Pomarančna krema oziroma mousse

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

tema odprta - 17. mar 2008 11:49 | ogledi: 12.305 | odgovori: 13

Pozdravljene,

sem brskala med recepti v bazi, pa nekako razen enega ne najdem nič uporabnega - za torto, ki jo bom pekla konec tedna. Torej, zamislila sem si pomarančno torto - imam recept za dober biskvit, ki pride obilno zalit s pomarančnim sirupom. Ker je zadeva precej "težka" in kar sladka, bi rada torto "uravnotežila" z lahko pomarančno-smetanovo kremo. V poštev bi lahko prišla tudi kakšna varianta z jogurtom (pomarančni)... Tu se pa že ustavi.

Zato kličem na pomoč - če imate v svojih zakladnicah receptov kakšno preizkušeno varianto pomarančne kreme (tipa ledena krema oz. mousse) se toplo priporočam.

Torto in slikico pa potem prilepim

Irena

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

17. mar 2008 11:52

Uf, žal res nimam nasveta, ampak za recept končnega izdelak se pa priporočam. :) ;) anka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

17. mar 2008 12:02

Jaz sem delala torto polnjeno s smetano, v kateri so bili olupljeni in na koščke narezani koščki pomaranč. Biskvit sem navlažila s pomarančnim sokom in nekim alkoholom. Spodnjo plast sem celo premazala z pomarančno marmelado, (pa ne bi bilo potrebno, sem potem ugotovila). Na to sem dala plast marcipana. Na to smetano s pomarančami in tako naprej. Torto sem potem celo oblekla v marcipan in naredila okraske iz marcipana gor. Velike stilizirane rože.

 

* V kremo bi eventuelno lahko naribala tudi lupinico od bio pomaranče, bi bilo še boljše...

lidka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. mar 2008 13:05

Prejšnji teden sem naredila čokoladno pomarančno torto. Iz dveh pomaranč sem stisnila sok. V mešanici čokoladnega mleka in tekoče sladke smetane sem stopila čkolado, dodala sem nekaj kapljic fosters pomarančne arome, vse skupaj ohladila in potem stepla. Med stepanjem sem dodala eno želatino fix. Pomarančni sok sem stepla z drugo vrečko želatine fix in ko je začelo želirat, sem vmešala v čokoladno-smetanovo zmes. Dodala sem še koščke oranžata, prej dodobra namočenega v rum (ker nisem imela pomarančnega likerja, sicer bi jih namakala v njem). S tem sem nadevala tetso v tortnem modlu (tega sem obložila s folijo, da se je obod lepše odstranil, ko se je krema strdila). Enkrat prej pa sem pomarančni sadni jogurt stepala z želatino fix in vmešala v čokoladno -smetanovo - zmes in je bilo tudi zelo, zelo, zelo dobro.... Mamamia mamamia

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

17. mar 2008 13:07

Tole je recept za pomarančno torto, prepisan iz Odprte kuhinje. Sama sem zmanjšala količino sladkorja za 5 dag, pečeno torto sem prerezala in namazala s pomarančno marmelado in na drobno narezanimi olupljenimi krhlji pomaranče. Bila je odlična, zelo sočna, čeprav biskvit ni z ničemer namočen (razen kolikor se soka scedi iz nasekljanih pomaranč v nadevu) POMARANČNA TORTA (brez moke) ■ 250 g mletih orehov ■ 250 g sladkorja v prahu ■ 8 jajc ■ pribl. 300 g pomaranč ■ 50 g mlete čokolade ■ 2 – 3 žlici drobtin 1 Pomaranče (če je le mogoče, neškropljene) razpolovimo in razpeškamo, potem pa jih z lupino vred zmeljemo. 2 V kotličku ali skledi penasto umešamo rumenjake in sladkor v prahu. Dodamo mlete orehe, drobtine, čokolado v prahu in mlete pomaranče ter dobro premešamo. 3 Beljake stepemo v trd sneg, ki ga nežno primešamo pripravljeni zmesi. 4 Okrogel tortni model s premerom 26 centimetrov obložimo s peki papirjem, ki ga tanko namažemo z maslom. Vanj nalijemo zmes, potem pa model za 10 minut potisnemo v pečico, segreto na 250 °C. 5 Temperaturo v pečici znižamo na 200 °C, torto pa pečemo še približno 20 minut. 6 Torto dokončamo tako, da jo prelijemo s sladkorno glazuro ali s čokoladnim prelivom, lahko pa jo preprosto premažemo s stepeno sladko smetano. Danca

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

17. mar 2008 13:16

Sorry sem se šele zdaj zavzela, da želiš s smetano varianto. Začetnica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. mar 2008 13:33

Evo ti varianta z meni omiljenim grškim jogurtom: Vzameš 1,5 kg pomaranč (lahko tudi več), fino olupiš in jih vržeš v mešalnik. Potem pa dvakrat precediš. Enkrat zato, da bo šel sok ven. Drugič zato, da očediš eventuelne pečke, kožice itd. To dvakrat precejeno tvarino osladiš z umetnim sladilom (ker je manj iritatnten do želatine fix kot navaden sladkor) in poskusiš, če rabiš še kaj arome. To tvarino dodaš namešanemu jogurtu (6 lončkov 4 želatine fix), in zmešaš in eventuelno dodaš še max 2 dl pomarančnega soka in še 1-2 želatini fix. Preostanek soka (po moji matematiki bi ti moralo ostati še za en kozarec soka) spiješ in si dvakrat čestitaš. Prvič, ker ti je uspelo narediti kremo (tega je za kakih 6 cm višine na premeru 26 cm), drugič, ker si popila dragocene minerale in vitamine in ga ni čez zdravje. Vendelina jr.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

17. mar 2008 13:56

Vedno zasledim, da obod torte oblagate s peki papirjem le zato, da ga lažje odstranite. Predvidevam da gre to že v končni fazi postopka torej takrat, ko torto sestavljate. Veliko lažja varianta je, če totrni obod čisto na tanko namažete z oljem in ga potresete s sladkorjem v prahu. Položite prvo plast biskvita na podlago, namestite namazan in s sladkorjem posut obroč, nadevate kremo, nanjo zopet biskvit...... in tako do konca. Taka torta roma v hladilnik da se ohladi in učvrsti. Ko hladilnik opravi svoje, obroč brez problema samo snamete in torto dokončno izdelate, oziroma okrasite. lp Vesna Vesna Milek Recko

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

17. mar 2008 14:33

Jaz oboda ne mažem niti pred peko, niti potem, ko sestavljam. Med peko uporabljam kovinskega, ko sestavljam pa silikonski obroč. Preden ga odstranim, lepo obidem torto s tankim nožem, pa je. Tako ali tako torto potem obmažem s kremo, smetano, čokolado...

lidka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti