Spomladanski zavitki

Morska deklica  

član od: 14.9.2001

sporočila: 114

tema odprta - 2. okt 2002 21:34 | ogledi: 17.886 | odgovori: 11

Ali ima mogoče kdo recept za spomladanske zavitke, take kot jih delajo v kitajski restavraciji na Gornjem trgu v Ljubljani? V bazi sem našla semo recept, pri katerem je nadev zavit v nekakšno palačinko (taki zavitki se dobijo tudi v vseh ostalih kitajskih restavracijah v Ljubljani), testo za zavitke, ki jih želim jaz, pa je drugačno. Bolj hrustljavo in tanjše. Mogoče nekaj podobnega vlečenemu testu, ampak ima drugačen okus.

Hvala za pomoč.

Irena

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

5. okt 2002 11:26

Hojla, Irena! Ravno zadnjič sem delala sirov zavitek, katerega testo je bolj hrustljavo. Mogoče je vsaj malo podoben tistemu kar iščeš. Samo za testo potrebuješ: 20g masla 250g moke 2 rumenjaka (beljake sem jaz rabila za sirov nadev...) 1/8l mlačne vode priprava: V kozici razpustimo maslo. V skledo presejemo moko, v sredini naredimo jamico, v jamico damo stopljeno maslo in 2 rumenjaka. Z električnim mešalnikom, z nastavkom za testo gnetemo sestavine od sredine navzven, med gnetenjem pa postopoma prilivamo osminko litra mlačne vode. Gnetemo toliko časas, da se testo sprime v kepo in se loči od sklede. Nato ga pregnetamo z rokami, da postane gladko. Oblikujemo ga v kepo in pustimo počivati na toplem 1 uro. Upam, da sem ti vsaj malo pomagala. LP, Silva.

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

6. okt 2002 17:18

Jaz delam testo za zavitke na naslednji način (oprosti, navajena sem delati vse "na oko", tako, da ti količine posameznih sestavin ne znam napisati): uporabim ostro moko, v katero kanem nekaj žlic olja, nekaj ščepov soli in nekaj mlačne vode. Testo pregnetem in kar dolgo mesim. Nato oblikujem kepo, jo zavijem v vlažno krpo in pustim počivati v hladilniku cca. 2 uri. Nato testo razrežem v več kroglic, te zelo tanko razvaljam in obrežem v obliko kvadrata. Za nadev prepražim v voku: na tanke trakce narezano korenje, zelje, bučke, papriko, čebulo. Včasih dodam tudi šampinjone. Pražim nekaj minut, dodam začimbe (po okusu: sol, čili, obvezno pa zalijem s sojino omako in počakam, da le-ta "izpari"). Ko je nadev hladen, ga nadevam v kvadrate iz testa, malce priviham levi in desni rob, nato pa zavijem v zvitek (od zgoraj navzdol). Močno stisnem pri robu (če se mi že da, rob namažem z jajcem, da bolj prime). Ocvrem v voku, v vrelem olju. Iz olja jih vzamem ko so zlato zapečeni. Naredila sem jih že večkrat in vsi so jih pohvalili. Daleč od tega, da bi bili kot v kitajski restavraciji (njihovih skrivnosti za testo žal ne poznam; nekje sem brala, da testo delajo iz riževe moke....mahh, vsaj mislim, da sem to prebrala ), vendar se zelo pribilžajo originalu. Poskusi, stane te ne veliko. Naslednjič, ko jih bom delala, bom pa tehtala sestavine in ti jih sporočim, ok? Lep pozdrav. TanjaG.

Alenka Š  

član od: 5.9.2001

sporočila: 194

7. okt 2002 7:30

Jaz pri spomladanskih zvitkih uporabim kar listnato testo. Le tega na tanko razvaljam, razrežem na kvadrate, nadevam z zelenjavo (zelje, korenček, čebula, začimbe), ki jo prej prepražim. Oblikujem zvitke in jih spečem v pečici.

Lep pozdrav,

Alenka Sporočilo je spremenil(a) Alenka Š dne 02. 2011 14:14

lucija  

član od: 8.7.2002

sporočila: 403

7. okt 2002 7:49

Testo za pomladanske zvitke imajo v Mercatorju pri sestavinah za kitajsko hrano.

urška ristić  

član od: 22.1.2010

sporočila: 3

22. jan 2010 11:10

Verjetno misliš riževo, kupljeno testo. Le-tega imajo v bolje založenih trgovinah na oddelku z azijsko hrano. urška ristić

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. jan 2010 13:30

urška ristić je napisal/a:
Verjetno misliš riževo, kupljeno testo. Le-tega imajo v bolje založenih trgovinah na oddelku z azijsko hrano. urška ristić

 

Urška, si še nova, oziroma čisto sveža članica, pa verjetno nisi opazila, da je od posta, na katerega odgovarjaš, minilo že skoraj osem let?

Dobrodošla med nami, mamamia

mamamia

jermangrasic  

član od: 21.2.2011

sporočila: 3

15. mar 2011 17:26

jaz bi pa recept , ki je čim bolj podoben originalu..... Mislim, da sem ga že enkrat tukaj prebrala, pa ga sedaj ne najdem več. Imam namreč pet otrok, zbirčnih, kitajska hrana jim diši.... Kaj pa hrustljavi piščanec, kako pa to naredijo?? POMOČ, prosim, sm nova v tej kuhinji. Nataša jermangrasic

jermangrasic  

član od: 21.2.2011

sporočila: 3

15. mar 2011 17:28

A ja? Katero sojino omako priporočate ? jermangrasic

jermangrasic  

član od: 21.2.2011

sporočila: 3

15. mar 2011 17:30

super, hvala, bom. jermangrasic

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti