Regrat na sto načinov

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

tema odprta - 17. mar 2008 9:59 | ogledi: 5.537 | odgovori: 6

Marec je mesec regrata, mi ga jemo skoraj vsak dan z različnimi kombinacijami. Ampak bi jih rada še več, zato se obračam na vas, ker včasih zvem kaj takšnega, kar meni niti slučajno ne bi padlo na pamet!

Da naštejem nekaj najpogostejših, vi pa prosim dodajte še kaj!

- regrat s toplim krompirjem in popraženim pršutom ali panceto +kis,olje,sol

- regrat z rahlo stopljeno zaseko, krompirjem + kis, sol (to je t.i. špehov regrat)

- regrat s kuhanimi jajci + kis,olje(seveda bučno), sol

- regrat s pečenim, na koščke narezanim piščančjim mesom + kis,olje,sol

Ali kdo dela iz regrata še kakšno drugo jed kot solato?

Vsako pomlad znova sem zadovoljna ob svoji odločitvi, da z herbicidi in gnojili na svoji zelenici ne stremim k sterilni angleški travci in imam tako regrata v izobilju.

tigris

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

17. mar 2008 10:05

regrat s toplim krompirjem in zlato praženo čebulo + kis,olje,senf,sol, poper, česen regrat s toplim krompirjem, nariban sir + kis,olje,senf,sol,poper,česen regrat + fižol + druga solata + kis,olje,sol,poper,česen - narejeno na hladno

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

17. mar 2008 10:24

regratova gosta juha- recept je v bazi, rizota iz regrata-se pripravi kot navadna rizota, na koncu se doda prevret in sesekljan regrat in par zlic polnomastne skute ali smetane za kuhanje, regratova frtalja-zmesamo jajca, dodamo nariban sir,sol,poper in sesekljan prevret regrat ter specemo kot malo debelejso palacinko.lp lucka Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 17. mar 2008 10:30:01

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

17. mar 2008 10:57

regrat s toplo ajdovo kašo regrat s toplo piro špageti s sušenimi paradižniki, olivcem, česnom in regratom (kot nadomestek rukole) razne oblike sestavljenih solat fresh

arksi  

član od: 27.9.2007

sporočila: 24

17. mar 2008 12:44

-Regrat s toplim krompirjem, poliješ z vročimi ocvirki in kisom. - regrat z umešanimi jajci na zaseki in ocvirkih,sol+ kis. arksi arksi

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

17. mar 2008 13:35

Jaz pa ne nabiram regrata, ker po njem pri nas lulajo psi, sem videla na lastne oči. Raje nabiram motovilec, tu nisem videla, da psi lulajo po njem. Hec mora bit, čeprav je včasih krut. Lep dan še naprej. Malčica

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

17. mar 2008 14:24

Ja Malčica je treba zavit mal stran od sprehajalnih poti, tam kjer ni pognojen, pa ne polulan, pa te kakšna teta ne podi iz njive. Drugače pa zadnja leta opazujem predvsem tete, ki nabirajo dobesedno pod blokom. Naj povem, da sem iz Kamnika, tam se nahaja trgovina L, in zraven je križišče, cesta frekventna 100 na uro in tam vidim ljudi nabirat regrat, pa tudi zraven Titana in tavelkega njaboljšega soseda. Ali ko sem peljem proti domu čisto ob glavni cesti, ko bi vsaj mal stran od ceste šli. Skratka groza.......

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti