Balkonsko cvetje

DANIJAN  

član od: 13.2.2007

sporočila: 17

19. mar 2008 10:59

NSNS, hvala bogu, da sem sedela, ker te rožice so res prečudovite. In če še poleg tega res niso zahtevne so idealne za mene. Kje pa si jih kupila? Mogoče bi lahko povprašala za ime? Danijan DANIJAN

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

19. mar 2008 13:22

Evo eno idejo sem že pobrala za moj žgoči balkon. Tele dipladenije so tudi mene očarale. Drugače pa - lani sem imela po dolgih letih prizadevanj in bolj ali manj klavrnih uspehov prvič kolikor toliko spodobne rože na balkonu. Kupila sem korita z vodno zalogo (1m) in notri nakombinirala: roza gavro, sladko batato (temno rjave barve listov), še eno rožico ki drobno cveti v rjavo rdeči barvi in naj bi dišala po čokoladi (te so v končni fazi pocrkale), roza verbene in eno travo perjanko. Najbolj je ugajalo batati in gavri, ki sta se prav lepo razrasli. Drugače pa prav mrzim bršljinke vseh sort, surfinije in pelargonije, ker jih na mojem balkonu dobesedno skuha in je z njimi veliko dela (karnaprejobtrgavanjeodcvetelihcvetov press), pa še grde so v končni fazi. Vsaj približno so se mi obnesle verbene, vendar je tudi treba kar naprej šarit po njih. Ja žal je tako da se brez muje še čevelj ne obuje... Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

nsns  

član od: 11.9.2007

sporočila: 74

19. mar 2008 15:52

Tinca Kaj pa viseče plamenke si že testirala? Jaz sem jih in sem bila tudi z njimi zadovoljna (bele in vijola) in lansko leto žalostna ker jih nisem dobila pri vrtnarju. Če jih slučajno pozabiš zalit si hitro opomorejo ko dobijo vodo. Pri njih mi je bilo všeč tudi to ker se same čistijo in ne rabi odstranjevati odcvetelih cvetkov. [URL=http://imageshack.us][/URL] nsns

barb*  

član od: 19.12.2005

sporočila: 157

19. mar 2008 16:54

Tele plamenke sem tudi jaz imela v planu, ampak jih kar ne upam kupit. Imam namreč balkon, ki je izpostavljen dežju in vetru, sonce pa je do tretje ure. Kaj svetuješ, nsns? Doslej sem preizkusila milijon zvončke, abutionol pa bršljanke. Zadovoljna sem bila le s slednjimi, sam me pri njih moti to, da jih vidiš skoraj pri vsaki hiši. Tele tvoje plamenke izgledajo res čudovito. barby

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

19. mar 2008 19:50

Lansko leto sem imela na balkonu različne barve :modro,rdečo, rumeno, oranžno, belo. Cvetlice različnih vrst. Vmes pa rožmarin, drobnjak in baziliko, ter mali paradižnik-super. Tudi letos bo tako. ham-njam

nsns  

član od: 11.9.2007

sporočila: 74

20. mar 2008 8:26

barb* Naj ti povem kako se jaz odločam za nakup. Rastline ki jih ne poznam vzamem za pokušino in sicer samo za eno korito. Če sem z rezultatom zadovoljna potem delam kombinacije za katere sem iz lastnih izkušenj prepričana da se dobro obnesejo. nsns

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

20. mar 2008 23:57

Joooj, nsns, jaz pridem na inštrukcije!!! Atina

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

21. mar 2008 7:14

tele viseče plamenke so me na začetku navdušile, potem pa ne vem kaj je bilo narobe ampak so postale tako bele-listi in steblo, vglavnem so odcvetele in je bilo konec. me niso navdušile. lani sem imela na svojem balkonu zmajeva krila in krompirjevko. vglavnem meni je to dobitna kombinacija. na začetku je sicer zgledalo bolj bogo ampak potem ko so pa začele rastit je bilo pa naravnost čudovito. krompirjevka se je fajn obesila dol, barva je bila zelo lepa-svetlo zelena, zmajevo krilo pa se razraslo, bil je en sam cvet. in ni treba nič obirat stran cvetove, zalivati pa po potrebi. sploh niso občutljive. letos bom imela enako. lucijana

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

21. mar 2008 8:22

Lucijana, kakšen balkon pa imaš? Sončen ali senčen? Atina

nsns  

član od: 11.9.2007

sporočila: 74

21. mar 2008 8:22

Atina je napisal/a:
Joooj, nsns, jaz pridem na inštrukcije!!! Atina
Zmenjeno. Samo se moraš prej najavit da me dobiš doma. nsns

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti