Balkonsko cvetje

kozamurnik

sporočila: 2311

tema odprta - 18. mar 2008 15:29 | ogledi: 90.266 | odgovori: 412

Katere vrste cvetja boste sadile letos v balkonska korita in na okenske police?Enobarvne ali pisane, samo eno vrsto cvetja?

Vsako leto posadim nekaj drugega,pa mi je skoraj zmanjkalo idej,prosim za kak namig.Imamo dolg prostoren balkon z zelo veliko sonca.Hvala vam.

kozamurnik

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

18. mar 2008 15:39

Jaz v korita posadim trajnice,saj mi je škoda denarja za tiste par mesecev,je pa res da moj balkon ni tako cvetoč kot v reklami od substrala,vendar je moj.Ker smo lansko poletje imela invazijo majskega hrošča sem morala po nekaj letih vsa korita odstranit in jih bom letos posadila na novo.Obiskala bom kakšne par vrtnarij,vrtnrskih centrov,... Posadim pa rastline,ki se vključujejo v urbano okolje in so slične barvam skalnjaka. anaeva

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

18. mar 2008 17:00

Jaz pa ne glede kaj posadim v korita, vse postane čudno čez mesec ali dva,...imam vse na prostem, potem po tem pada "oplemeniten" dež,...pa nič ne pomaga, ne Substral, ne zalivanje, ne pogovarjanje, ne najboljša zemlja...vse rata suho, ne preveč cvetoče. Po moje rabim iti na kakšen vrtnarski tečaj ali kaj? pa imam rada rožice. Imela sem že pelargonije, tiste navadne pa tiste ta velike, pa surfinije, nizke lilije,... Letos pa ne vem kaj bom, jaz dobim to idejo in navdih, ko grem malo naokrog po vrtnarskih centrih pa vrtnarijah. Jelenckova

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. mar 2008 17:10

Jaz grem v kakšno dobro vrtnarijo, jim povem, kakšne rože potrebujem (nezahtevne, ki so ves dan izpostavljene soncu in podobno) in potem izberem izmed tistih, ki mi jih pokažejo kot primerne. Danadanašnji je izbir atežka, ker je ponudba res pestra. Kakšno leto so vse enake barve, vmes obvezno samo nekaj zelenja, včasih imam dvo ali tri barvnokombiancijo, kar mi je pač všeč. Izberm še korita (ali prinesem svoja, kakor nanese), mi vse posadijio in jih čez nekj dni pridem iskat. Tako tudi za letos še ne vem, kaj bo na balkonu, gotovo pa nekaj vzdržljivega. Mamamia mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

18. mar 2008 18:13

Jelenckova, na Marno pojdi, Damjana ti bo nasula nasvetov...za vsak balkon se najde, verjemi...

rimljanka - zasebno mnenje

jampina  

član od: 5.12.2007

sporočila: 229

18. mar 2008 19:07

jast posadim na sončno stran bršljanke,mi vsako leto cveto zavidanja vredno ,na senčno stran pa vodenke ,vodenke so večinoma bele in rdeče ,bršljanke pa vedno rdeče.V korita pred hišo pa se ponavadi odločim za sončne rastline ki jim najbolj paše sonce ,kar pač nanese vsekakor pa enoletnice jampina

barb*  

član od: 19.12.2005

sporočila: 157

18. mar 2008 20:05

Sposodila sem si knjigo od Ruth Podgornik, kjer maš vse fajn opisano. Sama bom imela roza bršljanke na prostem in begonijo zmajeva krila na okenskih policah na polsenci. Pa kakšno lobelijo in drobnocvetni mleček vmes. barby Sporočilo je spremenil(a) barb* dne 19. mar 2008 06:21:24

tanjaj  

član od: 15.6.2007

sporočila: 918

18. mar 2008 21:34

tudi jaz grem po vrtnariji in se odločim kar pač imajo in mi je všeč. zadnje 2 leti sem imela na enem oknu surfinije - zelo so bile lepe, na drugem oknz fuksije- dobila sem tako krasne in so mi take tudi ostale. v korita na terasi pa posadim zmajeva krila pa še kaj kar ne vem imena. vmes pa dam tudi nekaj zelenih rastlin oz. rada imam več barvne rožce tak da jih bolj pisano kombiniram. lp tanjaj

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

18. mar 2008 21:44

rimljanka je napisal/a:

Jelenckova, na Marno pojdi, Damjana ti bo nasula nasvetov...za vsak balkon se najde, verjemi...

rimljanka - zasebno mnenje
Sem bila, pa mami tudi. Pa pri mami so bile vedno lepe rože, pa jih ima na prostem. Bom pa letos povprašala malo za nasvet. Hvala rimljanka. Jelenckova

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

19. mar 2008 7:12

Jaz posadim vsako leto različne kombinacije, vemdar nikoli več kot tri vrste. Za moj sončen balkon in 4 korita dolga 80 cm ni težko. Moja prijateljica pa rabi vsako leto 150 korit, 50 cm. Odnese jih v privat vrtnarijo in tam ji vsako leto zasadijo, izbiro pa prepusti njim. Posadijo pa ji ponavadi vedno zelo lepe kombinacije, tako da se s sajenjem ne obremenjuje. Letos sva se zmenile, da še moja korita da zraven, pa bomo videli, kaj bo nastalo. Pustim se presenetiti.

Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti