Fortune cookies

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

19. mar 2008 15:05

Sem našla še en angleški recept, bo sin poslikal, ko se vrne. Je iz knjige The Essential Baking Cookbook. riba-ribica

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

19. mar 2008 15:12

Ognjič je napisal/a:

escada nehaj nakladat, že itak je tam nekje pri 180 cm...[jezik], buhnedej še v luft it .

Escada S je trenutno moj najljubši .

Aha, o piškotih pa še vedno pojma nimam, pa o listkih tudi ne (razen o regratovih trenutno)

Ognjič [vrtnica]
he he....no, nakladat je pa res fajn...no a ni...sicer pa tisti ki je hotel je že razumel.... Veš kater je moj najljubši trenutno...D&G - The one......for man ( da ne bo pomote) Escada

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

19. mar 2008 15:25

O teh cokijih nimam pojma. Poznam pa grozljiv občutek, ko te postavijo pred dejstvo, da moraš nekaj organizirati ( pa se trudiš na vse kriplje ), denarja ti pa ne dajo ? Mislite, da potem razmišljajo o tvoji nesposobnosti ali o svojem skupuštvu ( beri: podcenjevanju stroškov) ?

Ali je res težko pomisliti tudi v to smer ?

 

F r i n a

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. mar 2008 15:57

Frina, če hočeš imeti 2000 piškotov, potem gre za velik dogodek v smislu povabljencev. Minimalno 200 - 400 (recimo, da žrebajo tiste kukije). Če znotraj tega naročnik ne zmore imeti keteringa (po drugi strani pa bi se vozili iz enega konca slo na drug konec slo k izvajalcem, meni to ne gre skupaj), naj v štartu neha razmišljati o dogodku. Če je naročnik taka škrtica, bi jaz kot izvajalka bežala proč od njega. Ali pa najela odvetnika, ker verjetnost, da bi mi za storitev plačal brez izvršbe, je minimalna. Ali pa naj naročnik organizira ne-dogodek v smislu, dobimo se tam in tam, ampak prej se najejte, ker hrane ne bo. Če si upa. (En tak dogodek v tej državi itak imamo. Reče se mu podelitev Prešernovih nagrad.) Simple as that. Vendelina jr.

Barbara210  

član od: 18.3.2008

sporočila: 39

19. mar 2008 15:59

Madona, par ur me ni za pc-jem, pa že 2 strani odgovorov ... :) Hvala drage dame za toliko odgovorov in nasvetov. Našla sem neko pekarno, ki bi morda bila pripavljena speči teh 2k piškotov. Upam na najboljše ... Seveda se strinjam s tabo frina, postavljena sem pred dejstvo, da je to pač potrebno narediti in za čim manjši znesek, zato sem se tudi obrnila na vas. Več glav kljub vsemu več ve ... Sem malce pogooglala in našla ogromnih ameriških strani, kjer na veliko pečejo fortune cookije, vendar je sama dostava v Slo resnično draga, tako da se moram zanesti na lokalne "mojstre". lpB Barbara210

Barbara210  

član od: 18.3.2008

sporočila: 39

19. mar 2008 16:07

Vendelina , o samem dogodku nisem veliko napisala, kajti resnično ni pomembno za kakšno vrsto dogodka gre .. Lahko pa ti rečem, da ni tako kot si misliš ti. Ti temu praviš škrtarjenje, jaz temu pravim prioritiziranje. Dogodek se ne bo vrtel okoli cookijev, ampak neke popolnoma drugačne zadeve, ki v nikakršnem smislu ni povezana s cateringom ali čem podobnim. Cookiji bi bili le tista mala pikica na i, kot nek simbol, kig a ti sevede ne razumeš, kajti ne poznaš celotnega ozadja. Ker bomo za GLAVNE vsebine porabili resnično VELIKO denarja - in spet, tu ne gre za neko lokalno prireditev z 20-imi udeleženci in Damjan Murko wannabe šlagerji, ampak za profi sceno. Seveda želim prišparati nekaj šuškov za zadeve, ki niso bistvenega pomena za sam event, je pa vseeno fajn da so tam, kajti zaokrožujejo nek tematski sklop. Barbara210

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

19. mar 2008 20:58

Mene samo zanima, a ste vi, ki samo " pametujete" srečni ? Če naredite nekaj dobrega za drugega, postanete srečnejši. Med množico nestrpnih in nesramnih ljudi, se najde peščica dobrih. Zaradi katerih je življenje lepo. lp, pinka

Barbara210  

član od: 18.3.2008

sporočila: 39

19. mar 2008 21:32

riba-ribica, najlepša hvala pinka - še sreča za peščico ;) Barbara210

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

19. mar 2008 22:02

pinka je napisal/a:
Mene samo zanima, a ste vi, ki samo " pametujete" srečni ? Če naredite nekaj dobrega za drugega, postanete srečnejši. Med množico nestrpnih in nesramnih ljudi, se najde peščica dobrih. Zaradi katerih je življenje lepo. lp, pinka
Že cel dan ob branju te teme mi ne gre iz glave pesem. Mislim, da bo razumljivo vsem, ki želijo razumeti. Jacques Prévert Pour faire le portrait d"un oiseau Peindre d"abord une cage avec une porte ouverte peindre ensuite quelque chose de joli quelque chose de simple quelque chose de beau quelque chose d"utile pour l"oiseau placer ensuite la toile contre un arbre dans un jardin dans un bois ou dans une forêt se cacher derrière l"arbre sans rien dire sans bouger ... Parfois l"oiseau arrive vite mais il peut aussi bien mettre de longues années avant de se décider Ne pas se décourager attendre attendre s"il le faut pendant des années la vitesse ou la lenteur de l"arrivée de l"oiseau n"ayant aucun rapport avec la réussite du tableau Quand l"oiseau arrive s"il arrive observer le plus profond silence attendre que l"oiseau entre dans la cage et quand il est entré fermer doucement la porte avec le pinceau puis effacer un à un tous les barreaux en ayant soin de ne toucher aucune des plumes de l"oiseau Faire ensuite le portrait de l"arbre en choisissant la plus belle de ses branches pour l"oiseau peindre aussi le vert feuillage et la fraîcheur du vent la poussière du soleil et le bruit des bêtes de l"herbe dans la chaleur de l"été et puis attendre que l"oiseau se décide à chanter Si l"oiseau ne chante pas c"est mauvais signe signe que le tableau est mauvais mais s"il chante c"est bon signe signe que vous pouvez signer Alors vous arrachez tout doucement une des plumes de l"oiseau et vous écrivez votre nom dans un coin du tableau. unicorn Sporočilo je spremenil(a) unicorn dne 19. mar 2008 22:05:24

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti