. Vsak dan sem ga redno zalivala,  je pa res da sem ga imela na zelo sončni legi. Za grobelnik sem se odločila ker so tudi meni vsi govorili kako je to nezahtevna roža.

 

Dipsi

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

25. jul 2013 12:30

Ima katera/kateri kaj izkušenj s flamengovcem. Dobila sem ga v dar, 2 leti bo že tega. Letos pa mi je začel propadati. Presajanje mu ni dosti pomagalo. Zasledila sem, da rad pije destilirano vodo in, da ne mara prepih. Odmaknila sem ga z okenske police, kjer je bil izpostavljen direktni svetlobi. Mladi listi poganjajo, vendar ne dosežejo tiste velikosti kot jih je imel prvotno. Ali sem preveč neučakana in še bojo zrasli.

Za vse vaše izkušnje s flamingovcem vam bom zelo hvaležna, slivovi cmoki

slivovi cmoki

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

25. jul 2013 23:08

Sweetie je napisal/a:

Bom kar tukaj vprašala: katero gnojilo za balkonsko cvetje uporabljate? Mislim na gnojila, ki se kupijo. Zdi se mi, da je tale obilni dež že dodobra spral vse kar je bilo dobrega v zemlji v koritih in bo treba kaj dodati.  



Sweetie

 

Jaz si naredim gnojilo iz kopriv. Morda boš ti ali pa kdo od bralcev našla/našli kakšen uporabno informacijo zase, na povezavi http://www.pesticidi.net/nasvetizakmetovalce/naravna_g, http://www.bc-naklo.si/index.php?id=1356 in http://www.motovilec.si/clanki/koristni-nasveti---nar

Lp, slivovi cmoki



slivovi cmoki

Sporočilo je spremenil(a) slivovi cmoki dne 25. 2013 23:11

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

23. mar 2014 14:16

Da nadaljujem svoje lansko vprašanje glede begonij  z izkušnjo.

Uspešno sem razmnožila potaknjence  bolivijske begonije, konec jeseni so že cveteli! Potem  sem lonce dala prezimovat v hladno klet in jih kasneje prenesla v topel prostor. Videti je, da odganjajo!

Tako da mislim, da se z malo sreče da razmnoževati in prezimiti tudi novejše oziroma manj poznane sorte begonij. Pravzaprav je večina teh rastlin  trajnic, le navadili smo se jih obravnavati kot enoletnice.

Kotarca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti